Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Smocze pragnienie i dym ?? POMOCY !!


Bolunio_DG
11-05-2009, 13:03
Witam wszystkich.
Moje 2 pytanie tyczy się spalanie i kopcenia z rury
1) Jadąc na majówkę zatankowałem do pełna a nawet trochę więcej bo wskazówka wychyliła się za ostatnia kreskę po powrocie miałem trochę ponad pól baku (wskazówka prawie dotykała kreski oznaczającej połowe) a zrobiłem 320 kilometrów przez pierwsze 80 kilometrów auto było dobrze doładowane + 4 osoby (3 dorosłe + dziecko) w drodze powrotnej jechałem z pustym bagażnikiem i 3 dorosłe osoby na pokładzie. Jeżdżę spokojnie dochamowywuje silnikiem jechałem z prędkością w granicach 90-110. Pozostałem ilości kilometrów zrobiłem na miejscu na dojechanie to tu to tam.
Dodam ze przez ostatnie 8 lat jeździłem banzynowcami dizlem sporadycznie ale nie przeciągałem go na obrotach 2500 Obr. i następny bieg
2) Ciemny dym pojawia się gdy dodaje gwałtowniej gazy zauważyłem to gdy jechałem sam w nocy normalnie nie dymi. Od czego to może być?
Zaprzyjaźniony kierowca tira zasugerował bym przerobił „odme” silnika ponieważ powietrze z odpowietrzenia silniki idzie na turbinę gdzie jest sprężane po czym leci na intercooler i później na silnik. Powiedział ze od czasu do czasu silnik kichnie przez odme odrobiną oleju która siada na intercoole-rze, gdy później dodaje gazu olej ten trafia do silniki gdzie się spala i stąd ten dym pyzatym auto jest zamulone przez częściowo zapchany intercooler to jego diagnoza co wy na to?? Gdy zrobił taki zabieg w MAN-ie auto odżyło
Mondkiem tym jeżdżę niecałe 2 miesiące

uro2
11-05-2009, 13:24
Nie piszesz ile wyszło spalanie.320 km na pół zbiornika to niewiele mówi.Jak jest zatankowany pod korek to do pierwszej kreski z prawej strony powinien zrobić 150-200 km,ale wiadomo że wskaźnik paliwa w MDO pokazuje jak chce,a zatankować go do pełna wcale nie jest łatwo(strasznie się zapowietrza).Co do dymienia to przy gwałtownym dodaniu gazu ma prawo puścić dymka,ważne żeby nie kopcił cały czas.Źaślep EGR to podobno pomaga.

Jakub
11-05-2009, 16:24
skontroluj działanie boostera.

d10511
23-05-2009, 19:53
Ja zaślepiłem egr , odma czyli odpowietrzenie silnika mam zrobione tak że idzie w atmasfere a nie do turbiny , pomogło na kopcenie a twoje spalanie to chyba ok chociaż ja od korka do połowy robie 400 km a pózniej już 300 .