Zobacz pełną wersję : Jak wyjąć popielniczkę


kzarczyn
22-04-2007, 17:19
Witam
Kupiłem sobie CB-radio i nie mam gdzie go zamontować. Jedyne sensowne miejsce jakie znalazłem to wsadzić je zamiast popielniczki. Tylko, że trzeba wyjąć nie tylko szufladkę ale i prowadnice popielniczki. Tam jest taki plastyk przykręcony od przodu jedną śrubą i od tyłu od dołu na dwie śruby. Tyle że pomiedzy tylnymi śrubami a plastykiem niżej jest 20mm miejsca i za chiny nie da się podejść żadnym śrubokrętem. ktoś wie jak to wymontować bez całkowitego rozpieprzenia obudowy popielniczki?

robal
23-04-2007, 07:09
A nie masz półeczki (wnęki) między radiem a popielniczką? Ja właśnie tam CB wsadziłem.

Chyba, że masz duuże fordowskie radio.

kzarczyn
23-04-2007, 13:17
Mam taką półeczkę, ale trzeba albo trzeba by ten plasty w środku ponawiercać, albo wywalić plastyk i bedę miał dziurę. A zamiast popielniczki to radyjko idealnie pasuje.
Tu jest zdjęcie jak to wygląda:
http://foto.cb.nio.pl/displayimage.php?album=24&pos=2

robal
24-04-2007, 09:25
albo trzeba by ten plasty w środku ponawiercać

Jak tak właśnie zrobiłem. Wypaliłem dziurkę na wejście anteny z tyłu i z boku na umocowanie radia. Potem okazało się :D że radio za bardzo wystaje z półki i trza było wyciąć prostokątny otwór na kuper radia :)
Feler - przy sprzedaży auta muszę skombinować całą nienaruszoną wnękę :)

Ale pomysł z umieszczeniem CB w miejscu popielniczki - przedni :)

A próbowałeś może zdjąć właśnie tą półeczkę wyżej? - może to ułatwi rozbrojenie popielniczki..
Nie mam czasu zajrzeć, ale czy aby tam aby nie jest zacisk z tyłu - nie śruby?
Ewentualnie spróbować zdemontować ten tunel środkowy (gdzieś na forum chyba był opis demontażu) - bo wg twojego opisu on przeszkadza w dojściu do śrub - czy może przeszkadza plastik z tyłu popielniczki?

kzarczyn
24-04-2007, 09:36
Tą pułeczkę pod radiem chciałem zostawić nietkniętą bo przydaje się na trzymanie różnych rzeczy aby były pod ręką. W odkręceniu obudowy popielniczni przeszkadza właśnie tunel środkowy. Po zdemontowaniu tunelu chyba dałoby rade podejść do śrub jakimś wyjątkowo krótkim śrubokrętem. Jak będę miał chwile czasu to spróbuję złapać śruby kombinerkami, a jak się nie da to chyba rozwalę obodowę popielniczki zaraz obok tych śrub. zawsze można ją później wzadzić i przyłapać klejem :D
pozdro