Zobacz pełną wersję : Kopci na niebiesko biało tylko jak jest zimny


nico1976
22-01-2007, 15:38
Witam mam pytanie
.
Posiadam forda mondeo 1998 rokcznik 1.8 TD kombi + klimatronic.

A mianowicie jak go rano odpalam to 3 razy grzeje swiece i jeszcze ma ciezko zapalic , zapali ale nie rowno pracuje dopiero po jakiejs chwili zaczyna pracowac rowno ale zato kopci i cichutenko słychac jakby strzelał z ruły jak mu dodam gazu . Dymek jaki sie z niego wydostaje to taki niebiesko biały . Stałem i patrzyłem jak kopci i to jakies 5 min. W koncu sie zdenerwowałem i ruszyłem w trase . Po jakims czasie Np: po przejechaniu 4 kilometrow nie kopci juz ani grama ale poczatek jest straszny az mnie zamurowało i sie wystraszyłem ze juz po nim.

Delikatnie szarpie tez silnikiem tak jakby nie palił na jeden gar.( nie chodzi jak pszczułka)na wolnych obrotach na samym poczatku .

Nie znam sie zabardzo w tym temacie to moj pierwszy disel wiec polegam na Was.

damian6819
22-01-2007, 18:35
Najprawdopodobnie masz uszkodzoną świecę żarową(czytaj spaloną).A nie ubywa ci oleju lub płynu chłodniczego ?Aż 3 razy podgrzewasz go?O rany! To jaki masz aku 2 razy w zupełności wystarczy : :fcp23 POZDRAWIAM :fcp1

nico1976
22-01-2007, 18:55
Znaczy dopiero go kupiłem z tydzien temu i gosc powiedział zeby go grzac 3 razy.
Ale jutro z rana sprubuje mniej i zobacze czy pojdzie .
Posprawdzam swiece olej i płyn .

Dzieki za pomoc .

Widze ze masz taki sam silnik czy u kogos jeszcze działo sie cos takiego jak u mnie .Boje sie zeby to nie był juz jego koniec.

mondzio III
22-01-2007, 19:03
a spróbuj podgrzać raz i jak zgaśnie kontrolka świec żarowych
to odczekaj jeszcze z 5 sek i dopiero odpalaj
oczywiście jak świece żarowe wszystkie są sprawne

Pepik1
22-01-2007, 19:18
Coś mi się wydaje że silnik może być w nie najlepszej kondycji. Sprawdź ciśnienie sprężania.

damian6819
22-01-2007, 20:26
nico1976, Tak mam taki sam.Jak wyżej kolegamondzio III, przypomniał poczekaj aż usłyszysz "pyknięcie" które oznacza że przekażnik już rozłączył grzanie i można zakrecić rozrusznikiem a wtedy też świece grzeją !pozdrawiam:)

[ Dodano: 2007-01-23, 07:40 ]
A i nie zapomnił klikać osobie która ci pomogła pozdro ! :fcp14

nico1976
23-01-2007, 15:17
Dzis podgrzałem go 2 razy bo za pierwszym zgasł i troszke nim szarpało. Kopci nadal ale ciekawi mnie to ze kopci jak jest zimny , jakby brał olej to kopciłby chyba bez wzgledu na to czy zimny czy gorący , a on nie jak ciepły to ani dymka nie pusci i ja juz zgłupiałem .

damian6819
23-01-2007, 18:49
Jeśli chodzi o szarpanie to świece żarowe, a ubywa ci wogóle olej ?

mondzio III
23-01-2007, 19:14
najpierw sprawdz świece żarowe
a możesz to zrobić sam
odkręcasz listwę łączącą świece żarowe
bierzesz kawałek kabla i podłączasz do "+" w akumulatorze
i drugim końcem kabla dotykasz do czubków świec żarowych
jeśli będzie iskrzyć to świeca jest dobra
przy braku iskrzenia do wymiany

a spróbuj jeszcze rano przed odpaleniem
podpompować pompką ręczną
może ci się lekko przypowietrza
i pytanie kiedy był mieniany filtr paliwa

jeśli świece będą dobre i nie zapowietrza się
to będziesz musiał sprawdzić wtryskiwacze
może to być przyczyna

1olek
23-01-2007, 19:21
jakby brał olej to kopciłby chyba bez wzgledu na to czy zimny czy gorący

jak masz walniete uszczelniacze to kopci tylko jak jest zimny.

nico1976
23-01-2007, 19:23
Dziekuje za pomoc jutro wszystko to sprawdze czyli swiece itd.
Czy olej mi ubywa to nie wiem mam samochod dopiero tydzien czasu. Oczywiscie jesli uda mi sie rozwiazac problem bedzie klikniete pomogł a narazie serdeczne dzieki.

damian6819
24-01-2007, 14:23
Nie mam pytań a tylko polecam zalecenianajpierw sprawdz świece żarowe
a możesz to zrobić sam
odkręcasz listwę łączącą świece żarowe
bierzesz kawałek kabla i podłączasz do "+" w akumulatorze
i drugim końcem kabla dotykasz do czubków świec żarowych
jeśli będzie iskrzyć to świeca jest dobra
przy braku iskrzenia do wymiany

a spróbuj jeszcze rano przed odpaleniem
podpompować pompką ręczną
może ci się lekko przypowietrza
i pytanie kiedy był mieniany filtr paliwa

wara99
24-01-2007, 21:43
Coś mi się wydaje że silnik może być w nie najlepszej kondycji. Sprawdź ciśnienie sprężania.

na 99% silnik padaka

[ Dodano: 2007-01-24, 22:45 ]
jak masz tera problemy to pomysl co bedzie przy -10 , jak zdrowy motor to bez podgrzania zapali a 3 razy ojoj

Spektro
10-02-2007, 21:55
Witam!
Nie ma co od razu tragizować [...]na 99% silnik padaka[...].
Silnik oczywiście trzeba sprawdzić. Miałem podobnie. W moim przypadku wystarczyła regulacja opóźnienia wtrysku - czy jakoś tak, bo mechanik za dużo nie powiedział, ale problem znikł :)
pozdr

JarB
13-11-2007, 19:57
Opóźnienie wtrysku można robić ale wtedy jak cały czas autko żle pali, zużywa za dużo paliwa i silnik cały czas nierówno pracuje (prawdopodobnie wtrysk za późny el lepiej pali na zimno - ja tak mam). Jak po rozgrzaniu dym znika i silnik równo pracuje to wtrysk ma ustawiony raczej OK, aczkolwiek przeciągnięcie i za mocne przyspieszenie wtrysku objawia się ciężkim paleniem i metalicznym odgłosem pracy silnika (ja po przyspieszeniu kąta wtrysku zaobserwowałem, że silnik "lekko dzwonił" i ciężko palił na zimno. Przy -10 wcale nie palił i dopiero spóźnienie zapłonu spowodowało, że zaczął palić ale za to trochę podniosło mu się spalanie na 100 i czuć go parafiną (czyt. - nie spala do końca ropy).