Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] skrzypi tylne zawieszenie


FREDI82
15-05-2009, 20:19
Witam. Mam dwie sprawy.
1) Od 4 dni coraz bardziej skrzypi mi tylne zawieszenie i nie mogę zlokalizować co to może być. Najpierw było to przy prawym tylnym kole, a teraz przy obum. Najlepiej słychać jak naciskam nogą na hak. Może miał już ktoś coś takiego i uporał się z tym.

2) Jak jadę z otwartym oknem po nierównościach, to słyszę, ale tylko przy tylnym lewym kole takie walenie jakby kołpak hałasował, ale mam alusy. Najpier myślałem, że dekielek przy alusie jest luźny, ale trzyma się solidnie. Ruszałem czym tylko się dało przy mondim, ale nic nie daje takiego dźwięku jak podczas jazdy.

Proszę o pomoc w zlokalizowaniu tych bardzo uciążliwy hałasów.

uro2
15-05-2009, 20:47
Jak kombi to sprężyny (pewne),jak sedan lub hb to mogą być tulejki wahacza.

jakob61
15-05-2009, 21:39
Witam.
Popsikaj wszystkie elementy zawieszenia jakimś środkiem smarującym ...zaszkodzić nie powinno a być może pomoze.
A to walenie ? to być może wydech ci gdzieś stuka?

Emmm
15-05-2009, 23:20
Problem nr 1, to łączniki stabilizatora (kończą się gumy - pora wymienić).
Problem nr 2, podobnie jak Poprzednik, obstawiam rurę wydechową obijającą o belkę tylnego zawieszenia - przyjrzyj się wieszakom układu wydechowego i najlepiej wymień wszystkie, koszt niewielki a efekt murowany.
Pozdrawiam

ufowroc
15-05-2009, 23:27
1) jeśli cichnie w deszczu to na bank tuleje wahaczy
2) może zderzak rezonuje na zaczepach

FREDI82
16-05-2009, 13:22
łączniki stabilizatora wymieniałem 1,5 miesiąca temu. A to walenie to chyba od tłumika. Jak ruszam go z tyłu to słychać i widać jak wali o zderzak. Więc może to być to.
Skrzypienie zaczęło się od kiedy zacząłem jeździć z przyczepką. Za tydzień mam przegląd więc poproszę, aby bardziej sprawdzili tylne zawieszenie. Może powiedzą coś mądrego.

Emmm
17-05-2009, 16:08
łączniki stabilizatora wymieniałem 1,5 miesiąca temu
Pobujaj solidnie autem na postoju a drugą osobę poproś o wpełznięcie pod spód i zlokalizowanie źródła dźwięku. Dotykając łącznika ręką można wyczuć jego drgania, a odciągając go w różnych kierunkach, spowodować, że przestanie skrzypieć (chwilowo).
Pozdrawiam

majki225
08-08-2010, 22:16
prawdopodobnie skrzypi tylne zawieszenie na łącznikach drąrzka stabilizacyjnego ja tak miałem poprostu gumy popękały i wachacz tarł o łącznik i z tąd to skrzypienie zalecam wymiane łaczników koszt niewielki a powinno pomóc :)

pawelinio
09-08-2010, 11:50
witam mam podobny problem jak koleka skrzypi cos z tylu.lacznimi maja jakies 5 tys bo wymienialem,a skrzypienie przestja po np.deszczu jak jest mokro.wiec to tulejka gumowa na wachaczu?a moze czas ja wymienic jak skrzypi??