Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Nie odpala 1,9TDI brak napięcia na pompie


fijasek
19-11-2008, 11:21
Witam .
Zacznę od początku nie wiem czy to wszystko ma część wspólna czy nie.
Ostatnio rozładował sie akumulator w ciągu dnia szło tylko radio jakąś godzinę wiec próbowałem na kable, ale tez nic poza świrowaniem klimatroniku i wskazówek zegara przy przekręcaniu kluczyka. Odpaliłem na popych wszystko ok poza ogrzewaniem panel klimatronika działa reguluje temperaturę a leci tylko zimne. Po kilkudziesięciu kilometrach samochód odpala bez problemu . Za dwa dni juz nie odpalił. Akumulator kreci ale nie odpala. Bezpieczniki wydaja sie być dobre natomiast nie dostaje pradu na pompę a na desce nie świeci sie w ogóle kontrolka świec żarowych, po podpięciu kabla z plusa akumulatora do pompy odpala bez problemu i na desce zapala sie kontrolka swiec. Z tym plusem to sprawdzał znajomy mechanik nie do konca elektryk. Próbował podpiąć komputer to nie chce sie połączyć z silnikiem. Co to może być i gdzie to szukać? Czy odpalanie ma coś wspólnego z ogrzewaniem?.

tom seaman
19-11-2008, 16:11
u mnie się przetarło zasilanie-kabelek idący do pompy , po wymianie napinacza pasku klinowego (zamiennik jest taki dwuczęściowy) przetarł kabelek w jego pobliżu który zrobił zwarcie i wywalal bezpiecznik odcinający właśnie pompę paliwa...
objaw taki że kręciło ale nie było paliwa..
sprawdż dokładnie bezpieczniki (trzeba je wyjąć bo inaczej żle widać) i kable zasilania pompy...

catapilar
19-11-2008, 19:20
Witam weś sprawdz mase samochodu z akumulatorem

fijasek
21-11-2008, 08:00
A jakieś inne pomysły.
Masa jest ok.
kabel od sterownika do pompy przedzwoniony jest tez ok.
natomiast jeszcze nie sprawdziłem czy jest sygnał od przekaznika do sterownika bo nie wiem który to przekaznik .
Jak by ktoś mial rozpisane przekazniki.
Obawiam sie ze moze sterownik cos nawalił.