Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie centralnego zamka. Pomocy !

Dawid849
17-09-2007, 20:22
Witam mam problem z centralnym zamkiem tzn, otwiera sie z pilota (pilot w kluczyku nie wiem jak to sie nazywa"immobilizer?") otwiera tylko jedne drzwi a pozostałych nie chce otworzyc, wcześniej otwierał za pierwszym nacisnięciem jedne drzwi kierowcy a za drogim pasażera teraz tylko otwiera kierowcy, zamyka wszystko. Co to moze byc? panowie pomocy!

DELIKFENT
17-09-2007, 20:27
Czy masz kluczyk z dwoma przyciskami i diodą jeden przycisk wygląda tak (>>) a drugi tak (>). Jeśli tak to spróbuj go jeszcze raz zaprogramować. Użyj opcji szukaj.

Dawid849
17-09-2007, 20:30
mam 3 przyciski na jednym sa narysowane dwie kłutki zamknięte na drogim jedna otwarta;) diody nie mam

[ Dodano: 2007-09-17, 21:31 ]
aha a jak to sie robi ??

zch
17-09-2007, 21:01
To moze byc kwestia odpowiedniej długosci przytrzymania przycisku. Wtedy albo otworzy jedne drzwi albo wszystkie. Spotkałem sie z takim rozwiazaniem w aucie znajomego.

Dawid849
18-09-2007, 07:03
to tez nie pomaga, probowałem na wszystkie sposoby tylko słychac jakies stukanie tak jak by centralka strzelala z prawej strony w poblizu schowka

Kefir
18-09-2007, 07:21
A z kluczyka działa wszystko dobrze? W większości przypadków zacinania się centralnego, pomagało przeczyszczenie wielozłączy w drzwiach - spróbuj. Jeżeli to nie pomoże, to zrób tak: odłącz wielozłącze kierowcy i próbuj sterować zamkiem - będzie oczywiście sterować prawą stroną, jeżeli będzie ok to powtórz przy rozpiętym wielozłączu pasażera. Pomoże ci to ewentualnie zdiagnozować, czy któryś ze sterujących zamków nie jest czasem uszkodzony.
Mam nadzieję, że pomoże samo przeczyszczenie.

Dawid849
18-09-2007, 07:35
to jest tak ze centralny zamyka wszystko ale otwiera tylko jedne drzwi (kierowcy ale tak naprawde to pasażera bo to był kiedys anglik) siłowniki sa wszystkie sprawne. Co jeszcze zaobserwowałem to nie mrugaja mi kierunki jak zamykam czy otwieram auto a chyba powinny ? z tego co wiem to alarm fabryczny mam bo jest klakson z tyłu w bagażniku po lewej stronie za tapicerka

Kefir
18-09-2007, 07:44
kierunki będą mrugać jeżeli z kluczyka zamkniesz auto w trybie ryglowania, czyli najpierw w lewo i dopiero w prawo, a z pilota musisz 2 razy wdusić zamknięcie.

Dawid849
22-09-2007, 21:31
kierunki będą mrugać jeżeli z kluczyka zamkniesz auto w trybie ryglowania, czyli najpierw w lewo i dopiero w prawo, a z pilota musisz 2 razy wdusić zamknięcie.

tylko ze w tym sęk ze juz próbowałem i nic ;/ alarm tez chyba cos nie tak dziala o ile w ogole dziala, kiedys zaczął mi trąbic jak otworzyłem klape

CERES
23-09-2007, 17:32
jak przekładałeś wersję to zamieniłeś wiązki w drzwiach ?
to podstawa, jeżeli to zrobiłeś to powinieneś wymienić też siłownik od strony kierwcy (kontynentalnego) bo ma więcej wyjść i steruje centralnym
mi mojego przerabiali (elektrykę sam osobiście) i wszystko działa jak w zegareczku

Dawid849
27-09-2007, 06:25
a co to za różnica tak czy inaczej powinien otwierac wszystkie drzwi i powinno byc wszystko ok. a tak nie jest jak sie otworzy to słychac cały czas stukanie takie dziwne w centralce i jak wcisne klamke od środka tak jak bym chciał zamknąć to wtedy przestaje a po kilkunastu sekundach zaczyna znowu tykac i wtedy klamke podnosze i jest juz ok :|