Zobacz pełną wersję : [Mk7] Alternator z benzyniaka do diesla. Nada się?


rapper3d
09-09-2008, 13:00
Witam szanownych kolegów i koleżanki jeśli jakieś są :)

W moich przygodach z Essim nasunęło mi się pytanie czy alternator od silnika 2.0 16V DOHC (takiego jak ma mój rumak) pasowałby do silnika 1.8 TD? Kuzynowi się popsuł altek, on ma diesla, mógłbym mu pożyczyć bo i tak na razie nie jeżdżę a jemu auto jest bardziej potrzebne niż mi.

z góry dziękuję za wypowiedzi
pozdrawiam

rapper3d

waldek11
10-09-2008, 20:18
Proszę uszczegółowić problem w temacie wątku! :fcp27

brajdak
11-09-2008, 17:13
alternator do ropniaka musi dawac wiekszy prad w stosunku do benzyniaka poniewarz na rozruch potrzebuje duzo wiecej pradu. Napewno na stale nie bedzie pasowal bo nie zdola naladowac akumulatora tak jak powinien ale tymczasowo to moim zdaniem moze i da rade ale by musial po odpaleni troche poczekac zeby alternator podladowal akumulator. Ale napewno nie bedzie mu dzialal obrotomierz bo jak dobrze pamietam to w ropniaku wlasnie alternatow wysyla sygnal do obrotka. Moze jeszcze ktos sie cos wypowie na ten temat.

rynio_di
12-09-2008, 08:33
Jako dodatek do tego co przedmówca napisał dodam, Sprawdź numery na odlewie bo do silników benzynowych alternator ma większe koło pasowe a w związku z tym, mocowanie ( łapy) mogą, powtarzam mogą mieć inny kąt mocowania,i możesz nie mieć regulacji naciągu paska. Inne problemy z altkiem to nie problemy .Możliwe że oba alternatory mają taki sam prąd ładowania a z obrotomierzem można sobie poradzić.

krzys_harnas
19-09-2008, 00:03
w swoim tak zrobiłem MK7 18TD dało rade elektryk powiedział że śmiało wyrobi i już prawie rok tak jeżdże cos tam było do drobnej przeróbki ale alternator mam za darmoche :fcp18