Zobacz pełną wersję : Problem z turbosprężarką:(


Krzysztof610
20-01-2007, 14:18
Witam! Mam problem z turbosprężarką. Pluje olejem do intercolera. Czy lepiej oddać turbinę do regeneracji czy kupić z używanych sprawnych. Pozdrawiam.

duch07
20-01-2007, 16:29
Czy lepiej oddać turbinę do regeneracji czy kupić z używanych sprawnych

Regeneracja,o ile Twoja turbina jeszcze sie nadaje do niej :fcp5 .Regeneracja i tak wyjdzie taniej niż używka.
Z używek nie wiadomo na co trafisz,to wyjdzie dopiero po zamontowaniu do silnika :fcp14

setaszi
20-01-2007, 22:39
ja bym szukał używanej z mozliwością oddania i jeżeli się da to z gwarancją malego przebiegu, jestem niemal pewien/99%/ że nikt nie zregeneruje turbiny do takich parametrów jak robi to producent

duch07
21-01-2007, 09:20
z gwarancją malego przebiegu

Każdy sprzedawca na allegro daje gwarancje małego przebiegu :fcp2
Do takiej turbiny dolicz sobie koszt montażu,koszt materiałów(uszczelka pod kolektor) i wtedy sie zastaów czy to ma sens.

Regeracja turbiny jest normalną czynnością serwisową,z gwarancją jakości na conajmniej rok :fcp3 Ważne tylko by oddawana turbina do regeneracji nie miała uszkodzeń obudowy bo to ją dyskwalifikuje.Parametry takiej turbiny nie odbiegają od fabrycznych.ASO też korzysta z turbin regenerowanych :fcp4

ford_driver
21-01-2007, 11:14
co wiecej turbina regenerowana moze byc nawet dokladniej zrobiona jak ta ktory wyszla z produkcji seryjnej

tylko regenerowac, po regenarcji masz pewnosc ze jest w 100% sprawna

uzywana to loteria

pozdrowienia

ford_driver

setaszi
21-01-2007, 16:26
ford driver teraz to dałeś, czy wiesz z jaką prędkością obraca się spręzarka ? wiesz jak ważne jest wyważenie wirnika ? Myśliz że te warsztaty które naprawiają spręzarki mają tak dokładne stanowiska pomiarowe i wyważające jak producent ? zastanowiłeś się dlaczego firmy produkujące turbo sprężarki można policzyć na palcach ? daczego niema podróbek ? dowiedz się dokładnie naczym polega regeneracja , oczywiście nie neguje że po regeneracji właściwości śpręzarki się nie poprawiają ale do parametrów fabrycznych to im daleko

a jak się zakłada regenerowaną to nie trzeba demontować starej i zakładać nowej uszczelki ? ASO możliwe że zakłada regenerowane ale chyba za zgodą właściciela którego defakto niestać na nową

ja bym poszukał używanej a w ostateczności kupił regenerowaną , jeżeli kogoś uraziłem to bardzo przepraszam

duch07
21-01-2007, 16:48
Myśliz że te warsztaty które naprawiają spręzarki mają tak dokładne stanowiska pomiarowe i wyważające jak producent

No to Ty też dałeś :fcp2
Czy wiesz na czym polega naprawa turbiny :fcp6 Otóż podstawową czynnością jest nowe ułożyskowanie wirnika i uszczelnienie.Całe turbo to obudowa i wirnik :fcp2

setaszi
21-01-2007, 17:10
no właśnie o to chodzi a ośka się nie wyrabia ? i tu cały problem nowe ułożyskowanie które jest zarazem uzczelnieniem i już . tulejke która jest łożyskiem dotacza się do wyrobionej ośki i ot cała regeneracja, a to że trzeba rozebrać wirniki i ośke na czynniki pierwsze to już niema zupełnie znaczenia przecież tak wolno się kręci że nic jej nie będzie rok napewno pochodzi

