Zobacz pełną wersję : HELP GAŚNIE


Helaq3
20-01-2007, 16:12
Ford Mondeo 2.0 1993r + LPG

Podczas jazdy na gazie po około 20 km. czyli w momencie nagrzania sie silnika pali mi bezpiecznik od układu zapłonowego. myślałem że może to przewody od wtrysków więc je posklejałem itp. ale jednak to nie to. po spaleniu się tego bezpiecznika wkładam nowy a on pali się już po przekręceniu kluczyka na 2 pozycję ( nie rozruch ) puźniej jakoś po całkowitym ostygnięciu wkładam następny jade te pare kilosów i znów to samo. może to sonda lambda?
Sam nie wiem co robić. proszę bardzo o jakieś sugestie.

Bardzo prosiłbym o schemat instalacji zapłonowej..

setaszi
20-01-2007, 22:43
podaj więcej danych od kiedy tak się robi , co było wcześniej , ja rozumiem ze odpalasz na gazie beż fazy wstępnej na benzynie

kristopher
21-01-2007, 08:20
Podczas jazdy na gazie po około 20 km. czyli w momencie nagrzania sie silnika pali mi bezpiecznik od układu zapłonowego
A na benzynie masz podobny objaw, czy jest w porządku?

Pozdrawiam

Helaq3
21-01-2007, 08:49
NIe nie. sorry ale zle opisałem.

podczas jazdy na benzynie nie wiem czy tak sie robi bo to stalo mi sie 2 razy i obydwa podczas jazdy na gazie. teraz odłączyłem komputer od gazu i jest to zamo. bo słyszałem że może być to elektrozawór. właśnie, czy jak odłączm kompa gazu to już moge wykluczyć całe lpg?
a poza tym wszystko to dzieje się od momentu regulowania gazu, wczesniej jeździłem na benzynie i nic sie nie działo, ale jednak to nie daje pewności bo oni zmieniali mixer i przewody od wody więc mogli zrobić zwarcie lub coś uszkodzić (MOŻE)
jak wy uważacie

aha ja nie odpalam na gazie bo wogule nie da się odpalić bo bezpiecznik przepala się zanim włączę kluczyk na pozycje rozruchu.

[ Dodano: 2007-01-21, 09:55 ]
A może to wentylator? co prawda nie wiem bo podczas jazdy nie słysze czy przepala się podczas załączenia wentylatora. jak to sprawdzić?

samu13
21-01-2007, 09:10
możliwe że podpieli ci odwrotnie kable do elektrozaworu bo jeśli pali ci odrazu bezpiecznik jak masz ustawione na gazie,zastanawia mnie tylko że jak odpalisz na benzynie i przejedziesz trochę to jest to samo?a kiedy ci wymieniali parownik i przewody do układu chłodzenia i czy odrazu tak ci się zaczeło dziać czy póżniej?

Helaq3
21-01-2007, 10:11
to jest tak. włączyłem auto na benzynie. przejechałem jakieś pare kilosów silnik sie rozgrzał i przełączył na gaz. następne jakieś 15km i pali bezpiecznik.
właśnie ide do auta zobaczyć czy jest znów to samo (czy jak ostygł to już nie pali bezpiecznika)

llechu
21-01-2007, 10:26
a kiedy ci wymieniali parownik i przewody do układu chłodzenia
To w końcu wymieniany był mixer czy parownik? Bo to nie to samo.

Helaq3
21-01-2007, 12:29
wymieniali mixer. parownik był tylko regulowany.

setaszi
21-01-2007, 16:16
jedz do nich z reklamacją

llechu
21-01-2007, 17:51
No to do mixera nie idą żadne kable, więc nie mieli co pozwierać. Może coś im się przypadkiem odizolowało i od czasu do czasu do masy dotyka.

Helaq3
21-01-2007, 18:29
i znalazlem (chyba;)).
barany jak wymieniali przewody od wody to wpierdzielili kable od cewki między stalowe od wody i jak się nagrzewał to je topił i robił zwarcie, jak stygł i przez przypadek ruszyło się kablem to już ni robił zwarcia. dzisiaj już nawet ruszanie kablami by nie pomogło bo przykleiły się do tych od wody.
ale najwazniejsze ze juz chodzi. zresztą jutro jade do roboty to sie okaże.
dzienks pozdrawiam :fcp29

llechu
21-01-2007, 18:50
Eeeee, od wody to raczej nie nagrzewają się aż tak, żeby izolację topić. Może do rurki od EGR-a ci dotykały? Ale dobrze, że znalazłeś.