Zobacz pełn± wersję : [Mondeo 2000-2007] Pompa paliwa 2,0 16V 145KM


Malkolm4
06-05-2009, 12:50
Witam ford mondeo 2,0 145KM problem z pomp± paliwa wymieniłem na now± ,silnik odpala pocz±tek jazdy jest ok a po rozgrzaniu samochud traci moc nie reaguje na pedał gazu ,jagby nie dostawał paliwa ,reklamowałem pompę w warsztacie gdzie mi j± wymieniano ,po zamontowaniu nowej było ok ale tylko przez kilka kilometrów . Dodam że pierwsza pompa dawała za niskie ci¶nienie było 2,5 -3bary a ma być 3,8 po wymianie na zalecan± problem powrócił.Wymieniłem filtr paliwa, przewody ,¶wiece cewkę czy ma kto¶ jak±¶ rade co dalej,czy może być tak brudny zbiornik aby zatykało sitko na ssaniu pompiy. Proszę o radę.

1olek
06-05-2009, 19:20
A katalizatora nie masz zapchanego ? Wiem ze do cisniena pompy to nic nie ma, ale do reszty objawow sie zgadza. A skoro wymiana pompy nie robi roznicy to moze slepy trop.

tomdom
06-05-2009, 21:28
Ja też mam u siebie a autku z identycznym silnikiem spadki mocy. Podł±czony do kompa Mondek nie pokazuje żadnych błędów. Też zastanawiałem się nad pomp± paliwa. Ewentualnie kolektor i wywalenie klapek. Chociaz mi na luzie nic nieklekocze, tylko jak dodaję gazu mam wrazenie ze slysze jakis metaliczny dzwiek. Co to może być???

Martin13
06-05-2009, 21:41
Kolego ja ostatnio miałem podobny problem z moca,obroty dochodziły do 4,5tys.chwila przerwy i bardzo powoli do 6tys.max przy gazie wcisnietym w podłoge.Oprocz tego cos sobie stukało wiec mechanik powiedział ze to przez te nieszczesne klapki.Dzisiaj jestem po wymianie(usunieciu tych klapek)co sie okazało,ze ten pret był cały urwany,oprocz tego 2 ostanie klapki były całkiem urwane i zatkały te wloty powietrza,dlatego auto tak muliło.Teraz całkiem inna jazda,obroty kreca do odciecia i nic nie muli(teraz wiem ze mam 145km):).Jedyny problem ktory został to te stukanie(chyba okolice rozrzadu):wink:

Malkolm4
08-05-2009, 07:53
Witam na czym polega ten demontarz klapek i z czym się to je .Dodam że auto na gazie pracuje idealnie.:572:

MAXIMUS_00
08-05-2009, 13:06
Witam na czym polega ten demontarz klapek i z czym się to je .Dodam że auto na gazie pracuje idealnie.:572:

Wpisz w szukajce kolektor ss±cy - bardzo dużo było o tej "pięcie achillesowej" Mondeo benzyniaków.