Zobacz pełną wersję : Wskazania komputera


pioszczep
15-01-2007, 23:17
Potrzebuję informacji z praktyki ( z życia) - na ile wiarygodne są wskazania komputera dotyczące zużycia paliwa oraz kilometrów możliwych do przejechania na pozostałej ilości paliwa?

barylkaq
15-01-2007, 23:27
ja tez tego do konca niewiem, te kilometry np. ile zostało do przejechania to na trasie się powiększają a mieście spadają :) i na dodatek nie wiem czy komputer wskazuje spalanie paliwa a moze gazu? Moze ktos wyjasni ...

robal
16-01-2007, 08:14
na ile wiarygodne są wskazania komputera dotyczące zużycia paliwa oraz kilometrów możliwych do przejechania na pozostałej ilości paliwa?

IMHO średnio wiarygodne. Dane dot. kilometrów możliwych do przejechania podawane są na podstawie chwilowego zużycia, więc przejechanie danego odcinka na dwa sposoby (ekonomicznie i mniej ekonomiczne, np. miasto i trasa) będzie skutkowało dwoma różnymi wskazaniami.
Ale pozwalają na szacunkowe określenie ile mniej więcej pozostanie do przejechania. W sumie można się na tym oprzeć, ale raczej błąd będzie miał dużą rozpiętość, co nie oznacza oczywiście, że będzie to wielka bzdura :). Ot taki gadżecik, ale pomocny - nie wyrocznia :D

Co do wskazań zużycia paliwa - jeśli mówisz o średnim to obliczane jest na podstawie zużyć chwilowych. Bardziej wiarygodne od danych dot. km możliwych do przejechania.

te kilometry np. ile zostało do przejechania to na trasie się powiększają a mieście spadają i na dodatek nie wiem czy komputer wskazuje spalanie paliwa a moze gazu?

Na trasie się powiększają, bo chwilowe (w danym momencie) zużycie paliwa jest mniejsze, stąd po przeliczeniu komp podaje większą ilość km możliwych do przejechania. W mieście odwrotnie (większe zużycie - mniejsza ilość km).
Jeśli założona jest instalacja sekwencyjna to być może i pokazuje spalanie gazu bądź paliwa (w zależności co w danej chwili pracuje) - wszystko zależy jak zostało rozwiązane przy montażu LPG.

mra
16-01-2007, 09:10
U mnie wskazania średniego zużycia są poprawne. Różnica pomiędzy wskazaniem kompa a wyliczonym wyniosła ok. 0,1 l. Ilości przejechanych kilometrów nie testowałem - jak zapaliła mi się kontrolka rezerwy komputer wskazywał możliwość przejechania 71 km (jazda miejska) co oznaczało by ok.8-9 litrów paliwa w baku. Niestety nie pamiętam ile wtedy zatankowałem. :fcp19

Darass
16-01-2007, 09:35
U mnie komputer przekłamuje o około 0,7l i w związku z tym zasięg podawany przez komputer jest też trochę różny od rzeczywistego. Nowy SOFT tego nie poprawił a miał.

JAREK G
16-01-2007, 22:00
U mnie komp też zawsze oszukuje :fcp5 jeszcze się nie zdażyło żeby podał dokładnie. Jest to różnica od 0,2 do ,05 l/100km i zawsze pokazuje mniej :fcp20 Co do możliwych przejechanych kilometrów to ciężko stwierdzić bo to zależy od warunków i stylu jazdy na tym samym paliwie możesz przejechać 50 km , a możesz i 100km Ja zawsze jak zapali się na " dobre" rezerwa ( zapala się gdy zostaje 80km do przejechania) staram się tankować i nikdy nie wyjechałem do "0" , choć razm miałem przypadek że byłem bliski 0" :fcp1

galux20
17-01-2007, 09:30
Ja nie kasowałem od nowości komp. [po 36 tyś pokazuje 5.8]. Przekłamanie jest chyba niewielkie.

paweł sobaś
17-01-2007, 19:18
witam
w moim mondku komputer przekłamuje o około 0,1 litra. Rezerwa zapal sie kiedy komputer pokazuje 80 km do przejechania na pozostałym w baku paliwie.

Pozdro

Pepik1
17-01-2007, 19:58
W moim, z kolei, przekłamuje nawet do 0,7l/100km.

MDMcapital
17-01-2007, 22:24
Mnie bubuje ten wyświetlacz He he he
Benzynowe autka tej klasy pokazują z przodu jedynkę a potem to co mondii
:fcp12