Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Gdzie kupić nowe,sztywne przewody hamulcowe?


jareckiwawa
11-05-2009, 17:21
Witam.Mam zamiar wymienić przewody hamulcowe elastyczne(wężyki),tak z rozsądku ponieważ auto ma już ponad 10 lat no i wężyki też,a to jest guma,która traci swoje właściwości.Ale z tym nie ma problemu,można je kupić.Natomiast mam problem z e znalezieniem przewodów sztywnych(rurek),chcę je też wymienić bo jedna jest na odcinku 3 cm skorodowana.No i nie mam pojęcia gdzie kupić nowe lub dorobić miedziane z końcówkami.Może ktoś z was ma namiar na takie przewody.Nadmieniam że jestem z Warszawy.Proszę o radę i pomoc.Pozdrawiam.

motorek26
11-05-2009, 18:05
ja mógłbym ci pomóc jak byś był w łodzi dorabiają u nas takie przewody na metry z tym że tylko musisz wiedzieć jakiej długości bedzie ci potrzebny i najlepiej mieć stare końcówki przewodów na wzór myśle że w wawie też napewno są takie sklepy gdzie dorobią ci przewody hamulcowe

mascom
12-05-2009, 09:44
Witam.Mam zamiar wymienić przewody hamulcowe elastyczne(wężyki),tak z rozsądku ponieważ auto ma już ponad 10 lat no i wężyki też,a to jest guma,która traci swoje właściwości.Ale z tym nie ma problemu,można je kupić.Natomiast mam problem z e znalezieniem przewodów sztywnych(rurek),chcę je też wymienić bo jedna jest na odcinku 3 cm skorodowana.No i nie mam pojęcia gdzie kupić nowe lub dorobić miedziane z końcówkami.Może ktoś z was ma namiar na takie przewody.Nadmieniam że jestem z Warszawy.Proszę o radę i pomoc.Pozdrawiam.

Demontujesz stare rurki, mierzysz sobie ich długosć, idziesz do sklepu z częsciami i mówisz że chcesz rurki o takiej i takiej długości.

Kupujesz rurki (mogą być ciut dłuższe bo w sprzedaży są co parę cm rozmiarowo), wyginasz je sobie na wzór starych, przypinasz tam gdzie mają być, skręcasz, odpowietrzasz układ i zapominasz o nich na kolejne 10 lat :)

czarekessi
12-05-2009, 09:58
kolego ja kupilem te sztywne na allegro facet sprzedaje gumowe zadzwonilem do niego i metalowe tez dorabia nic niepotrzeba mierzyc bo maja katalog z wymiarami zaplacilem chyba 80 zl za oba z przesylka

dzida
28-05-2009, 11:13
Firma CARIX ul. Nowolipie 25
Do wyboru , do koloru
http://carix.pl/site/dojazd.html
Pozdro...

dzida
28-05-2009, 11:14
Sklepu na pl.Hallera już nie ma .

robertw23
07-08-2013, 11:52
Sztywne przewody hamulcowe ja dorabiałem na ulicy Grochowskiej 144/146 w Warszawie i jestem zadowolony. Ceny rozsądne i robią od ręki. Namiary znajdziesz na ich stronce www.auto-chroma.pl :diabelek:

Tomcio242
07-08-2013, 17:21
Nieśmiało śmiem twierdzić że kolega już je wymienił do tego czasu.