Zobacz pełną wersję : Brak Napięcia


Neptyk
28-01-2007, 08:58
Witam!!!!
Mam problem z elektryką w mondim mkI 1.8TD. Czasami jak jade trace całkowicie zasilanie, normalnie wszystko pada nie mam nawet zegarka, żadne światełko nic się nie świeci. Do tej pory trwało to kilka sekund ale ostatnio nie było elektryki przez pare godzin, a jak się już pojawiła to nawet rozrusznik nie zakręcił. Byłem u elektryka powiedział mi że to akumulator ale po kupieniu nowego mam to samo. Co robić??????? :fcp25 :fcp11

jaro
28-01-2007, 09:14
Miałem podobny problem i okazało się że grube przewody od akumulatora były przepalone wewnątrz izolacji.
Po wszystkim było ok.

janek_vip
28-01-2007, 09:19
Może uruchom silnik, albo włącz tylko wszystkie światła i poruszaj grubymi elektrycznymi przewodami. Szczególnie masowymi i przy łączeniach :D
Nawet przy wyłączonym silniku można sprawdzić, czy nie ma jakiś luzów w mocowaniach przewodów.

MAN
28-01-2007, 10:25
Sprawdz dokładnie przewody przy aku czy nie są czasem ześniedziałe, lużne oraz główne bezpieczniki w skrzynce z bezpiecznikami pod maską bezpieczniki od 1 do 3 czy nie są zaśniedziałe

Neptyk
29-01-2007, 20:33
przeczyściłem dzisiaj wszystkie masy sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i tak dalej i nadal to samo, chyba bez elektryka się nie obędzie :fcp11

[ Dodano: 2007-02-05, 21:41 ]
nareszcie udało się!!!!!!!!!!!!!!
okazało się że pękł kabel od masy wymieniłem i jest OK.