Zobacz pełną wersję : silniczek krokowy


storek
24-01-2007, 13:01
Czy ktos moglby mi dac link jak sie czysci,smaruje krokowca w mk1 i gdzie on jest bo szukam w archiwum i nie moge znalezc.

janek_vip
24-01-2007, 15:16
trzeba lepiej szukać :)
Silniczek jest widoczny od spodu auta.

http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... oko%2A+mki (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=10132&highlight=kroko%2A+mki)

wara99
24-01-2007, 21:41
mój struszek pakowal go do nafty na 24 h i jakis czas byl spokój , chyba z 6 tego wymienil , to badziewie ciagle sie psuje

abuser
24-01-2007, 22:11
najlepiej do nafty - i to na 24H - tak jak pisze kolega... nie ma co przyspieszac tego procesu.. niech sobie polezy....

podobno mozna dojsc do niego z gory, zdejmujac puszke z przepustnicy... ja tam probowalem i powiem szczerze ze nie dalo rady klucza dopasowac do sruby - a co dopiero mowic o odkreceniu.... lepiej jednak z kanalu dojdziesz...

karex
25-01-2007, 12:40
podobno mozna dojsc do niego z gory, zdejmujac puszke z przepustnicy... ja tam probowalem i powiem szczerze ze nie dalo rady klucza dopasowac do sruby - a co dopiero mowic o odkreceniu.... lepiej jednak z kanalu dojdziesz...
Hehe. Ja o tym pisałem. I da się, zapraszam na pokaz. Dzisiaj za godzinę - półtorej. Hehe :) . No chyba, że mi się odwidzi, bo mi się coraz bardziej nie chce :/ .

abuser
26-01-2007, 22:35
Brzmi az normalnie zachecajaco - tylko szkoda ze to okolo 200 km :fcp27

ale poejrzewam ze latem - bede w Łodzi - mam tam rodzinke - do Zduńskiej juz niedaleko..

a tak jak piszesz - az jutro pojde do garazu (jak mi syn pozwoli - ma 1,5 roku) i normalnie bede kombinowal... :fcp29

karex
27-01-2007, 00:21
a tak jak piszesz - az jutro pojde do garazu (jak mi syn pozwoli - ma 1,5 roku) i normalnie bede kombinowal
ściągasz puchę nad przepustnicą i nad filtrem powietrza (ja do tego muszę odkręcić zasilanie BLOSa). Stajesz przy kole kierowcy wkładasz rękę pod przepustnicę i czujesz krokowy. Klucz nasadka 8 mm (albo 10 już nie pamiętam :P ). Kilka obrotów i na wierzchu. A jak się dobrze ustawisz to nawet możesz obie ręce tam wcisnąć.
Dodam, że ja w komorze silnika mam ciasnotę (jest klima) i spoko jest.

abuser
27-01-2007, 07:25
teraz to mnie podpusciles... :fcp26