Zobacz pełną wersję : Radio CD 6000 co oznacza ten symbol


boropi
07-04-2009, 22:32
Zastanawia mnie co oznacza ten symbol z prawej za napisem rds eon i telefonikiem ?
Telefon to znaczy że jest funkcja wyciszenia radia sterowana zestawem głośnomówiącym ?

wujek75
14-04-2009, 21:30
...ten napis a w zasadzie "krzaczek" oznacza, że tuner radiowy tego 6000 posiada funkcję "Clearwave" - czyli odtwarzacz ten fabrycznie przystosowany jest do jednoczesnego podłączenia dwóch anten radiowych. Ma to związek z poprawą jakości dźwięku tunera - nie ma to nic wspólnego z telefonią komórkową. W Fordzie, w którym masz takie radyjko zamontowane (np. u mnie) jedna antena jest umieszczona tradycyjnie na dachu a ta druga w tylnich bocznych szybach (w przybliżeniu wygląda tak jakby szyby były podgrzewane - widać nitki przewodów). W praktyce działa to naprawdę skutecznie dając niezwykłą selektywność radia...:)

Pawel
15-04-2009, 06:03
...ten napis a w zasadzie "krzaczek" oznacza, że tuner radiowy tego 6000 posiada funkcję "Clearwave" - czyli odtwarzacz ten fabrycznie przystosowany jest do jednoczesnego podłączenia dwóch anten radiowych. Ma to związek z poprawą jakości dźwięku tunera - nie ma to nic wspólnego z telefonią komórkową. W Fordzie, w którym masz takie radyjko zamontowane (np. u mnie) jedna antena jest umieszczona tradycyjnie na dachu a ta druga w tylnich bocznych szybach (w przybliżeniu wygląda tak jakby szyby były podgrzewane - widać nitki przewodów). W praktyce działa to naprawdę skutecznie dając niezwykłą selektywność radia...:)

Ciekawa informacja, przyznam się że pierwszy raz o czymś takim słyszę w tych radioodtwarzaczach. :)

wujek75
15-04-2009, 20:16
przyznam się że pierwszy raz o czymś takim słyszę w tych radioodtwarzaczach.

...no bez przesady, system stosowany jest od lat w autach różnej marki i pod różną nazwą (dla forda akurat clearwave) - cel jest jeden, jak najlepsza jakość odbioru stacji radiowych...

Albercik1986
05-05-2015, 18:08
cześć. wybaczcie, że odgrzewam temat, ale mam pytanie za 1000 punktów: mam zwykłe auto z jedną anteną. radio oryginalne, które kupiłem jest właśnie w tej opcji 'clearwave'. Czy da radę to normalnie podłączyć, czy nie będzie grać?

pankrakus
05-05-2015, 20:20
Witam

Podepniesz 1 antenę, drugie gniazdo zostawisz nie podpięte i powinno wszystko normalnie działać

pozdrawiam
pankrakus

Albercik1986
12-05-2015, 20:42
dzięki! Radyjko przyszło, podłączyłem i gra bardzo dobrze, ale w mieście. wystarczy ruszyć się kawałek dalej i szumi. pytanie, czy gdybym podłączył drugą antenę, taką klejoną do szyby, to dałoby to jakiś skutek pozytywny?