Zobacz pełną wersję : Kontrolka ABS i reczny


marcin_no
11-01-2007, 14:41
Witam mam problem mam forda MK2 z 1997 i jakies dwa dni temu zdejmowowalem lewe koło po założeniu dostrzeglem ze pala mi sie kontrolki od ABS i od recznego bez róznicy czy spuszcze reczny czy nie nadal sie pali. Tak samo z ABS układ dziala poprawnie wszystko hamuje jak powinno być co moze byc?

krzysieksa
11-01-2007, 16:25
Odłacz akumulator na kilka miniut i następnie zrób samoadaptacje. Komputer złapał jakiś błąd może założyłeś wieksze lub mniejsze kolo/profil opony i ABS wychwycil róznice obrotową kół ale wtedy powinien przestać działać...

llechu
11-01-2007, 16:45
Nic nie odłączaj tylko przejedź paręset metrów. Jeśli nie zgaśnie, to urwałeś kabel od czujnika ABS i trzeba go naprawić.

krzysieksa
11-01-2007, 16:59
Nic nie odłączaj tylko przejedź paręset metrów. Jeśli nie zgaśnie, to urwałeś kabel od czujnika ABS i trzeba go naprawić.

Ale gdyby urwał kabel od czujnika to by ABS się wyłączył a w tym przypadku dalej działa poprawnie

Adam_2000
11-01-2007, 17:32
Wątpię, żeby działał, jeżeli świecą sie kontrolki.
marcin_no, sprawdź poziom i czujnik płynu hamulcowego.

1olek
11-01-2007, 21:54
jak u mnie nie laczyl jeden czujnik od ABS i kontrolka ABS sie swiecila to przy gwaltownym hamowaniu pompa ABS tez sie zalaczala ale napewno ABS poprawnie nie pracowal

waldek11
12-01-2007, 09:48
ze pala mi sie kontrolki od ABS i od recznego bez róznicy czy spuszcze reczny
W książce "Sam naprawiam ......" tako objaw opisany jest jako:
cytat
W przypadku uszkodzenia urządzenia EBV świecą się równocześnie żółta lampka kontrolna ABS i czerwona lampka sygnalizacyjna. Wtedy może dojść do zablokowania kół tylnych podczas gwałtownego hamowania.
koniec cytatu
Jeśli świeci ci sie tylko lampka ABS tyo może być cosik z systememABS (jest tego sporo na forum) a jeśli tylko świeci sie lampka od ręcznego to zrób jak napisał Adam_2000
Mam nadzieję, że nie masz uszkodzonego EBV

kicaj
12-01-2007, 09:58
Tak samo z ABS układ dziala poprawnie wszystko hamuje jak powinno być co moze byc?

co masz na mysli ze ABS dziala poprawnie? to ze hamuje czy przy gwaltownym hamowaniu ABS sie wlacza? prosze sprecyzuj. Bo IMVHO jesli sie swieci kontrolka ABS to oznacza ze jest jakis problem z ukladem ABS (w tym wypadku byc moze EBV) ale auto bedzie hamowalo.

1olek
12-01-2007, 10:38
W przypadku uszkodzenia urządzenia EBV świecą się równocześnie żółta lampka kontrolna ABS i czerwona lampka sygnalizacyjna. Wtedy może dojść do zablokowania kół tylnych podczas gwałtownego hamowania.

male prawdopodobienstwo ze EBV sie zepsul po zdjeciu kola. U mnie jak ABS byl niesprawny i mialem za malo plynu tez dwie kotrolki swiecily, po dolaniu swiecil tylko ABS. Pozniej zuzyly sie klocki i na check panelu zaplila sie kontrolka okladzin co spowodowalo rowniez zapalenie sie czerwonej kontrolki recznego przy palacym sie ABS. Po wymianie klockow swiecil tylko sam ABS. Po naprawie ABS juz nic nie swieci. Reasumujac: jednoczesne swiecenie kotrolki ABS i czerwonej od recznego nie musi oznaczac awari EBV.

zibi20
23-07-2008, 10:52
No właśnie ja w swoim mam podobny problem świeci się kontrolka ABS i recznego ABS nie działa podczas gwałtownego hamowania. A wszystko stało się po tym jak chciałem sprawdzić na którym kole jest uszkodzone łożysko w tym celu podniosłem najpierw jedną stronę i włączyłem bieg jedno koło się kręciło a drugie stało na ziemi i odwrotnie. Później ABS już świecił się razem z kontrolką hamulca ręcznego.
Wyłączyłem zasilanie od strony akumulatora i zrobiłem samoadaptację, przejechałem dłuższy odcinek to też nie pomogło... :(

Jeśli ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze można było by sprawdzić to proszę o pomoc

weetam_1983@o2.pl
24-07-2008, 09:45
Witam mam podobny problem wczoraj wstawiłem autko do mechanika na rozrząd po odbiorze auta stwierdziłem że swiecą się kontrolki abs i ręcznego. Pojechałem na piaszczystą drogę żeby zobaczyc czy abs działa i działał wróciłem do warsztatu podpieli Mondka pod komputer i niby błędów brak ,kontrolka zaczeła gasnąć po rozpędzeniu samochodu do około 30km\h ale jesli stame gdzies w korku to kontrolki abs i recznego zaczynają swiecic i rozpędzanie samochodu nie pomaga.Proszę o pomoc.

weetam_1983@o2.pl
04-08-2008, 12:47
no i sie samo naprawiło wybraliśmy się na wycieczke pognałem autko 150 i sie naprawiło