Zobacz pełną wersję : 6000CD - ustawienie zegara


Lucasdm
08-08-2005, 13:20
Niby postepuje zgodnie z instrukcja, ale jak ustawie zegarek to ten trzyma godzine tylko do czasu wylaczenia silnika (a dokładniej chyba włączenie go ponownie).
Co ciekawe, zegarek zyje własnym życiem, bo wskazuje jakąs tam godzinę uparcie, a nie zeruje sie na 00:00 przy włączeniu).

Czy ktoś wie, z kąd on bierze czas i jak go skutecznie przestawić ??

Pozdrowienia
Lucasdm

Bauma
08-08-2005, 14:19
przykro mi ale nie mozna go ustawic recznie. radio bierze date i godzine z dekodera RDS. ustaw sobie na sygnal RDS i bedzie dokladna data i godzina :)

Lucasdm
08-08-2005, 22:29
Super... w instrukcji jest nawet napisane co zrobic, aby radyjko pobieralo czas z sygnału RDS (przytrzymac przycisk menu przez kilka sekund a potem wybrac funkcje RDS cos tam). Tylko, że w moim radio tej opcji nie ma!

Jakies inne pomysły ?

Pozdrowienia
Lucasdm

Bauma
09-08-2005, 09:48
sluchaj to powinno wygladac nastepujaco: NACISKAJ a nie trzymaj tak jak napisales przycisk MENU az wyswietli sie godzina i data (jesli nie miales ustawionej wczesniej to bedzie wyzerowana) i za pomoca przycisku SEEK (ten ktorym zmieniasz fale radiowe badz utwory plyt CD) poprostu wcisnij go to radio samo znajdzie sygnal RDS ze stacji radiowej. wciskaj ponownie przycisk menu az ukarze sie data z godzina i zobacz czy sa dobre jak nie to powtorz probe tylko pamietaj musisz miec zaprogramowane stacje radiowe!!

jesli to nie pomoze to sprobuj tak: nacisnij i przytrzymaj MENU az sie zmieni napis jak sie zmieni naciskaj MENU az pojawi sie napis CLK-MANUAL albo CLK--AUTO dokonaj wyboru za pomoca przycisku SEEK na CLK-Manual. nacisnij ponownie MENU az pojawi sie CLK-SET przyciskiem SEEK wybierasz godziny minuty a pokretlem glosnosci zmieniasz wartosci. potwierdzasz guzikiem MENU.

radio z kazdego miesiaca produkcji ma inne funkcje ja np nie moge ustawic sam zegara musze z sygnalu RDS. podejzewam ze pierwszy sposob powinien sie udac tylko naciskaj a nie trzymaj (chyba ze poprostu w pisaniu sie pomyliles) tylko spokojnie mnie tez te radia dobijaja POWODZENIA :)

P.S. jak nic nie zdzialasz to wal do salonu poki gwarancja to korzystaj z niej :)

Lucasdm
09-08-2005, 10:32
Dzieki,

zaraz zejde do auta sprawdzic ;-)

Pozdrowienia
Lucasdm

Bauma
09-08-2005, 10:36
nie ma sprawy tylko daj znac czy sie udalo :) a jak nie to czy w serwisie dali rade :)

jarecki74
18-03-2006, 16:19
I co udało się ustawic ten czas i datę? bo mam ten sam problem

Lucasdm
19-03-2006, 17:42
Niestety potrzebna jest interwencja serwisu. Robia to w ramach gwarancji. Pozdrowienia

barnee
19-04-2013, 14:47
Ford fokus mk2 zegar 6000cd.Przeczytałem wszystkie instrukcje i porady.
Jeśli ustawię datę i godzinę to po wyłączeniu silnika po pewnym czasie wszystko wraca do poprzedniego ustawienia.Co robię źle? może ktoś to opanował?