Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Pedał gazu Mondeo


ficus
12-05-2009, 12:13
Mam problem z pedałem gazu w Mondeo 2.0 Duratec 2002 rok.
Gdy auto jest nierozgrzane wcisniecie pedalu wymga przylozenia duzej sily. Nie ma mowy o precyzyjnym dozowaniu gazu. Po rozgrzaniu problem nie znika calkowicie ale sie zmniejsza. Kiedys wystepowalo to tylko zima teraz rowniez latem. WD40 pomagalo na chwile. Mialem podobny problem w Civicu ale wymiana linki gazu i regulacja z czyszczeniem przepustnicy byla wystarczajaca.

Czy ktos wie co jest przyczyna takiego zacinania sie? Ostatnia diagnoza ASO mowi ze trzeba wymieniic przepustnice (bo oni tez nie daja rady usunac usterki za pomoca WD40)
Czy w tym aucie jest linka gazu czy pedal jest juz elektryczny?

MAXIMUS_00
12-05-2009, 12:23
.
Linki nie ma w dieslach, natomiast w benzynce jest. W TDCi i TDDi zamiast linki jest potencjometr i przyspieszenie jest regulowane elektronicznie.

SrebnaStrzała
12-05-2009, 13:00
.
Linki nie ma w dieslach, natomiast w benzynce jest. W TDCi i TDDi zamiast linki jest potencjometr i przyspieszenie jest regulowane elektronicznie.

Tak z ciekawości, czemu takie rozwiązanie zastosowano w dieslu?

MAXIMUS_00
12-05-2009, 13:23
dlatego potencjometr żeby zwiększyć koszt ewentualnych napraw (koszt eksploatacji musi być znacznie wyższy niż w Mondeo z silnikami benzynowymi). Tak już na poważnie to nie wiem czemu takie rozwiązanie...

marek11
12-05-2009, 13:31
oczczednosci i do tego zaleta bo komputer dostaje informacje jaka maz ciezka noge i jakie parametry silnika ma ustawic. Normalnie to by byla linka do potecjometra a tak jest przesylany sygnal elektryczny po normalnym kabelku.

RECONDO
12-05-2009, 14:37
Dokładnie.... potencjometr jest bardziej precyzyjny. W MK IV nawet w HE jest już zamontowany (w końcu).

ficus
12-05-2009, 14:47
Czyli w przypadku benzyny mam linke.
Jezeli mam linke to przyczyna moze byc linka, albo przepustnica?
Skoro ASO od razu chce wymieniac przepustnice, a problem znika w momencie uzycia WD40 to ..... chca mnie naciagnac na kase czy to zbyt pochopny wniosek?

MAXIMUS_00
12-05-2009, 15:22
Dla mnie to jest linka do wymiany, często się zdarza, że pękają pojedyńcze nitki linki i one stawiają opór w pancerzu.

ficus
14-05-2009, 15:56
Dzieki za info, pochwale sie po wymianie czy diagnoza byla prawdziwa :)

ficus
02-06-2009, 15:58
Pan w serwisie powiedzial ze sie zap..paprala przepustnica i wyczyscil ja. Koszt 50zl. Wczesniej pan w ASO powiedzial ze nie innego wyjscia jak wymiana calej przepustnicy za 1000zl.
Pedal chodzi teraz miekko i auto przyspiesza zgodnie z oczekiwaniem kierowcy

Pozdro.