ford_driver
21-01-2007, 19:27
turbiny regeneruje sie w polsce od wielu wielu lat i sa zaklady ktore takie rzeczy robia z wymagana dokladnoscia

biorac pod uwage jak jest to precyzyjne i dokladne urzadzenie moim zdaniem lepiej jest ja regenerowac jak kupowac uzywana

pozdrowienia

ford_driver

mikruss
21-01-2007, 20:37
ford_driver, jeżeli masz namiary na taki zakład to podeślij. Może się kiedyś przyda, ponieważ coś ostatnio zauważyłem że dziwnie się zachowuje. Nie pluje olejem, ale pojawił się dziwny dzwięk i do końca nie wiem czy już powoli się przymierzać do nowej czy też jak tu piszecie oddać do regeneracji.

setaszi
21-01-2007, 23:40
ford driver tak z ciekawości zapytam czy zakładałeś taką regenerowaną spręzarke ? jeżeli możesz daj namiar na taki zakład regeneracji

karex
22-01-2007, 01:14
Znajomy taksówkarz regenerował swoją, co prawda prostą turbinę bo w Mondeo 94 z 1,8 TD, było to ok. 1,5 roku temu i zrobił chyba z 60-70 tys (jeżeli nie więcej, nawet nie pamiętam), nie narzeka a i kasa nie poszła za duża, po prostu zawiózł swoją a dostał od ręki inną.
Kiedyś o tym pisałem to było w Oleśnicy.
Dane firmy z ich wizytówki:
PPHU Akara
Spalice 2
56-400 Oleśnica
tel: 071 3993211
3993210
3148112
601719768
603994526
vis a vis stacji Shell

zajac
22-01-2007, 19:41
Nikt z fachowców nie zadał pytania a ile tego oleju???
Każdy diesel z turbiną ma olej w intercoolerze i tak jest choć oleju w silniku nie ubywa lub prawie nie ubywa. Ten olej bierze sie z odmy silnika. Na razie spotkałem się raz z suchymi wężami za turbiną w iveco daily 2,8 hpi ale ten model ma odme wypuszczoną na asalt. :fcp1
PS. Regenerowane turbiny to raczej porażka, bo nie trzymają parametrów doładowania.

szyszak007
11-03-2007, 10:30
Chciałbym sie dowiedziec czy turbina z samochodu z1995r bedzie pasowała do modelu 1997r czy zaszly jakies zmiany w silniku ktore by ja wykluczyły mam na mysli taka http://www.allegro.pl/item174490976_tur ... _stan.html (http://www.allegro.pl/item174490976_turbina_do_forda_mondeo_1_8_td_95r_s uper_stan.html) musze jakas kupic no i z waszych wypowiedzi juz nie wiem czy nie lepiej jakas regenerowana na allegro znalazłem po 850PLN :fcp5

borysek6210
11-03-2007, 13:14
cóż ja kupiłem regenerowaną.Bo moja się rozpadła (pękła oska w turbinie ale cóż łopatki tarły w niej juz dłuższy czas o obudowę).Za regenerowaną na wymianę dałem na allegro 850zł + do tego czyszczenie kolektora wydechowego i uszczelki razem ok 1200zł z wymianą oleju i filtrów.Co do turbiny to działa ładnie ale niestety czasami jak gwałtownie wcisne gaz to jakby przepuszczała gdy dodaje gazu powoli autko kręci sie super a turbinka śmiga cichutko.Facet nie widzi w tym żadnej jego fuszerki i mówi ze można z tym jeździć ale cóż jest rok gwarancji jak padnie to mu ja wyśle.wiem tyle że w serwisie forda stwierdzili ze owe dziwne odgłosy po dodaniu gazu występują gdyż ta regenerowana turbina jest źle złożona chodzi o tą częśc obudowy która wchodzi do intercoolera:/ i być może słabo wyważona oś na której pracuje turbina:/