Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] 1,9 TDI wymiana amortyzatorów i rozrządu (jakie i kiedy)


RafałB
13-11-2008, 09:48
Witam.2 sprawy i 2 pytania.Mam TDI i przebieg z serwisem ok 146tys.Po pierwsze sprawa amortyzatorów tylnych,czuć już że niedługo kończą swój żywot,przy tym przebiegu to naturalne.Dzwoniłem wczoraj do Inter Carsu w swoim mieście i pytalem jakie mają,więc np Kayaby po 205zł sztuka,warto je brać?
A 2-ga sprawa:pasek rozrządu.Auto mam serwisowane do 138tys km i na pewno mial zmieniany rozrząd jednak ja przy 150 tys.km wole nie ryzykować i zmienić go razem z amortyzatorami.Pytanie jakiej firmy brać bo wiem że jest Bosch po 170zł + rolka napinająca 90zł,czy brać ten zestaw i czy poza paskiem i tą rolką nic wiecej nie zmieniać,bo słyszałem o jeszcze jednej rolce coś ...???

janbra
13-11-2008, 10:25
Witam,
temat amortyzatorów kilka postów niżej, ogólnie te co piszesz są dobre polecane również sachsa (cena podobna). Przy rozrządzie masz jeszcze rolkę napinającą oraz wypadałoby wymienić pompe wody. Zestaw pokazany np. tutaj http://www.rozrzad.pl/index.php?product ... od_id=1906 (http://www.rozrzad.pl/index.php?products=product&prod_id=1906) lub na stronie intercars-u. Jakiej firmy pasek itp. znajdziesz również na forum. Oczywiście do całości dobry mechanik :fcp4

Pozdrawiam.

RafałB
13-11-2008, 13:15
O 2 rolkach słyszałem,ale o pompie wody nie.Pogadam o tym ze swoim mechanikiem ... dzięki.

viper11
13-11-2008, 15:29
viewtopic.php?f=25&t=65596 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=25&t=65596)

To tyle na temat amorków, Kayaby są dobre, ale poszukałbym na allegro, ja znalazłem za 170 zł szt.

Co do pompy wodnej, to wymienia się ją profilaktycznie. Jak zacznie lecieć, to trzeba dość sporo rozbierać, żeby ją wymienić, a przy wymianie rozrządu masz wszystko na wierzchu. U mnie pompa wody jest na zewnątrz, jest sucha i dostęp dobry, więc została stara.

Podobno jest kilka różnych wersji silników tdi, gdzie różnie ta pompa jest umieszczona, czasem jej nie widaćna zewnątrz i to właśnie w takich przypadkach zaleca się wymianę z rozrządem. Tak przynajmniej słyszałem.

subratri
13-11-2008, 15:34
a ja zglaszam do modow niezgodnosc z regulaminem!!!
a poza tym to temat amorw jest tak sobie popularny... ale o rozrzadzie to tu jest bardzo duzo

Jarek G.
13-11-2008, 20:28
a ja zglaszam do modow niezgodnosc z regulaminem!!!
a poza tym to temat amorw jest tak sobie popularny... ale o rozrzadzie to tu jest bardzo duzo
Jestem jak najbardziej za.
Pozdro :fcp29

cowboy
13-11-2008, 20:43
Pompa wody zawsze koniecznie wraz z rozrządem. Jezeli jej nie wymienisz, to tak jakbyś nie wymienił jednej z rolek-też ma ograniczoną żywotność. Ryzyko uszkodzenia, a wtedy.. :fcp25 Chyba, że jesteś pewien, że niedawno była wymieniana.

Ja bym nie ryzykował. W lecie tez u siebie wymieniałem rozrząd+pompa wody. Całość ok. 800zł. wraz z robocizną.Pasek Contitech, reszta bodajże Ruville.

a ja zglaszam do modow niezgodnosc z regulaminem!!!
a poza tym to temat amorw jest tak sobie popularny... ale o rozrzadzie to tu jest bardzo duzo
a ja zglaszam do modow niezgodnosc z regulaminem!!!
a poza tym to temat amorw jest tak sobie popularny... ale o rozrzadzie to tu jest bardzo duzo
Jestem jak najbardziej za.
Pozdro :fcp29

Panowie, jak macie coś przeciw temu postowi, to w prawym górnym rogu jest taki napis: "zgłoś do moderatora" -zróbcie to, jeżeli uważacie za stosowne.
pozdrawiam

subratri
13-11-2008, 21:00
Panowie, jak macie coś przeciw temu postowi, to w prawym górnym rogu jest taki napis: "zgłoś do moderatora" -zróbcie to, jeżeli uważacie za stosowne.

juz dawno zrobione

cowboyasterix, skoro mamy regulamin to sie do niego stosujmy,

Pawel
13-11-2008, 21:15
jeden temat-jedno zagadnienie.