Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Wymiana licznika


dzandzol
04-12-2008, 12:50
Spaliły mi sie zarowki od predkosciomierza :fcp6 i musze wyjac licznik i je wymienic tyllko czy wystarczy odkrecic te 2 srubki i normalnie wychodzi?? czy zmiesci sie jak jest kierownica normalnie?? poradzcie moze ktos wymienial?? Z gory dzieki :fcp4

stachumal
04-12-2008, 14:54
dzandzol, Cześć. opisze Tobie jak ja poradziłem sobie z tym w moim galaxie lecz z 1995 roku. Myślę że będziesz miał tak samo.
Mianowicie odkręcasz dwie wspomniane przez ciebie śrubki trzymające taką owalną , plastikową osłonę ( śruby znajdują się po lewej i prawej od góry.następnie wyciągasz odkręcony plastik i pojawią ci się kolejne dwie śruby na godzinie dziewiątej i trzeciej trzymające liczniki.

Obniżyłem kierownicę na max w dół i po odkręceniu tych śrub wyjechałem licznikiem z tej dziury na wierzch . Aby mieć jeszcze lepszy dostęp do tyłu zegarów (żarówek) wyczepiłem wtyczkę.

Acha ja miełem kłopot z kupnem nie żarówek lecz oprawek chyba do serwisu się kopsnę bo w sklepach nie ma.

Proste jak s...nie .Zajmuje góra 10 minut . Na pewno sobie poradzisz. Jak by co to pisz.

Pozdrawiam Staszek :fcp4

dzandzol
04-12-2008, 15:10
O jakich oprawkach mowisz?? I mam kupic zarowki zielone tak?? I to wszystko wystarczy?? Dzieki za pomoc :fcp29

stachumal
04-12-2008, 15:26
dzandzol, U mnie po prostu 2 -ch żarówek wcale nie było łącznie z oprawkami. Jeśli masz komplet to wystarczy wymienić same żarówki . Są dostępne w sklepach lub na CPN-ie , Jedne są mniejsze a drugie większe nie pamiętam ile wat. Weź przepalone w garść i na CPN.(1zł płaciłem za sztukę)

Pozdrawiam. :fcp26

dzandzol
04-12-2008, 15:29
Wielkie dzieki :fcp29 W weekendzik musze to wymienic bo sie nie dobrze w nocy jedzie jak nie widac predkosci :fcp6 Pozdrawiam :fcp1

stachumal
04-12-2008, 15:39
dzandzol, Cieszę sie że mogłem pomóc :fcp7 Szerokiej drogi życzę koledze :fcp23

n owicjusz
04-12-2008, 19:14
1.2W to moc zarowek do podswietlenia deski.Pozdrawiam.