Zobacz pełną wersję : [C-MAX 2007-2010] Pokrowce samochodowe?? zakładał ktos


orestmen
26-09-2012, 22:24
Witam zakładał ktoś pokrowce do swojego c-max-a ? jeśli tak to jakie?

Ja mam ford focus c-max 2004r 1,6 dci tapicerka jasna i ciągle się psuję ...czy pokrowce powiedzmy z tesco za 100 zł będą pasować (chodzi o tylnią kanape) oczywiście są z poduchami bocznymi przystosowane. Może ktoś zakładał....

leonov
27-09-2012, 18:22
W tylnej kanapie są poduszki ??? Poza tym pokrowce uniwersalne na tył nie za bardzo bo tył mamy dzielony na 3 części.

romi_16
27-09-2012, 21:16
Witam
Ja też się zastanawiam nad pokrowcami ,gdyż widać każdą kroplę po otwarciu drzwi gdy pada deszcz i też plamy po wodzie zostają.Ale myślałem o pokrowcach dedykowanych do konkretnego modelu tylko nie mam przekonania czy one dokładnie pasują,leżą.Czy występowały pokrowce robione przez fabrykę jako dodatkowe akcesoria do auta ?

orestmen
27-09-2012, 21:22
ja znalazłem na allegro pokrowce tylko dedykowane , ale są dla mnie za drogie 300-400 zł jakoś tak. Tylnia sofa jest bez poduszek bocznych jak się nie mylę. Czyli nikt niezakładał zwykłych pokrowców?

Paweł1
28-09-2012, 19:29
Witam
Ja też się zastanawiam nad pokrowcami ,gdyż widać każdą kroplę po otwarciu drzwi gdy pada deszcz i też plamy po wodzie zostają.Ale myślałem o pokrowcach dedykowanych do konkretnego modelu tylko nie mam przekonania czy one dokładnie pasują,leżą.Czy występowały pokrowce robione przez fabrykę jako dodatkowe akcesoria do auta ?
Też miałem podobny problem z plamami . Pomogło wypranie siedzeń domowym odkurzaczem piorącym . Schły pół dnia w pogodny dzień. Pokrowce 300-400 zł dedykowane , fabrycznych nie ma.

mrowek00ns
28-09-2012, 23:22
siemka
ja zamawiam dokładnie te pokrowce :http://allegro.pl/ford-c-max-2003-2010r-pokrowce-na-miare-gratis-i2620080176.html
rozmawiałem z gościem i powiem jest to co dokładnie mój ojciec potrzebuje do swojego c-maxiora a model ma z 2007 .
wycięcia na stoliczki , siedzenia tylne 3 osobne + zagłówki , poduszki pow. kierowca , pasażer . Myślę że po rozeznaniu wszystkich ofert na necie i po tym co jeździliśmy po mieście szukając te wydają się najodpowiedniejsze . A miał taki sam problem jak inni przy jasnej tapicerce.

Bump: ja znalazłem na allegro pokrowce tylko dedykowane , ale są dla mnie za drogie 300-400 zł jakoś tak. Tylnia sofa jest bez poduszek bocznych jak się nie mylę. Czyli nikt niezakładał zwykłych pokrowców?
zwykłe są do bani

orestmen
29-09-2012, 23:45
ooo super dzięki wielkie ;) Pozdr.;)

mrowek00ns
05-10-2012, 23:58
siemka
ja zamawiam dokładnie te pokrowce :http://allegro.pl/ford-c-max-2003-2010r-pokrowce-na-miare-gratis-i2620080176.html
rozmawiałem z gościem i powiem jest to co dokładnie mój ojciec potrzebuje do swojego c-maxiora a model ma z 2007 .
wycięcia na stoliczki , siedzenia tylne 3 osobne + zagłówki , poduszki pow. kierowca , pasażer . Myślę że po rozeznaniu wszystkich ofert na necie i po tym co jeździliśmy po mieście szukając te wydają się najodpowiedniejsze . A miał taki sam problem jak inny przy jasnej tapicerce.

Bump:
zwykłe są do bani

pokrowce zakupione rewelacja po prostu inny samochodzik w środku . pasuję jak ulał :D polecam jak toś chce mieć je u siebie.

lyonek
07-10-2012, 13:29
witam kupilem pokrowce na allegro i pasują idealnie ale mam problem z zaglowkami na tylnej kanapie nie moge ich zdjąć czy ktos je zdejmował?

Lelon
08-10-2012, 20:16
nie wiecie może czy te pokrowce są dostępne tylko w ciemnych kolorach? Mam jasne wnętrze więc ciemne pokrowce odpadają.

mrowek00ns
10-10-2012, 19:05
witam kupilem pokrowce na allegro i pasują idealnie ale mam problem z zaglowkami na tylnej kanapie nie moge ich zdjąć czy ktos je zdejmował?

