Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] tepomat nie dziala


JANEK MECHANIK
09-11-2008, 18:43
problem z tepomatem- mialem zuzyty gumowy przewod w lewym blotniku tuz przy pompce tepomatu i nie wiem gdzie go wpiac, i jak sprawdzic czy ta pompa dziala pomocy milosnicy forda!!! :fcp1

Pacific tdi
09-11-2008, 22:00
A dobrze Ci mówiłem. :fcp1

JANEK MECHANIK
11-11-2008, 18:54
dziekuje za pomoc .tepomacik smiga juz . na tyle sam go rozpracowalem ze wiem gdzie jakie przewody maja byc... pozdrawiam :fcp12

tomi98
11-11-2008, 20:32
a mój dalej nie działa.....sprawdziłem przewody do pompki ( jeden był przetarty ) i nic :fcp6

JANEK MECHANIK
12-11-2008, 00:39
jadac z min predkoscia 45/godz zalaczasz tepomat czy slychac jak wylacza sie przekaznik ,sprawdz naciskajac pedal hamulca czy rozlacza tepomat, tak samo sprawdz pedal sprzegla. oczywiscie moze wystapic taka koniecznosc abys musial przytrzymac w manetce wlacznik i jednoczesnie naciskac te pedaly .tym sposobem sprawdzisz czy dzialaja czujniki na tych pedalach.. jesli okaze sie ze one rozlanczaja gdy wciskasz te pedaly, to zostanie ci sprawdzenie szczelnosci przewodow gumowych tzn odlacz jedna strone weza i z pedalu i sprobuj dmuchnac powietrze ustami czy bedzie on szczelny to sie zaraz dowiesz , a jezeli gdzies ucieka powietrze to masz uszkodzony przewod.
od pedalow az do samej pompki w lewym przednim blotnikuw kturym znajduje sie owa pompka i tam jest podlaczony ten przewod do wyjscia z prawej strony a pod spodem tego wyjscia jest nastepny cienki kruciec ktury jest mostkowany ze stycznikiem ktury jest polaczony w tej pompce z tylu jej to jest taki cienki wezyk gdybys chcial wyjac ta pompke wystarczy odkrecic kierunkowskaz i od strony akumulatora wcisnac trzy gumowe grzybki do srodka srubokretem,odlaczyc wtyczke elektryczna i jeden przewod gumowy ktury idzie od pedalow hamulca i sprzegla. wiec testuj i jezdzij na tepomacie bo nogi bola od gazu. pozdrawiam wszystkich. :573:

tomi98
12-11-2008, 08:53
JANEK MECHANIK chyba przyjadę do Ciebie, może Ty sprawdzisz bo ja to wszystko przerabiałem i nic :fcp5

JANEK MECHANIK
12-11-2008, 18:18
z przyjemnoscia tylko tak po 7grudnia bo jestem w tej chwili na wyjezdzie i wtedy mozemy szukac tego co sie popsulo . pozdrawiam

tomi98
12-11-2008, 20:22
oki, jak sobie nie poradzę to chętnie się umówię na jakiś dogodny termin :fcp29

czarnygda
12-11-2008, 21:10
u mnie padła pompka jak ją wyjołem to się rozsypała , wie ktoś gdzie mogę kupić taką sprężarke?

tomi98
12-11-2008, 21:33
odręciłem nadkole, pompka wygląda jak nowa.....sprawdziłem przewody i to jest oki, ale tempomat dalej nie bangla.

JANEK MECHANIK
12-11-2008, 23:09
tomi 98... mozesz wyciagnac ta pompke i rozebrac ja ,od gory masz pokrywe ktura mozesz sciagnac delikatnie podwarzajac tylko nie rozwal uszczelki i w srodku maz podany chyba z lewej + a z prawej bedzie minus sprawdz czy chodzi moze sie skonczyla. a sprawdziles czy masz szczelny uklad ?wyciagajac powietrze z tego ukladu pedal gazu powinien sie wciskac czyli dodawac gazu.. a kolejny kolega pyta gdzie mozna znalesc taka popke -najszybciej u handlarzy czesciami urzywanymi w okolicy ... pozdrawiam

arTii
14-11-2008, 19:34
odręciłem nadkole, pompka wygląda jak nowa.....sprawdziłem przewody i to jest oki, ale tempomat dalej nie bangla.

Miałem podobne problemy.
Wężyk gumowy jest tylko częściowo gumowy :)
Pierwsza gumowa część jest przy pompce o której wyżej napisano...
Druga gumowa część która tez lubi sparcieć, jest przy pedałach.
Ale mi niestety przydarzyło się, że oprócz tego, że wężyk gumowy sparciał, to jeszcze pojawiała się nieszczelność
już na plastikowym wężyku. Wymieniłem całość na zbrojony wężyk gumowy (paliwowy) i jak ręką odjął problemy :)

Więc najważniejsze, to sprawdzić szczelność układu.