Zobacz pełną wersję : Gaśnie po hamowaniu silnikiem


eny120
17-05-2007, 08:05
Wymieniłem zawór odpowietrzania skrzyni i obie rurki idące do kolektora ssącego oraz sondę. Przeczyściłem krokowy. Silnik przestał ciągnąć lewe powietrze i zaczął pracować równomiernie na wolnych obrotach. Po przygazowaniu krokowy ładnie sprowadza obroty do nicałych 1000obr/min. Wszystko jest super. Podczas jazdy też się łądnie zachowuje pod warunkiem że nie próbuje hamować silnikiem. Wystarczy na chwilę puścić gaz i potem wcisnąć sprzęgło i obroty maleją do zera... Czasem szarpnie silnikiem i ziększą się ale przeważnie zgaśnie...

Ma ktoś jakieś propozycje co mogę zrobić?

Pawel
17-05-2007, 08:10
Ma ktoś jakieś propozycje co mogę zrobić?wymienić albo dokładnie wyczyścic krokowca, ostatecznie odkrecic z pół obrotu ta srubke co jest zalakowana w krokowcu koło gnuiazda.

eny120
17-05-2007, 08:25
Niestety kolejność czynnosci napisałem od końca :fcp2 Krokowy byl czyszczony najpierw. Potem wymienilem rurki i sonde - było ok. Na koncu wymieniłem zawór odp. i wtedy zgasł po hamowaniu silnikiem po raz pierwszy...
Ale czemu po przygazowaniu na luzie obroty ładnie schodza a po hamowaniu siln. nie? Komputer zapomina podać paliwo? Jak to dziala?

sedek
17-05-2007, 09:01
Zrób reset kompa

Pawel
17-05-2007, 11:41
Ale czemu po przygazowaniu na luzie obroty ładnie schodza a po hamowaniu siln. nie? Komputer zapomina podać paliwo? Jak to dziala?to jest bardzo skomplikowane, bardzo duzo zaleznosci. Zupełnie inzczej pracuje na luzie, inaczej podczas przyspieszania, inaczej podczas schodzenia z obrotów bez hamowania silnikiem a jeszcze inaczej podczas hamowania slinikiem.

dario200
17-05-2007, 12:33
A spróbuj ściągnąć tę rurę doprowadzającą powietrze do filtra. Raczej gazu chyba nie masz ale wiem że jak na gazie były takie efekty to to pomagało. Dostawał po prostu dużo powietrza i gasł. Niech sobie bierze powietrze z komory silnika. Myśle, że się poprawi.

Pawel
17-05-2007, 14:19
A spróbuj ściągnąć tę rurę doprowadzającą powietrze do filtra. Raczej gazu chyba nie masz ale wiem że jak na gazie były takie efekty to to pomagało. Dostawał po prostu dużo powietrza i gasł. Niech sobie bierze powietrze z komory silnika. Myśle, że się poprawi.to nie ma nic do Pb. To pomaga tylko na LPG i na dodatek z mikserem przy filtrze. Juz przy sekwencji nie ma znaczenia, a co dopioero przy Pb.

dario200
17-05-2007, 20:54
Spróbować nie zaszkodzi, a roboty wiele z tym nie ma. Czasem dziwne rzeczy i mało prawdopodobne są przyczyną takich usterek.

eny120
04-06-2007, 08:31
Faktycznie pomogło dokładniejsze wyczyszczenie krokowca a szczegolnie tej małej dziurki w membranie :) dzieki za podpowiedz.