Zobacz pełną wersję : który silnik lepszy?


Sławcio
29-01-2007, 13:39
Pytanko -który silnik diesla lepszy w Mondeo 3-LX czy Zetec czy Ghia.Jakie są różnice?

[ Dodano: 2007-01-29, 13:53 ]
PANOWIE LX A ZETEC A GHIA JAKIE RóZNICE KTóRY LEPSZY?

llechu
29-01-2007, 13:56
Tak dla ścisłości zetec to nie jest silnik diesla, ghia to w ogóle nie jest typ silnika tylko wyposażenia auta a LX to w ogóle nie wiem co to jest. Zadaj więc pytanie jeszcze raz, precyzując o co ci chodzi?

robal
29-01-2007, 13:58
Z tego co wymieniłeś to silnik jest tylko jeden - Zetec (czyli Duratorq).

LX i Ghia to nie są typy silników.

LX-3 to w ogóle nie wiem co to jest

Chodzi o Mondeo mk 3 - "silnik" LX :)

I tak dla ścisłości:
Tak dla ścisłości zetec to nie jest silnik diesla

Zetec diesel (zwany również Zetec Tdci)= Duratorq. Marketoidy Forda tak sobie wymyśliły na fali popularności Zeteka.

Sławcio
29-01-2007, 14:05
Przygladam się mondkom z tyłu -są napisy lx tdci ,zetec tdci ,ghia tdci.Jeśli silnik diesla jest tylko jeden czyli zetec to po co go pisza na klapie z tyłu .nie wystarczy tdci?

llechu
29-01-2007, 14:05
Zetec diesel (zwany również Zetec Tdci)= Duratorq. Marketoidy Forda tak sobie wymyśliły na fali popularności Zeteka.
Poważnie :?????? No to nie spotkałem się z takim określeniem jeszcze :fcp1

[ Dodano: 2007-01-29, 14:07 ]
z tymi różnymi tdci to nie chodzi o silnik, który wszędzie jest albo 115 albo 130KM, a o wyposażenie auta. GHIA to najbogatsze wysposażenie.

robal
29-01-2007, 14:13
tymi różnymi tdci to nie chodzi o silnik, który wszędzie jest albo 115 albo 130KM, a o wyposażenie auta. GHIA to najbogatsze wysposażenie.

A LX to w sumie jedna z najuboższych wersji

Przygladam się mondkom z tyłu -są napisy lx tdci ,zetec tdci ,ghia tdci.Jeśli silnik diesla jest tylko jeden czyli zetec to po co go pisza na klapie z tyłu .nie wystarczy tdci?

Co do tego LX tdci i ghia tdci to rozumiem, ale za nic pojąć nie mogę tego Zetec TDci (jesteś pewny, że widziałeś taki napis na klapie - nie w ogłoszeniu?)

No to nie spotkałem się z takim określeniem jeszcze

W UK często tak opisują fordowskie diesle . Spojrzyj sobie np. na ichnie ogłoszenia.

Sławcio
29-01-2007, 14:14
ja mam z tyłu napis zetec tdci i stąd moje pytanie

robal
29-01-2007, 14:19
ja mam z tyłu napis zetec tdci i stąd moje pytanie

Kurcze, faktycznie. Znalazłem np. taką Fokę na ebayu: http://autoquake.com/AdCreator/images/a ... 768-70.jpg (http://autoquake.com/AdCreator/images/archive/1206-PX55OHD/cache-Picture%20014-1024-768-70.jpg)

Może Zetec to nazwa wyposażenia Forda na Wyspy Brytyjskie? Taki chłyt martetindowy :)

---
Sprawdziłem. Zetec to nazwa modelu/wyposażenia. Coś jak u nas Trend. W UK Mondeo mają oznaczenia (w kolejności "bogactwa"): LX, Edge, Zetec, Ghia, Ghia X, Titanium i Titanium X.

Czyli to co podajesz: LX, Zetec, Ghia to nazwy "opcji" w UK.

overloaded26
29-01-2007, 14:26
LX ty angielskie auta kolega dobrze mówi!Kolega ma takie auto tak wiec jest przykladem :fcp1

llechu
29-01-2007, 14:36
Czyli jednak miałem rację, że Zetec to nie jest silnik diesla :fcp18

robal
29-01-2007, 14:51
Czyli jednak miałem rację, że Zetec to nie jest silnik diesla

No sam w sobie nie jest. Chodziło mi o używaną przez niektórych nazwę "Zetec Tdci" w odniesieniu do Duratorqa (tak jak Duratec, który zastąpił Zeteca - niekiedy zwany był RoFlowZetec), stąd też moje zdziwienie o te napisy na klapie. A tu proszę, Angole postanowili "uczcić" poczciwego Zeteca nazywając wersję Fordów na ichni rynek :)
Zmylili skubańcy :)

AdMir
06-02-2007, 20:44
Dokladnie, mam wersje UK model ZETEC a silnik to DURATEC HE czyli benzyna 1.8