Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Kontrolka od drzwi da sie wykasowac bez podłaczanie pod komp??


dujek
10-05-2009, 14:59
Witam. Mam problem z kontrolka od drzwi wszystko jest pozamykane i świeci się cały czas,byłem u elektryka powiedział ze to bedzie czujnik od przednich lewych drzwi przełozyłem od znajomego i to samo dalej...... czy da sie samemu wykasować zeby sie nie paliła np za pomocą kluczyka i róznych kombinacji?? i jeszcze jedno przy przytrzymaniu zamykanie lub otwierania drzwi szyby sie oposzczaja albo zamykaja z tym ze ta od kierowcy wogóle nie reaguje? Co to moze byc pozdrawiam

krzysiekj1990
10-05-2009, 15:04
sprobuj odlaczyc aku małe błedy sie tak kasuje w mk3 POZDRAWIAM

franczesko
10-05-2009, 15:05
sprawdź kable na łączeniu drzwi czy nie ma jakiejs przerwy w obwodzie albo kostka zasiedziała.

franczesko
10-05-2009, 15:07
sprobuj odlaczyc aku małe błedy sie tak kasuje w mk3 POZDRAWIAM

ale to nie jest info o błedzie tylko kontrolka nie zamkniętych drzwi. wiec nie mozna tego usunąć jako błędu

cosmo80
10-05-2009, 15:49
Dokladnie tak jak pisze przedmowca to nie jest zaden blad i tego sie nie kasuje. Ta kontrolka ma zgasnac jesli jest wszystko pozamykane i wszystko dziala. posprawdzaj wszystkie krancowki dokladnie rowniez na laczeniach kabli takze ta w klapie bagaznika.
Co do szyby to musisz ja zaprogramowac zeby sie opuszczala i podnosila przy przytrzymaniu przycisku na kluczyku. Wrzuc sobie w szukajke haslo programowanie szyb.

piotras.w
10-05-2009, 20:36
Jeśli masz zamontowany alarm sprawdź jego czy nie podaje masy na instalację auta.
Miałem kiedyś taki przypadek że to alarm powodował świecenie się kontrolki otwartych drzwi.

dujek
10-05-2009, 22:51
mam ofrginalny fordkowski ale nie mam pojecia gdzie to sprawdzic??

eng
11-05-2009, 11:19
Sprawdź połączenie kabli drzwi a karoseria auta. Trzeba się trochę nagimnastykować. Może na oko będziesz w stanie zobaczyć czy czasem któryś przewód nie jest przecięty. A jeśli nie to metodą prób i błędnów odpinać i sprawdzać i tak w kółko ;] chyba, że problem jest innego typu np odstaje Ci kawałek jakieś gumy czy czegoś co blokuje drzwi na tyle, żę autu wydaje się, że są otwarte?