Zobacz pełną wersję : [MK7] Pedał sprzęgła wpadł w podłogę


dawid83
12-09-2008, 09:03
Witam wszystkich. Jadąc wczoraj podczas zmiany biegów usłyszłem dosyć wyrażny i głośny strzał-pęknięcie i automatycznie pedał sprzęgła wpadł do końca.Sprawdzałem czy linka działa,podczas ruszaniem pedała linka widać było że się rusza.Niewiem od czego mam się zabrać i co może być przyczyną tej awarii.Z dóry dziękuję za pomoc

grzegorz79
12-09-2008, 09:32
Sprawdz przy skrzyni biegów jest taka "łapa" do której mocuje się linkę -lubi pękać.

rapper3d
12-09-2008, 12:03
W mocowaniu pedału sprzęgła jest taki plastikowy grzebień (półkole z otworem na wałek i z ząbkami na brzegu) właśnie to Ci pękło, pewnie urwało się od wałka, też tak miałem. Nie jest to drogie (około 40zł ) można dostać oryginał w każdym sklepie motoryzacyjnym. Wymiana nie należy do szczególnie trudnych ale trzeba się trochę nagimnastykować by dostać się do tego (polecam wyjąć fotel kierowcy). Ważna jest odpowiednia regulacja naciągu linki po wymianie a ta część nazywa się napinacz linki sprzęgła.

dawid83
12-09-2008, 12:54
Dziękuję za podpowiedz co do półksiężyca będę dzisiaj rozbierał więc jeśli jest to trawne dam odrazu odpowiedz wraz z gratulacjami co do trafności usterki.Łapa przy silniku nie pękła ponieważ wymieniałem ją dwa miesiące temu,więc zacznę od półksięzyca.

dawid83
15-09-2008, 05:24
Witam
Tak jak w podpowiedziach było napisane faktycznie pękł półksiężyc.Troszkę zabawy ale opanowałem temat.
Dziękuję za dobre rady
Pozdrawiam Dawid

Pawel
15-09-2008, 07:50
Witam
Tak jak w podpowiedziach było napisane faktycznie pękł półksiężyc.Troszkę zabawy ale opanowałem temat.
Dziękuję za dobre rady
Pozdrawiam Dawid
Jak bys poczytał forum, to nie zadawałbys takiego pytania.

rapper3d
15-09-2008, 15:34
Dziękuję za dobre rady

nie za ma co :fcp2

Pawel
15-09-2008, 16:01
W tym temacie oraz w innych o tym samym jest wszystko napisane.
Zamykam.