Zobacz pełną wersję : Wygłuszenie tddi


michu
26-06-2005, 22:00
Witam, poniżej zdjęcia z wygłuszania drzwi w mojej foczce, efekt b.fajny i na prawdę wart polecenia, jak ktoś ma pytania to zapraszam

tommus9
28-06-2005, 15:57
jak duze sa efekty takiego wygluszeia??????

michu
28-06-2005, 21:31
efekty są sporawe, głębszy basik, drzwi przy otwieraniu i zamykaniu mają super odgłos tzn. takie fajne klapnięcie jest, nie ma głuchego odgłosu pustej blachy, drzwi mają większą sztywność, generalnie jest troszkę ciszej, ogólnie warto i polecam, nie trzeszczy nic i nie skrzypi itd.

tommus9
28-06-2005, 21:39
a powiedz jeszcze ile wyniosło Cie wygłuszenie autka???- tylko drzwi robiles???

michu
29-06-2005, 08:44
na razie tylko drzwi przednie oraz maska, no to koszt tej operacji to około 100zł

tommus9
29-06-2005, 08:46
moze w wakacje tez sie sqsze...- jesli mowsz ze efekt jest zauwazalny... POZDR

Pzy
29-06-2005, 08:50
Jeśli ktoś chciałby wygłuszyć także przód auta - to tutaj jest link (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=2919), który może być pomocny :)

EC Tuning
01-07-2005, 21:26
super robótka a jakich mat używałeś ???

tommus9
01-07-2005, 22:24
te maty z allegro se nadaja????? ktos ma doswiadczenie jakie wybrac????

michu
02-07-2005, 08:57
ja testowałem kilka mat w różnych autach, no i mogę powiedzieć, że te najtańsze app też się nadają na drzwi, aczkolwiek są ciężkie, maty polimerowe są dużo lżejsze i bardziej elastyczne, ale wystarczy taką taniochę w słoneczny dzień na dach położyć i też przez palce można ją przelewać, więc ni ma bólu

rzecz prosta i przyjemna, komory silnika nie będę wygłuszał od śodka (tylko maskę zrobiłem), ponieważ przeraża mnie ogrom pracy przy tym

tommus9
02-07-2005, 09:04
A wygluszenie samej maski daje efekt na tyle widoczny ze wartobybylo w to zainwestowac???
POZDR

Pawel
02-07-2005, 10:13
tommus9, jakie jeszcze pytania zadasz w tym temacie i innych :?: Może napisz sobie na kartce i zadaj za jednym zamachem. Piszesz mnóstwo postów(prawie co drugi to Twój) które nic nie wnoszą do tematu. Jak ludzie maja to czytać :?: Pomyśl o modemowcach , dla których kazda minuta jest droga(ile czasu wgrywa im sie strona i ile czasu muszą poświecic , aby to przeczytać , w wiekszości bezsensownych postów).
Mam prośbe do Ciebie. Przemyśl sobie co chcesz napisać, napisz na kartce, zastanów się popraw i dopiero umieść post. Napiszesz mniej postów, ale może będą bardziej treściwe.

tommus9
02-07-2005, 10:24
Nie wiedzialem ze takie to uciazliwe... Myslalem ze zadawanie pytan jest dozwolone i ze na tym polega dyskusja.... Wypisywanie pytan na kartce....(???)- jesli cos mi sie nasunie to pytam- teraz wiem ze jest to zle odbierane, takze sory.....
Co do "modemowcow" to chyba jest ich coraz mniej ale to juz inny temat...
POZDRAWIAM

Hildegard
02-07-2005, 11:46
jak duze sa efekty takiego wygluszeia??????
Nie polecam nikomu zrywac orginalnej "tapicerki" i upychac tam "FILCU" ,moim zdaniem jest to" poroniony" pomysl,ja nic takiego nie robilem i nie mam odglosow pustej blachy przy zamykaniu drzwi.
Jezeli ktos chce miec bajery i super wyciszone wnetrze ,to zamiast inwestowac w filc ,lepiej sobie kupic porzadnego MERCEDESA!

michu
02-07-2005, 22:43
jak duze sa efekty takiego wygluszeia??????
Nie polecam nikomu zrywac orginalnej "tapicerki" i upychac tam "FILCU" ,moim zdaniem jest to" poroniony" pomysl,ja nic takiego nie robilem i nie mam odglosow pustej blachy przy zamykaniu drzwi.
Jezeli ktos chce miec bajery i super wyciszone wnetrze ,to zamiast inwestowac w filc ,lepiej sobie kupic porzadnego MERCEDESA!

oj mocno się mylisz i nie wiem, czy siedziałeś w takim focusie wygłuszonym ?? raczej nie skoro tak piszesz

akurat ja zerwałem oryginalne pseudo wygłuszenie w postaci jakiejś maty na drzwi, pod nią dana jest masa, na wierzch maty i na to spowrotem to coś oryginalnego, ale filcu już w drzwi nie pchałem, bo nie widzę celu robienia tego, ale kupię i zobaczę czy jest efekt

co do samej mask, to efekt jest taki, że auto jest jakby ciut cichsze i dużo słabiej słychać pracę zawieszenia, zrobię to samo z nadkolami i dam znać jak wyszło

mercedesem ostatnio się przejechałem C-klasą i Viano, to dopiero skrzypi jak cholera

