Zobacz pełną wersję : [MK7]Turbina nie daje ciśnienia.


damian6819
07-09-2008, 17:42
Proszę o pomoc , ponieważ nie doszukałem się konkretnej odpowiedzi w innych tematach . Nie będe operował fachowym nazewnictwem - bo nie mam takiej wiedzy , ale problem polega na tym iż siłownik który jest zamontowany na turbo ( sterujący upustem spalin ) nie "chodzi " , sprawdzałem pompką i jest OK , ale nie ma wystarczającego ciśnienia z tubo aby wysterować ową " gruszkę". Przy maksymalnych obrotach , gumowy łącznik pomiędzy turbo a intercoolerem nieco się "nadyma " ale chyba za mało . Czy jest gdzieś regulacja ciśnienia ładowania ? jeśli tak - to proszę o opis jak to zrobić .
Wymyśliłem sobie że zdejmę łącznik pomiędzy owym sterownikiem a turbiną - efekt -cięgno na turbinie chodzi lekko .Popychacz z "ustrojstwa " sterującego bardzo ciężko - nie wiem może tak musi .
Jeśli ktoś ma wiedze na ten temat proszę o pomoc .... :fcp7


PS. Tekst skopiowany, ponieważ mam ten problem;(

damian6819
08-09-2008, 19:07
naprawdę nikt nie wie ? ;(

grzegorz79
09-09-2008, 14:52
W trakcie pracy na postoju(bez obciążenia silnika)ciężko jest doprowadzić do tego,aby wychylił sie zawór wastegate,ale chociaż trochę powinien się wychylićJa mam turbinę po regeneracji i zdaniem fachowca od turbin tak ma byc.

damian6819
09-09-2008, 15:27
grzegorz79, rozumiem, a teraz jak zwiększyć ciśnienie i wyregulować pompe wtryskową we własnym zakresie ?

loomin
09-09-2008, 18:30
Hmm nie mam dostatecznej wiedzy w temacie, ale wydaje mi się, że ciśnienia regulowac w prosty sposób się nie da. Specjalista, który regenerował mi turbinę powiedział, że ten zawór ponoc ma ciężko chodzic. Co do pompy i dawki paliwa to możesz popróbowac wyregulowac booster. Chciałem sam tego spróbowac, ale niestety nie mam dostępu od góry, ponoc można od dołu, lub opuszczając chłodnice. :fcp8 Jest o tym sporo na forum.

grzegorz79
09-09-2008, 18:56
Co do turbiny-nie wiem.Co do pompy wtryskowej-tez miałem problem z mała mocą.Mój(td 70km,bez ic) maksymalnie rozpędzał się do 150km/h(prędkosć maks."ksiązkowa"162km/h).Ogólnie przymulony.Zregenerowałem turbinę-nic,w zasadzie wszyscy rozkładali ręce.Dopiero sprawdzenie pompy i zwiększenie dawki wtrysku pomogło,okazało się,że miał ustawioną minimalną dawkę(mieściła się jeszcze w normie ).Najciekawsze-moc wróciła-spalanie spadło i w końcu silnik zaczął pięknie odpalać.Jedyny minus-wcześniej nie szło zmusić silnika do zakopcenia,teraz przy ostrym przygazowaniu potrafi zakopcić.Podsumowujac-regulacja pompy u fachowca.

damian6819
09-09-2008, 18:59
grzegorz79, dzięki wielkie jeśli chodzi o pompe wybiorę się do pompiarza :fcp29

Ahh...zapomniałbym, a gdzie dać więcej powietrza tzn.gdzie to się reguluje bo mi się wydaje że ma za mało tylko większość ropy :fcp19

grzegorz79
10-09-2008, 10:05
Ustawia się tylko dawkę wtrysku (określona ilość ropy na określona ilosć wtrysków).Z ilością powietrza z tego co ja wiem nic sie nie robi.

damian6819
10-09-2008, 15:24
spoko, to juz wiem na czym stoje
przed zimą napewno zawitam u mechanika i napisze co i jak, bo teraz to nie mam czasu :P