Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] plastikowa puszeczka


meister
07-11-2008, 19:20
witam mam forda galaxy 2 litra bezynke i ostatnio mi cos smierdzialo i znalazlem ptzyczyne tego stopila mi sie taka oktagla puszeczka przybomina jakis filter dochodzi do niego rurka od przodu i wychodzi jedna i jedna u gory jest bardzo cienka rurka niemam pojecia jak sie to nazywa to jest po prawej stronie silnika jak sie patzy takie plastikowe cos wiecie coto ? to wyglada jak jakis filter ale niemam pojecia i mi sie tam ten plastik stopil jakies cieple powietze tam idzie czy cos ? i mi silnik glosniej pracue tak jakby byl kolektor wydechowy nieszczelny.jak widac u dolu sie stopilo coto jest za czesc

le-mar
07-11-2008, 22:36
pochłaniacz par paliwa ???

meister
07-11-2008, 23:15
muglby mi ktos znalezc to jakies foto albo cene tego bo to co kolega napisal pod ta nazwa niemoge nic znalezc wnecie :fcp5

subratri
07-11-2008, 23:19
bardziej par oleju ale to chyba nie to, poszukaj pod zawor odpowietrzenia skrzyni korbowej w googlach ale ja tez strzelam bo nie wiem gdzie to bylo zamocowane.

meister
07-11-2008, 23:33
no napisale wyzej jak patzysz na silnik to po prawej stronie jest na samym wierzchu tam rurki dochodza do niego nie ciezko znalezc to tylko cholera coto jest niemoge nic znajsc w necie zal

Stefano
08-11-2008, 00:20
Jest to zaworek odpowietrzajacy zbiornik paliwa, chodzi o wyrównanie ciśnień w zbiorniku, temperatura, ubytek paliwa, jazda po nierównym terenie, wzrost cisnienia w zbiorniku, spienianie /diesel/.
Pozdr,

AdamGaL
09-11-2008, 01:02
hmm.. ja to dzisiaj rozbieralem u siebie... nie widzi mi sie żeby to było odpowietrzanie zbiornika - w benzyniaku - zwłaszcza że na dolnej częsci tej puszki u mnie było sporo sadzy i gumowy przewód ktory idzie od tej puszki i łaczy sie z czyms podobnym do EGR tez jest cały w sadzy - tak przynajmniej jest u mnie w 2.0 DOHC

Stefano
09-11-2008, 01:53
hmm.. ja to dzisiaj rozbieralem u siebie... nie widzi mi sie żeby to było odpowietrzanie zbiornika - w benzyniaku - zwłaszcza że na dolnej częsci tej puszki u mnie było sporo sadzy i gumowy przewód ktory idzie od tej puszki i łaczy sie z czyms podobnym do EGR tez jest cały w sadzy - tak przynajmniej jest u mnie w 2.0 DOHC
No jeśli u ciebie w sadzy?? Ja spotkałem sie już z takim koszyczkiem - odpowietrzeniem zbiornika, miałem go w garści, jest np. w Fordzie Transicie, pod podłogą, przy zbiorniku.
Ale moze tez być jak piszesz jako filterk do zaciągania, a własciwie bardziej do wydalania powietrza z układu podcisnieniowego, sterującego EGR, a w dieslu zaworek sterujacy turbiną i samą turbawkę.
Pozdr.

subratri
09-11-2008, 10:09
no dla mnie tez nie bardzo ba w galaxy odpowietrzenie zbiornika jest przy korku od wlewu, ja mysle ze to bardziej separator oleju od wentylacji skrzyni krobowej, podobne ustrojstwo mam we fiescie, ale nigdy sie nimnie interesowalem...

Stefano
09-11-2008, 12:25
no dla mnie tez nie bardzo ba w galaxy odpowietrzenie zbiornika jest przy korku od wlewu, ja mysle ze to bardziej separator oleju od wentylacji skrzyni krobowej, podobne ustrojstwo mam we fiescie, ale nigdy sie nimnie interesowalem...
Nie o takie odpowietrzenie tutaj chodzi.
Kazde niemal auto ma odpowietrzenie przy wlewie, które działa tylko przy wlewaniu paliwa, wypycha dość szybko powietrze, ale po zakręceniu korka juz to odpowietrzenie nie działa, chodzi mi o to jak zbiornik się powoli opróznia z paliwa, to na jego miejsce ma wchodzić powietrze, korek ma być szczelny, wiec po to jest dodatkowy wężyk idący od góry zbiornika, a na jego końcu właśnie taki patent.
Często jest tak, że jak auto zle ciągnie to własnie przyczyną jest zatkany taki odpowietrzacz zbirnika, a objawem tego jest wyrażny psyk przy odkęcaniu korka.
Pozdr.

meister
09-11-2008, 14:33
no bylem w salonie forda i mi powiedzano ze to jest taki zawor i on sie popsul spaliny niemialy gdzien uciekac wiec sie stopilo ta zabawka kosztuje 200 euro nigdzie niemoge tego znajsc uzywanego ponoc ma ktos 160km odemnie ale od forda mondeo silnik a ja niewiem czy taki silnik mondeo jest identyczny jak w galaxy

subratri
09-11-2008, 14:44
mi powiedzano ze to jest taki zawor

znaczy jaki?
od forda mondeo silnik a ja niewiem czy taki silnik mondeo jest identyczny jak w galaxy

silnik jest inny ale osprzet moze byc podobny. zobacz czy masz znaczek forda czy wv na tym ustrojstwie,

subratri
09-11-2008, 15:04
czy to jest to? w tym miejscu bylo?
http://img147.imageshack.us/img147/3116/nowy2cg9.jpg (http://imageshack.us)
http://img147.imageshack.us/img147/nowy2cg9.jpg/1/w1024.png (http://g.imageshack.us/img147/nowy2cg9.jpg/1/)