Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2000-2006] Nie działa brzęczyk włączonych świateł


vacekw
03-12-2008, 09:31
Witam serdecznie. Mma pytanie do fachowców? Nie działa mi brzęczyk włączonych świateł przy otwartych drzwiach i przez to czasamizapominam ich wyłączyć. W serwisie?!? forda w Chorzowie nie mieli pojęcia o co chodzi. Proszę o poradę. :fcp5

Pozdrawiam

vacekw

wojtek60
03-12-2008, 10:54
Czy włącznik otwieranych drzwi działa prawidłowo.
Może jest zły kontakt.

vacekw
03-12-2008, 11:14
A w jaki sposób to sprawdzić? Przy otwarciu drzwi lampki wewnątrz się zapalają. Może to wina samego brzęczyka?

wojtek60
03-12-2008, 11:39
Przy otwarciu drzwi lampki wewnątrz się zapalają.
Masz rację jest to odpowiedź na moją podpowiedź.
Jak znajdę część schematu z tym buzerem to przekażę, gdzie szukać problemu.

wojtek60
03-12-2008, 15:51
W oparciu o schemat z starszego modelu ustaliłem, że odpowiedzialny za brzęczyk (sygn. akustyczny) jest moduł sterowania i kontroli.
Zasada działania w nowszych modelach powinna być taka sama, może się modułem różnić.
Ponieważ brzęczyk powinien sygnalizować różne nieprawidłowości auta to proponuję sprawdzić (wymusić), czy w innym przypadku zadziała od tego będzie zależała trafna diagnoza.

mekess
03-12-2008, 16:08
Jeszcze jedna rzecz, myślę że istotna. Włącznik skrajny drzwi nie jest taki "normalny" (nie podaje masy na kabelek), są tam trzy kabelki i żaden nie jest podłączony do masy auta. Ja kiedyś komuś robiłem to i właśnie ten włącznik był uszkodzony. Światło się zapalało, a brzęczek nie. Nie pamiętam tylko czy na kompie pokładowym świeciła się informacja o otwartych drzwiach.

wojtek60
03-12-2008, 17:34
są tam trzy kabelki
Mogą być 2 styki czynne przy otwieraniu i zamykaniu drzwi.
Łatwo sprawdzić kontakt omomierzem w dwóch pozycjach (jeden pin wspólny
dla obydwu pozycji)

mekess
03-12-2008, 21:17
są tam trzy kabelki
Mogą być 2 styki czynne przy otwieraniu i zamykaniu drzwi.
Łatwo sprawdzić kontakt omomierzem w dwóch pozycjach (jeden pin wspólny
dla obydwu pozycji)

Nie wątpię, nie sprawdzałem, ale po wymianie wsio ok., A przed brzęczek nie działał.

wojtek60
03-12-2008, 22:40
po wymianie wsio ok.
Jeżeli przełącznik jest w obudowie i rozbieralny to powinien sobie vacekw poradzić, jeżeli ma zdolności manualne.
Powinna być sprężyna wypychająca przycisk.
Kombinacja styków powinna być następująca:
pin1 - działa przy otwartych drzwiach
pin2 - styk ruchomy
pin3 - działa przy zamkniętych drzwiach
Zwarty pin1-2 drzwi otwarte (pin2-3 rozwarte)
Zwarty pin2-3 drzwi zamknięte (pin1-2 rozwarte)
Jest to teoretyczne rozpracowanie przełącznika na podstawie podanych 3 przewodów doprowadzonych. :fcp29