Zobacz pełn± wersję : Centralny zamek i kluczyk - nie wspolpracuje


filipaz
10-01-2007, 13:23
Witam!
jako dlugi uzytkownik Forda, zdecydowalem sie na kupno troszkoe "nowszego modelu" i stalem sie szczesliwym posiadaczem Mondeo '97 Kombi Ghia :)
i w czym problem:
jak go sprowadzilem, dostalem kluczyki czerwony i taki duzy z pilotem (ma dwa przyciski >> i <), ale niestety nie dzialal. znalazlem opis na forum i po wymianie baterii zaprogramowalem go (bez uzycia czerownego klucza). no niby operacja zakonczona sukcesem, ale w czym problem: z pilota samochod sie otwiera po scisnieci kompinacj przycisk >> a pozniej <.
metoda prob i bledow probowalem rozszyfrowac zamykanie, ale niestety nie udalo mi sie do tego dojsc. Wiec moje pytanie, czy ktos moze sie orientuje jak to sie zamyka czy po prostu moze zle kluczyk zaprogramowalem.
i druga sprawa czy pod centralny zamek jest podlaczona tylnia klapa? bo ja tylko moge kluczykiem otworzyc, ale jak przekrecam to slysze ze jakis silownik tam chodzi. bo jest to troche meczace zeb yza kazdym razem wysiadac i wyciagac kluczyk zeby otworyc bagaznik.

z gory dziekuje za pomoc.

pozdr.
Filipazz

Yakumo1
10-01-2007, 13:44
tylna klapa w kombi otwierana jest na trzy sposoby -kluczyk niezalezny od drzwi ,przycisk na klapie tylko wtedy kiedy odblokowane s± drzwi ,i wniekturych modelach z centralnym z pilota (mam tak usiebie ale kluczyk ma trzy przyciski) radze sprawdzić zamek czy darade wcisn±ć go aby odblokowac zatrzask (sam zamek powinien dac sie wciskać )-jesli niedarady czeka cie robutka bo zameczek zasyfiał i przez to masz otwieranie zkluczyka tylko :fcp24

filipaz
10-01-2007, 16:46
zamka wogole nie da rady wcisnac. pamietam z mojego drugiego forda, ze raz na 2 lata wyciagalem zamek i go czyscilem bo tez nie szlo wcisnac go i klapy otworzyc. no to zamek przeczyszcze.