Zobacz pełną wersję : [mk7] Dziwne odgłosy


llukas17
07-09-2008, 17:57
Witam.

Mam taki problem mianowicie podczas jazdy z okolic lewego przedniego koła (od kierowcy) czasami dochodzą dziwne głuche puknięcia. Raz są głośniejsze a raz cichsze ale zawsze są. Przeważnie gdy zmieniam kierunek jazdy bądź jak zmieniam biegi tzn. jak jadę i gwałtownie wcisnę sprzęgło zarówno przed zmianą biegu jak i po zmianie biegu jak puszczam sprzęgło. Dzisiaj zauważyłem że gdy stałem prawą stroną przy krawężniku i koła miałem lekko w lewą stronę skręconą i ruszałem do tyłu to jak puszczałem sprzęgło auto ruszało i koło opierało się o krawężnik (właściwie już jak wjeżdżało na niego) to z lewej strony było słychać te puknięcie i tak za każdym razem. Dodam jeszcze że czasami jak jadę po dziurach to czasami coś mi stuka tak jakby było luźne z tej lewej strony, ale patrzyłem wczoraj na kanale i szarpałem ale wszytko wydawało się ok. Gdy silnik jest zimny a ruszam to szczególnie na 1 i 2 biegu tak przy obrotach 1,5 -2 tys słychać jakby coś terkotało stukało obcierało blacha o blache. Ostatnio miałem w aucie wymieniane kompletne sprzęgło wszystkie gumy i tuleje wachaczy przednich bo stukało i waliło poduszke silnika właśnie z lewej strony (drążki stabilizatora i gumy wymieniałem 3 tys km temu).

Mechanik powiedział mi że to może tłumik stuka o coś albo ta poduszka tak drży i stuka na 1 i 2 biegu.
Teraz nie mam czasu a bardzo potrzebuje auta i nie wiem czy moge z tym bezpieczenie seździć.


Proszę o jakieś sugestie .

motaro20
11-09-2008, 11:46
być może teleskop koła poszedł albo wahacz opone masz ścięta cos. Mozliwe ze tłumik. Poduszka raczej nie. Moja sugestia jest taka zebyś sprawdził zawieszenie na stacij diagnostycznej. Takie stukanie moze to być wszystko: wahacz, łożysko, teleskopy, lub tak jak mówił mechanik luźny układ wydechowy i nie wykryjesz tego szarpaniem na kanale. Umów sie na stacij diagnostycznej to nie zajmie Ci duzo czasu a jexdzic bedziesz ze spokojnom głową
Pozdrawiam

brajdak
11-09-2008, 16:06
a sprobuj gdzies na placu skrecic do oporu kierownica i tak jechac w kolko a potem w druga strone bo mi sie wydaje ze to przegob moze juz siadac, jesli przy takim skrecaniu bedzie cos grzechotalo pukalo to napewno to. A np przy hamowaniu lub przyspieszaniu nie musisz ciutke odbijac kierownica zeby nadal jechal prosto? Nawet 1 cm? Bo jesli tak to juz zmienia postac rzeczy.

llukas17
11-09-2008, 16:47
Nie nie muszę odbijać podczas hamowania jak i podczas przyspieszania auto jedzie prosto. Dodam że miesiąc temu miałem przegląd i już wtedy zdarzało się to tylko że bardzo rzadko i było cichsze.

llukas17
11-09-2008, 18:23
Dodam jeszcze jedną rzecz mianowicie gdy jedna osoba próbowała ruszać tak żeby prawe koło wjeżdżało na krawężnik i szybszym ruchem puszczając sprzęgło ten odgłos jest jakby przy kole a zauważyłem że to koło grzeje mi się trochę tzn. nie jest gorące ale jest ciepłe. Czy mogą to robić klocki (te puknięcia) albo łożysko ??

brajdak
11-09-2008, 18:42
ze jest cieple to jest normalne, zobacz czy drugie kolo jest mniej wiecej tak samo cieple. Podnies kolo i pokrec nim i posluchaj czy szumi, jesli tak to lozysko ale lozysko raczej by nie pukalo. Najbardziej prawdopodobne to wlasnie przegob. A sprobuj poruszac tym kolem na luzie do przodu i do tylu czy nic nie puka i podniesc i tez nim poruszac we wszystkie strony i zrob jeszcze tak jak wyzej napisalem na sprawdzenie przegubu. a na dolkach nie puka?

Magik123
11-09-2008, 19:28
Kolego, jedz do stacji diagnostycznej, zaplacisz 20-30zl i ci sprawdza zawieche na trzepakach, bo pukac to moze wszystko od zawieszenia poprzez drazki, koncowki, swoznie, maglownice, lozyska, klocki, zaciski ham., amortyzator. Bo poszarpac w kanale to mozna sobie rure wydechu ale nie zawieszenie, no chyba ze jedynie szarpal by to PUDZIAN :fcp23

llukas17
14-09-2008, 11:04
Jutro odstawiam auto do mechanika i jak będę widział co to jest to napisze

llukas17
15-09-2008, 18:33
No i okazało się że poduszka skrzyni biegów nie była dokręcona.