Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Gdzie jest dodatkowa skrzynka z przekaźnikami?


krzychul
11-10-2008, 22:51
Szukałem ostatnio dokładnej rozpiski bezpieczników do swojego Galaxego z motorkiem CD-V6 '96r. Okazuje się, że to co jest w instrucji obsługi ni jak się ma do tego co jest w rzeczywistości. Opis na dekielku też jest niekompletny. Grzebiąc na forum angielskim znalazłem post mówiący, że pierwsze wersje Galaxych (z ridziny MK1) miały zupełnie inaczej rozwiązane rozmieszczenie bezpieczników i przekaźników. Udało mi się nawet ściągnąć dokładną rozpiskę, jest jednak małe (wielkie) pytanie: gdzie jest w Galaxym "Additional relay box". Piszą, że ma być "under the instrument panel" ale pomimo wszystko nie udało mi się tej tajemniczej skrzynki namierzyć.

subratri
11-10-2008, 23:36
i nie namierzysz
masz w komorze silnika za aku dodatkowa skrzynke i tam siedza 3 przekazniki i jeden czy dwa bezpieczniki. nie pamietam od czego. u mnie tam opips na pokrywie bezpiecznikow jest miarodajny. przewalaly sie kiedys przez to forum skany z rozmieszczeniem bezpiecznikow.. roznice wynikaja jednak z roznorodnosci silnikow no i prawdopodobnie tego ze wersje dwulitrowe forda i 2,3 sa rozwiazaniami czysto fordowskimi a reszta jest konstrukcja WV. wolswagen dawal tez swoj 2l silnik

krzychul
12-10-2008, 07:28
O instnieniu skrzynki z przekaźnikami i bezpiecznikakami w komorze silnika (Auxiliary fuse and relay box (in the engine compartment)) za akumulatorem wiem doskonale (nie sposób jej nie zauważyć). Na rozpisce wszystko się zgadza, ale ta trzecia skrzynka z przekaźnikami musi gdzieś być bo są na niej przekaźniki np. od ogrzewania przedniej szyby czy też od tylnych szyb, które są w moim wozie.

D245
12-10-2008, 11:16
Ej troche inwencji :fcp2 - dodatkowa skrzynka jest za ta pierwsza w ktorej masz bezpieczniki- skrzynke pierwsza nalezy uchylic jest mocowana na zawiasach i zaczepach ale aby miec naprawde dobry dostep najlepiej ja wyjac - 2 minuty roboty , tylko sie nie przestrasz bo klebowisko przewodow jest wielkie :) I to nie pierwsze egzemplarze mialy inna skrzynke ale o ile dobrze pamietam
to w 98 byla modernizacja elektryki i wstawili zmodernizowana skrzynke bo ta co byla od poczatku produkcji to sadzac po wygladzie instalacji byla zaadoptowana z czego innego

krzychul
12-10-2008, 16:14
Zajrzałem i na razie Qpa: Wyjąłem panel z bezpiecznikami i przekaźnikami, co nie było trudne - wystarczy nieco unieść całe ustrojstwo do góry i przechylić do siebie i schodzi z wieszaka a oczom naszym ukazuje się piękna kablowa gemela. Niestety poza kolorowym makaronem nie znalazłem w tym miejscu żadnego przekaźnika ani nic co by przypominało to co widać w rozpiskach. Nic już nie kumam :-(

basza5
12-10-2008, 16:26
trudno to nazwac skrzynka bezpiecznikow ale np kilka przekaznikow i bepiecznikow i modol od c. zamka masz we wnece pod fotelem kierowcy jest tam jaks przykrywka czy cos takiego nie pamietam dokladnie

poll
12-10-2008, 16:55
W tym modelu są przekaźniki pod fotelem kierowcy ale tam jest moduł centralnego zamka albo alarm fabryczny 2 są od strony kierowcy w nogach główna i w komorze silnika za aku mówimy oczywiście o V6 od roku 95 do 98 taki jak masz :fcp26

krzychul
12-10-2008, 17:15
Pod siedzeniem kierowcy znalazłem moduł od centralnego i jeden przekaźnik (podejrzewam, że jest od grzania siedzeń). Jutro pogrzebię w "nogach kierowcy" może tam coś znajdę. Dodam tylko, że wg. opisu powinno tam być miejsce na przekaźnik od świateł dziennych. Może ktoś już ćwiczył ten temat w tym modelu Galaxego.

D245
12-10-2008, 17:54
No sory jasniej juz nie umie, zanuz dlon miedzy kable albo wyjmij licznik moze bedziesz mial lepsze dojscie od gory -jak sie boisz ze cie kopnie prad to odepnij aku.
Wisisz mi wirtualne piwko bo specjalnie poszlem do auta i wybebeszylem bezpieczniki zeby zrobic fotke tej skrzynki -
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/486 ... ef47d.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/486795c4164ef47d.html)
mozliwe ze oryginalnie jest bardziej zagrzebana w przewodach , ja grzebalem tam w instalacji aby przerobic tempomat i przy przerobce z automatu na manual wiec moglem ja wyciagnac - skrzynka wisi sobie miedzy kablami , nie jest do niczego przyczepiona

krzychul
13-10-2008, 21:30
Więc pogrzebałem raz jeszcze i rzeczywiście jest coś co przypomina wieszak na wtyczki i przekaźniki (choć u mnie przekaźników w tym miejscu brak) ale to nic - teraz będę sobie na spokojnie rozpracowywyał co jest do czego. Dzięki D254 za info poniżej masz wirtualne pyfka :-)