Tak kolego jest tam taki patent że musisz podnieść zagłówek do samej góry i po przeciwnej stronie (nie tam gdzie się wciska aby ustawić wysokość zagłówka) jest taka mała dziurka i musisz tam wsadzić coś cienkiego i wcisnąć wtedy zagłówek Ci wyjdzie :P

Bump: nie wiecie może czy te pokrowce są dostępne tylko w ciemnych kolorach? Mam jasne wnętrze więc ciemne pokrowce odpadają.


masz 3 kolory do wyboru . To co masz na zdjęciach jest w rzeczywistości troszkę jaśniejsze , , Mój ojciec też ma jasne wnętrze i dopasowaliśmy POPIELATY 3 powiem ci że się fajnie prezentuje nawet jak masz boczki jaśniejsze . no i nie będzie tak strasznie znać na nich brudu .
http://allegro.pl/ford-c-max-2003-2010r-pokrowce-na-miare-gratis-i2620080176.html
może Ci bardzie będzie pasował ten Popielat 2 ?? ale wydaje mi się że kolor środka jest bardzo zbliżony do oryginału

orestmen
10-10-2012, 22:08
czyli orginalne z przodu sciągałeś? nie da rade na nie nałożyć ?

mrowek00ns
11-10-2012, 22:16
czyli orginalne z przodu sciągałeś? nie da rade na nie nałożyć ?

ale co kolego oryginalne ?? pokrowce?? po co je ściągać to się mija za bardzo z celem . najlepiej założyć je na oryginał.

Maniek-72
20-10-2012, 02:33
Ja tez miałem problem ze zdjęciem zagłówków ale troszeczkę mocniej pociągnąłem i wyskoczyły.

Rafał A.(antek)
21-10-2012, 18:07
nie rozumiem ideii stosowanie pokrowcy, mozecie mi to wytłumaczyc?

mrowek00ns
23-10-2012, 20:27
nie rozumiem ideii stosowanie pokrowcy, mozecie mi to wytłumaczyc?

jak to nie rozumiesz a co tu jest do zrozumienia ??
zadam Ci może takie pytanie " masz może w swoim aucie jasną tapicerkę ?? nie denerwuję cię to że pada na polu deszcz , wsiadasz do samochodu i masz otwarte przez ok 10 sek. drzwi , a na drugi dzień masz plamy na tapicerce po wodzie . I co nie denerwowało by Cię to ????" i jak teraz myślisz inaczej na ten temat>??

Rafał A.(antek)
24-10-2012, 00:10
Mam jasna tapicerkę, nie mam plam po deszczu. jak mam plamy jakieś, zabrudzenia ETC biorę płyn/szmatkę i je czyszczę, co za różnica czy pobrudzi się pokrowiec czy siedzenie(tapicerka) obie rzeczy będą brudne i do wyczyszczenia. Mało tego mam jasne dywaniki na podłodze. Jak sie ubrudzą, to je czyszczę.

PS jak miał bym kupować auto z jasna tapicerka po to żeby ja zakryć pokrowcem, kupił bym z ciemna.

PS2 nie bardzo mogę wyobrazić sobie plamy po deszczu na tapicerce (na siedzeniach? na boczkach?)

orestmen
24-10-2012, 14:24
...no właśnie ale te plamy są i to nagminnie się pojawiają. ( w szczególności przy małym dziecku) Dlatego pokrowce rozwiązują problem.

mrowek00ns
26-10-2012, 18:46
Mam jasna tapicerkę, nie mam plam po deszczu. jak mam plamy jakieś, zabrudzenia ETC biorę płyn/szmatkę i je czyszczę, co za różnica czy pobrudzi się pokrowiec czy siedzenie(tapicerka) obie rzeczy będą brudne i do wyczyszczenia. Mało tego mam jasne dywaniki na podłodze. Jak sie ubrudzą, to je czyszczę.

PS jak miał bym kupować auto z jasna tapicerka po to żeby ja zakryć pokrowcem, kupił bym z ciemna.

PS2 nie bardzo mogę wyobrazić sobie plamy po deszczu na tapicerce (na siedzeniach? na boczkach?)

kolego to może ty masz jakąś inna tapicerkę , może zapodaj jakieś foto to się przekonamy jak jest różnica między Twoją a naszą :)

Czesiek_ze
26-10-2012, 19:03
Rafał A .A jeśli masz prace nie zawsze za biurkiem i musisz wyskoczyś czasem kilka razy dziennie do miasta to co, kładziesz jakąś szmate czy za każdym razem się przebierasz? to właśnie po to są pokrowce.:one:

Rafał A.(antek)
27-10-2012, 00:17
To bys musiał zdejmowac te pokrowce :)

A prace zgadnij jaka mam...

Agnesqa
27-10-2012, 00:48
ty masz jakąś inna tapicerkę , może zapodaj jakieś foto to się przekonamy jak jest różnica między Twoją a naszą
Kolega ma skórzaną, może dlatego lepiej mu się ją czyści g;)

Hopman
12-01-2015, 20:40
Tak na przyszłość...

Żadne pokrowce z supermarketu (czytaj uniwersalne) nie będą pasowały do tego samochodu. Ford C-MAX ma z tyłu zamiast kanapy rząd trzech osobnych, składanych foteli a pokrowce uniwersalne są szyte na kanapę.

W przypadku tego modelu forda pokrowce zdecydowanie muszą być uszyte na miarę.