Zobacz pełną wersję : Zmiana biegow bez sprzegla.


ojejq
11-05-2007, 12:52
Probowal ktos zmieniac biegi bez sprzegla ? Przy jakich obrotach wam wychodzilo ? Ja probowalem cztery razy:
Przy 3000 obrotach udalo mi sie dwa razy zmienic z dwojki na trojke, raz "cos" zapiszczalo.
Raz przy 3000 obrotach probowalem zmienic z trojki na czworke - nie udalo mi sie wbic.
Raz przy 4000 obrotach probowalem zmienic z trojki na czworke - skrzynia "zatrzeszczala". :P

Co o tym sadzicie ? Jakie preferujecie obroty ? Czy jesli wyczuje ten moment obrotowy w ktorym mozna lekko zmieniac biegi, to czy jest to bardzo szkodliwe dla auta ? ;)

MatMM
11-05-2007, 12:59
Po "coś" to sprzęgło jest, więc pytanie czy jest to szkodliwe dla auta jest dla mnie nie na miejscu.
Nie zmieniałęm - szkoda mi skrzyni.

arturek
11-05-2007, 13:11
Chyba powinno się stosować tzw. "międzygaz" przy redukcji na nizszy.
pozdrawiam
Arturek

lipektorun
11-05-2007, 13:21
nie wiem czy ktos na tym forum odpowie Ci, przy jakichy obrotach mozna zmieniac biegi bez sprzegła w mk VII bo ludzie szanuja swoje samochody i nie maja 500zł co tydzien na skrzynie :fcp2 a tego typu doswiadczenia to dla uzytkownika szanujacego swoj samochod czysta głupota!!! :570:

arturek
11-05-2007, 13:28
Witam
Ja kiedyś wracałem do domu bez sprzęgła. W domu okazłao się, że przestawiła się na wielowpuście dźwignia do której jest zamocowana linka sprzęgła.
Przy zmianie biegów nie przesuwasz lewarka od położenia A do położenia B. Przy redukcji na wyższy bieg obniżasz (odczekujesz moment) obroty. Przy redukcji w dół: wyłączasz bieg, dodajesz gazu, włączasz bieg (tzw. międzygaz).
Generalnie szkoda skrzyni bo szybciej do setki nie pojedziesz.

MatMM
12-05-2007, 11:05
Tak czytając temat zastanawiło mnie dlaczego w autach sportowych zmiana biegów na wyższy następuje bez sprzęgła a natomiast w drugą stronę ze sprzęgłem, skoro tak jak mówi kolega arturek nie daje to nic "na czasie".

Krzyk
12-05-2007, 12:55
Na czasie przyspieszenia może i nie ale wciśnięcie sprzęgła to sekunda leci heh

ko.mar
12-05-2007, 17:16
Skrzyni napewno szkoda :fcp7 lecz w sytuacji awaryjnej to może być jedyny ratunek.
Kilka lat temu "cieniasem" zrobiłem ok 150 km bez sprzęgła, gdzie w nocy szukać pomocy :fcp7

ojejq
12-05-2007, 18:47
No wlasnie, a jak to jest z obrotami ? Czy lepiej jest przerzucac przy wysokich obrotach, czy przy nizszych ? Pytam, bo jak na razie jezdze ojca fordem, to poki co moge tanim kosztem posprawdzac, a wiadome, jak sie dorobie wlasnego auta to juz bedzie szkoda... :P

kifiu
12-05-2007, 20:28
daj numer do taty - powiemy mu jakie eksperymenty robisz na aucie :)