Zobacz pełną wersję : [Mk4] nie mogę otworzyć bagaznika


chudy1510
23-08-2008, 18:51
Witam
Jestem nowy na tym forum i potrzebuje waszej pomocy.Pare dni temu w nocy chyba ktos prubowal sie wlamac do mojego samochodu przez bagaznik.Zamknolem go normalnie a rano probujac go otworzyc nie moglem wcisnac zamka nie wiedzialem o co chodzi.Zawolalem kolege ktory stwierdzil ze zamek sie zapiekl i popukal go mlotkiem zeby dalo go rade otworzyc.Lecz zamek ktory sie naciska zeby otworzyc bagazniok wpadl do srodka i za chiny nie mozna go wyjac.Oto moje pytanie jest jakis sposub zeby podniesc klape do gory?? nie chodzi mi zeby zamek super dzialal ale zeby moc go otworzyc bo nir usmiecha mi sie pakowac zakupy przez kanape:(.Moze trzeba go odkrecic od sodka albo co zeby mozna bylo podniesc klape??Prosze o pomoc gdyz jest to bardzo uciazliwe przy normalnym uzytkowaniu.

Magik123
23-08-2008, 21:31
Od srodka bedzie widac rygiel i zatrzask zamka, otworz od srodka.

chudy1510
24-08-2008, 11:59
Jak wkleje zdjecie zamka to mi powiesz co mam zrobic bo za bardzo sie na tym nie znam a jak chcialem go odkrecic to nie dawelaen rady nawet wkretarka:(.Zdjecie dodam puzniej:)

chudy1510
24-08-2008, 13:27
Oto fotka porsze powiedziec jak to zrobic:)

Magik123
24-08-2008, 13:36
jesli ryglem sie nie da to zdejmij obudowe zewnetrzna z klapy i tam bedzie dostep. Albo prosciej, odkrec ten dolny rygiel od pasa i z tym otworzysz.

kierowca
24-08-2008, 13:38
srubki odkreca sie w lewo ,i módl sie zeby ci sie w escorcie nic wiecej nie popsulo bo jak z tym nie dajesz rady to bedzie ciezko.

chudy1510
24-08-2008, 13:59
Wlasnie ze ciagle cos sie psuje np.dzis musialem odkrecic tapicerke z drzwi bo zepsul mi sie podnosik szyby kierowcy przy okazji nie ma ktos takiego podnosnika na sprzedaz dodam ze mam 5 dzrzwiawa wersje.Jak sie uporam z zamkiem wezme sie za podnosnik a potem za silniczek krokowy:)

chudy1510
24-08-2008, 15:52
Macie moze jakis sposub na odkrecenie sruby po tak jest zakrecona ze tylko inbusa zlamalem.kierowca tak jestes madry jak by tylko trzeba bylo odkrecic to bym to zrobnil

kierowca
24-08-2008, 16:11
a masz taki gwiazdkowy klucz jaki tam powinien wchodzic?jesli tak to wez kawałek rurki i zrób sobie przedłuzenie,rozumiem ze te srubki gwazdkowe ciezko sie odkrecaja -wiesz ile razy sie nawkur.... zeby takie odkrecic!!!!! a w fordzie jest ich mnóstwo i to czasem w najbardziej niedostepnych miejscach ,,juz nie raz chciałem powiesic za jaja tego co je wymyslil ,powodzenia

Magik123
24-08-2008, 17:58
Macie moze jakis sposub na odkrecenie sruby po tak jest zakrecona ze tylko inbusa zlamalem.kierowca tak jestes madry jak by tylko trzeba bylo odkrecic to bym to zrobnil

Ja mam pomysl... Kupic pozadny klucz!

chudy1510
24-08-2008, 19:40
Mam srubokret do kturego wkalada sie bity i za nic nie moge przekrecic.Prubowalem wkladac w klucz francuski ale tez nie dalo rady.Najgorsze jest to ze tam zbytni dojscia nie ma i wiekszym kluczem nie idzie tego zrobic ale jutro pokombinuje.Nie wiecie moze gdzie mozna kupic mechanizm opuszczania szyby nie musi byc nowy ale na allegro itp nie ma do mojego jak ktosa posiada takie cudo na sprzedaz to pisac i dzieki za pomoc

Magik123
24-08-2008, 21:52
O Boze, srubokretem to mozna se wkrety odkrecic, tam ma byc klucz, przedluzka i klucz grzechotka, i normalnie sie odkreci.

swirus71
25-08-2008, 21:54
kup porządny (a nie topex za 10 zł) zestaw kluczy TORX z grzechotką, i do tego jakiś środek penetrujący WD-40 lub jeszcze lepiej coś z MOS2 (tak to się chyba nazywa)... popsikaj śrubki preparatem, uderz z 1-2 razy młotkiem (nie za mocno) żeby to nieco "wzruszyć"... wypij spokojnie browca i zabierz się za odkręcanie... powinno puścić :fcp26

Pozdrawiam

irlandia1981
26-08-2008, 12:51
Wlasnie ze ciagle cos sie psuje np.dzis musialem odkrecic tapicerke z drzwi bo zepsul mi sie podnosik szyby kierowcy przy okazji nie ma ktos takiego podnosnika na sprzedaz dodam ze mam 5 dzrzwiawa wersje.:)

Witam
jak nie amsz elektrycznych szyb to ja mam taki podnosnik nie wiem na ile kompletny bo po przekładce drzwi mi został wiec jakby co to popatrze i mogem ci wysłac za grosze :) lub jak jesteś gdzies z okolic kraka to moszesz sobie podjechac :) bo mi tylko zajmuje miejsce w piwnicy :)
pozdro

a do śrubek to dobry kluczi troche wprawy :) i pujdzie :) powodzenia :)