Hildegard
03-07-2005, 14:50
mercedesem ostatnio się przejechałem C-klasą i Viano, to dopiero skrzypi jak cholera


Piszac o Mercedesie mialem na mysli "porzadnego" typu MAYBACH ;)
Podejzewam ,ze tam nic nie skrzypi ,chociaz na pewno nie bede mial okazji tego osobiscie sprawdzic :D .

http://www.autowallpaper.de/Wallpaper/M ... nd_57.html (http://www.autowallpaper.de/Wallpaper/Mercedes/Mercedes_Maybach/mercedes_maybach_typ_62_und_57.html)


http://www.trader.pl/details,131,950986 ... 104491.asp (http://www.trader.pl/details,131,950986894110220041104491.asp)

tommus9
03-07-2005, 16:08
Podejzewam ,ze tam nic nie skrzypi
A co ma tam skrzypiec jak wszystko jest obszywane najlepszej jakosci skora??? :)

nolewaj
04-07-2005, 13:25
Witam, poniżej zdjęcia z wygłuszania drzwi w mojej foczce, efekt b.fajny i na prawdę wart polecenia, jak ktoś ma pytania to zapraszam

A co zrobiłeś z tym oryginalnym steropianowym pseudo wygłuszeniem ?
Przykleiłeś je z powrotem? A jeśli tak to czy na tym samym kleju co tam jest?
Czy wszystko pasuje(chodzi mi o to czy nie jest za grubo dla tapicerki ?)

michu
04-07-2005, 21:46
tam jest taki styropianik żółty, który trzeba mocno okroić ale wchodzi bez zarzutu i został ponieważ wypełnia tapicerkę drzwi, odciąć też trzeba było kawałek oryginalnego "szarego wygłuszenia w tym miejscu, bo się nie mieściło, reszta została na tym czarnym mazidle na który była pierwotnie przyklejona

Pzy
06-07-2005, 12:39
najtańsze app też się nadają na drzwi, aczkolwiek są ciężkie, maty polimerowe są dużo lżejsze i bardziej elastyczne
Maty APP są całkiem przyzwoite i co najważniejsze - tanie.
Do wyciszania komory silnika (maska, gródź czołowa) lepiej wybrać APP z wersją aluminium (niestety droższa).

To, że maty bitumiczne są cięższe od polimerowych - to według mnie zaleta. Cięższa mata lepiej pochłania dźwięki i lepiej usztywnia blachę, do której jest przyklejona - zmniejszając w ten sposób rezonanse...

Pawel
06-07-2005, 13:36
Cięższa mata lepiej pochłania dźwięki i lepiej usztywnia blachę, do której jest przyklejona - zmniejszając w ten sposób rezonans

I to jest całe sedno sprawy :D

michu
06-07-2005, 14:29
ja dlatego mam wygłuszone tymi cięższymi matami :) i zawsze nimi wygłuszałem i wygłuszał będę

różnica jest taka, że polimerowe dużo lepiej się kładą bo są znacznie elastyczniejsze

ja natomiat kładę zawsze te maty w cieplutki i słoneczny dzień , bo wystarczy położyć je na dach na 5 min i prawie leją się przez palce i kładą się elegancko

Pzy
06-07-2005, 14:36
ja natomiat kładę zawsze te maty w cieplutki i słoneczny dzień , bo wystarczy położyć je na dach na 5 min i prawie leją się przez palce i kładą się elegancko
Dokładnie, ja też tak robiłem :)

Ale Michu - uważaj :!:
Jak za dużo tych ciężkich mat poprzyklejasz, to nawet chip nie uciągnie Twojego autka :D

nolewaj
06-07-2005, 17:40
Witam, poniżej zdjęcia z wygłuszania drzwi w mojej foczce, efekt b.fajny i na prawdę wart polecenia, jak ktoś ma pytania to zapraszam


a3.JPG

Czy dobrze widzę na fotce a3, że wnętrze drzwi wygłuszone jest pastą, czy mi się tylko wydaje ?

michu
06-07-2005, 23:19
dobrze widzisz, tam jest pasta głusząca

pzy - wiesz, że szykuję nową modyfikację do mojego focusika, ma mieć 150 KM i 350 Nm , co pozwoli na niezłą jazdę , nawet z matami grubości 1 cm :) heheehhe

Pzy
07-07-2005, 09:51
pzy - wiesz, że szykuję nową modyfikację do mojego focusika, ma mieć 150 KM i 350 Nm , co pozwoli na niezłą jazdę , nawet z matami grubości 1 cm :) heheehhe

Nono... 150 KM i 350 Nm to już naprawdę coś, zwłaszcza w Focusie, który jest lżejszy od Mondeo :)

nolewaj
08-07-2005, 10:30
Witam, poniżej zdjęcia z wygłuszania drzwi w mojej foczce, efekt b.fajny i na prawdę wart polecenia, jak ktoś ma pytania to zapraszam

Jeszcze jedno istotne dla mnie pytanie.

Czy trzeba wymontować szybę lub jakikolwiek inny element do jej podnoszenia, czy wystarczy ją podnieść?

tommus9
08-07-2005, 10:54
nolewaj, szybe zostawiasz podniesiona- szkoda kombinacji...