Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] 1,8Td hb Buczenie podczas hamowania


ainuin1
05-05-2009, 23:07
Witam wszystkich!!!
Ostatnio gdy bujnąłem się do około 140km/h i zacząłem hamować dość gwałtownie ale bez załączenia się ABS-u to usłyszałem buczenie w tylnych kołach. Konkretnie nie wiem w którym może w obu ale na pewno z tyłu. Czy szczęki już są do wymiany? dodam jeszcze że przy delikatnym hamowaniu (przy zatrzymywaniu się) słychać delikatne piszczenie.
Mam dwa pytanka bo jak już rozbiorę bębny to chcę mieć pewność czy wymieniać czy nie?
1. Jaki stan szczęk wskazuje, że jeszcze nie czas na wymianę? ile mm okładziny musi być minimum.
2. Jakie szczęki polecacie? (takie żeby były w miarę trwałe, żeby nie piszczały, i żeby były za rozsądną cenę) (tak w ogóle ile kosztują bo jescze nie miałem okazji wymieniać?)

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie sugestie i odpowiedzi

antek3105
07-05-2009, 19:57
"buczenie" prawie napewno oznacza końcówkę okładzin. Grubość okładzin ....jak zobaczysz będziesz pewny ....nowa ma około 8mm,oceń stan bębnów. Nie wiem jakie Ci polecić , bo jeszcze nie wymieniałem , ale klocki przód kupiłem Valeo w dobrej cenie i jak narazie jest ok. POZDRAWIAM.

uro2
07-05-2009, 20:41
Jak same szczęki to te:
http://ford.sklep.pl/pl,product,321170,szczeki,hamulcowe,motorcraft,ebl ,3029,203mm,45,drzwi.html
A jeżeli coś więcej to zależy od portfela.Jak będziesz musiał dokupić samoregulatory i cylinderki to motorcraft to będzie kupa kasy.I nie zapomnij o gwoździach ustalających szczęki.Na pewno będą do wymiany..

ainuin1
07-05-2009, 23:12
dzięki koledzy jak zwykle za szybka i fachowa odpowiedż. pozdrawiam

przemo251
23-08-2010, 10:20
mnie dręczy buczenie podczas ostatniego etapu hamowaniu (jak juz auto się tylko toczy) w lewym przednim kole. Dodam jeszcze ze zaczęło się po wymianie tarcz i klocków. Czy ktoś się może spotkał z takim objawem? pozdrawiam