Zobacz pełną wersję : Wymiana klocki + tarcze + płyn ?


Procek
14-01-2007, 22:06
Witam Wszystkich,
Mam cztery pytanka.

Pytanko no1: czy w przypadku klocków z czujnikami prawdą jest, że tylko jeden klocek ma czujnik? Jeśli tak to po której stronie w aucie jest montowany klocek z czujnikiem?

Pytanko no2: czy warto pchać kasę w porządne tarcze za 150pln sztuka i jesli tak, to w czym są lepsze od tańszych powiedzmy za 75pln sztuka. Twardsze i wolniej się zużywają???

Pytanko no3: dłubałem troszeczkę przy zacisku hamulca :) konkretnie wcisnąłem troszke tłoczek i wsadziłem 'nowe' tymczasowe wkładki, po złożeniu jest taka sytuacja, że gdy hamuję to przy pierwszym depnięciu pedał wchodzi do końca, dopiero przy drugim mam normalne hamowanie. Nie rozszczelniałem układu, więc nie powienien się zapowietrzyć! O co chodzi?! W poniedziałek i tak jade na wymianę klocków i tarcz, wiec tylko z ciekawości o to pytam :fcp4

Pytanko no4: czy warto wymienić płyn hamulcowy na nowy? Samochód sprowadzony i nie wiadomo kiedy płyn był wymieniany.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie/uwagi! :)

Pozdrawiam, Procek.

Basia
14-01-2007, 22:09
czujnik jest na kazdym z klocków w tarcze warto zainwestować zależy jakie to jest podstawa najważniejsze są hamulce i potem inne zeczy.

[ Dodano: 2007-01-14, 23:11 ]
jak wcisnołeś tłoczek do końca to jest normalne że pedał ci wpadł do końca podpompuj i będzie ok.

[ Dodano: 2007-01-14, 23:12 ]
płyn też możesz wymienić bo przecież chodzi tu o bezpieczeństwo twoje i innych.
pozdrawiam.

karex
14-01-2007, 22:32
zy warto pchać kasę w porządne tarcze za 150pln sztuka i jesli tak, to w czym są lepsze od tańszych powiedzmy za 75pln sztuka. Twardsze i wolniej się zużywają???
Warto, np dlatego, żebyś nie pisał za miesiąc, że Ci się tarcze nagle pokrzywiły.
I jak będziesz wymieniał to warto wyczyścić piastę na tzw. lusterko. Tutaj masz na ten temat, tylko doczytaj do końca: http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 833#130833 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?p=130833#130833) .
Pytanko no4: czy warto wymienić płyn hamulcowy na nowy? Samochód sprowadzony i nie wiadomo kiedy płyn był wymieniany.
A nawet powinno się.
Pytanko no3:
A ile razy miałeś okazję potem pohamować? Po kilku razach powinno być dobrze, jeżeli układ jest sprawny (tak dokładnie to tylko przy pierwszym cyklu może być źle, potem już tylko dobrze).

Procek
14-01-2007, 22:50
A ile razy miałeś okazję potem pohamować? Po kilku razach powinno być dobrze, jeżeli układ jest sprawny (tak dokładnie to tylko przy pierwszym cyklu może być źle, potem już tylko dobrze).

Z tym zapadaniem się pedała hamulca to jest już tak drugi dzień. Jak zahamuje ze 2 razy to przez chwilę jest jeszcze dobrze, przy kolejnym hamowaniu - pedał w podłogę. Zrobiłem tak jak pisałem: wykręcenie zacisku, wyjęcie wkładki, wcisnięcie tłoka, włożenie nowej, skręcenie w całość. Jak to cholerstwo się zapowietrzyło, to ja doprawdy nie mam pojęcia!

Nowe klocki przyszły dopiero dzisiaj, a że musiałem jeszcze dwa kursy zrobić, to załozyłem jakiś stary klocek :fcp27

Tak swoją drogą to niezłe bagno z tym:


Tutaj masz na ten temat, tylko doczytaj do końca: http://forum.fordclubpols...p=130833#130833 .

Aż boję się wymieniać tarcze :)

Basia
14-01-2007, 22:53
sprawdź tłoczki czy któryś nie leje oraz stan płynu hamulcowego bo jak wcisnołeś tłoczek mógł płyn wylecieć jak miałeś go za dużo.

Procek
14-01-2007, 23:28
Basia: poziom płynu jest OKi, tłoczki nie leją - jeszcze jakieś pomysły? :fcp5

Chyba jednak nie wiadomo dlaczego układ się zapowietrzył..

mmmk
15-01-2007, 00:25
jakim cudem w mondeo czujnik jest na kazdym klocku?? bo wedlug mnie to prawie niemozliwe a zeby bylo latwiej to klockow pomylic sie nie da i tyle. tu fotka pogladowa aukcji z allegro:

http://www.allegro.pl/item156466726_fer ... ondeo.html (http://www.allegro.pl/item156466726_ferodo_premier_klocki_hamulcowe_ford _mondeo.html)

i jak widac czujnik jest tylko w tym klocku ktory wchodzi od strony tloczka i tak samo mam u siebie :)

llechu
15-01-2007, 06:36
mmmk, ja to pytanie zrozumiałem tak, że pytający sugerował, że czujnik jest tylko w jednym klocku z 4 a nie w jednym z 2 po każdej stronie :fcp18 :
Jeśli tak to po której stronie w aucie jest montowany klocek z czujnikiem?

mmmk
15-01-2007, 14:19
hehe a ja zrozumialem tak jak odpowiedzialem,ze po stronie tloczka :) no bo inaczej sobie tego nawet wyobrazic nie moglem

Procek
15-01-2007, 18:34
Klocki, tarcze, płyn wymieniony, jak narazie wszystko wskazuje na to że jest OKi :) Mam tylko nadzieję że po 5k km też będę mógł to samo powiedzieć. Zobaczymy jak to będzie jak się wszystko podociera (wszysko bez płynu znaczy hehe). W zestawie klocków na przednią oś faktycznie tylko jeden klocek ma czujnik zużycia - dziwne, co? :) klocek z czujnikiem jest po stronie kierowcy i to ten klocek od tłoczka.

A z tym zapadającym się pedałem hamulca, to był prawdopodobnie myk z zapowietrzonym całym układem.. dziwne.

1olek
15-01-2007, 18:48
zestawie klocków na przednią oś faktycznie tylko jeden klocek ma czujnik zużycia - dziwne, co? :) klocek z czujnikiem jest po stronie kierowcy i to ten klocek od tłoczka.

a umnie wszystkie kola maja czujniki zuzycia ;)