Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Padło wybieranie biegów w skrzyni 2,3


mirosław siedla
25-11-2008, 17:30
Wyjeżdżając z garażu na wstecznym nagle wypadły mi wszystkie biegi,łudziłem się że to może coś się porobiło z lewarkiem ale gdzie tam, cięgna pracowały poprawnie lecz w skrzyni nic się nie działo.Postanowiłem zaciągnąć auto do mechanika i to był mój błąd przed którym chciałbym przestrzec kolegów bo coś tam chrupnęło raz, potem następny tak że obawiając się o totalne zniszczenie skrzyni auto pojechało na lawecie.Po zdemontowaniu skrzyni okazało się że odkręciła się śruba M8 długa na 2 cm.która trzyma cały mechanizm zmiany biegów.Gdybym nie próbował holować auta to po zdjęciu dekla osłaniającego ona by sobie leżała między kołami zębatymi i naprawa była by prosta i tania.W moim przypadku skończyło się uszkodzeniem trzech trybów a kawałki zmielonej śruby trzeba było wyciągać w mechaniźmie różnicowym.Jeszcze raz przestrzegam kolegów gdy się wam coś takiego przytrafi to pod żadnym pozorem nie bierzcie auta ma hol.Pozdrawiam Mirek

n owicjusz
26-11-2008, 19:02
Kolega malo przebywa na forum.Z tego co pamietam nie tak dawno byl temat utraty biegow,sruba to chyba M7. Pozdrowienia.

nikilauda
27-11-2008, 13:11
U mnie było coś podobnego:
http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=25&t=66945

Moje autko jest o 2 lata starsze i jest to tdi, więc mogą być pewne różnice. U mnie szczęśliwie śrubka sobie tak opadła i po omacku (już nową) dokręciłem (akrobatycznie trudne). Cały czas jednak minimalnie się luzuje i mam wrażenie, że jest tam jednak słaby gwint.

wtom
27-11-2008, 16:03
to wkręć ją na płyn/klej loctit i nie będzie się luzować.