Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Buczenie po prawej stronie silnika!!!


andrzeej68
16-05-2009, 15:50
Mam problem,mój Mondi 2000 rok TDdi w nowej kaście,wymieniłem w nim całe sprzęgło tj.tarcz,docisk oraz koło zamachowe,łożysko oporowe,wysprzęgliki,koło pasowe z rolkami i pasek wyniosło mnie to ponad 3 tysiaki i jest elegancko gdyby, nieraz jak go odpale coś buczy jakby jakaś pompka się załączała po prawej stronie siłnika.Mam pytanko czy jest możliwe że może tam byc jakaś pompka niewiem od wspomagania a może paliwowa acha jak dam większe obroty to buczenie cichnie i jest OK i tak jest przez kilka dni do następnego razu.Czy to może być pompka od wspomagania ?

cosmo80
16-05-2009, 16:02
Mialem podobne objawy jak opisujesz. Piszesz ze wymieniles pasek, czy to byl oryginal z ASO :?:

andrzeej68
16-05-2009, 16:04
Mialem podobne objawy jak opisujesz. Piszesz ze wymieniles pasek, czy to byl oryginal z ASO :?:

Tak wszysto było zamawiane w sklepie Forda w Poznaniu.Na 100% to nie pasek.

cosmo80
16-05-2009, 16:08
To niestety nie wiem co moze wydawac takie dzwieki u Ciebie. U mnie wlasnie to byl pasek zakupiony w sklepie motoryzacyjnym jakiejs tam firmy "pif paf". Po wymianie na oryginalny wszelkie dziwne dzwieki ustaly. Pozdrawiam.

eker
16-05-2009, 21:10
Czy to buczenie niknie jak auto wchodzi na wyższe obroty ??

cosmo80
16-05-2009, 21:32
acha jak dam większe obroty to buczenie cichnie i jest OK
Kolega w pierwszym poscie juz stwierdza ze tak.

eker
16-05-2009, 22:16
Sorry za szybko czytałem :) Powiem tak , mialem takie same buczenie . Postaram sie dowiedzieć co to było , wiem tylko ze wystaczy nagiąć jakiąś rure i jest ok . Jak masz kolego dobry warsztat od Forda ( ja serwisuje w nieautoryzowanym serwisie ) , to bez problemu Ci zlikwiduja to buczenie.
Powodzenia

andrzeej68
17-05-2009, 16:22
Sorry za szybko czytałem :) Powiem tak , mialem takie same buczenie . Postaram sie dowiedzieć co to było , wiem tylko ze wystaczy nagiąć jakiąś rure i jest ok . Jak masz kolego dobry warsztat od Forda ( ja serwisuje w nieautoryzowanym serwisie ) , to bez problemu Ci zlikwiduja to buczenie.
Powodzenia

Ok. Dowiedz sie co dokładnie było w Twoim aucie i co Ci naprawili.:?:

cosmo80
17-05-2009, 17:12
Ale moim zdaniem naprawa polegajaca na naginaniu jakiejs rurki to nie jest za fajna sprawa. Auto ma byc sprawne tak jak fabryka je zrobila bez podginania jakis rurek.
No ale czekamy jak kolega sie dowie co to dokladnie bylo z tym podginaniem.

radek1977
18-05-2009, 08:10
Witam
ja też mam takie buczenie po prawej stronie (jak siedzę w kabinie)dodaje gazu i wszystko cichnie.U mnie to jest koło dwumasowe małe (koło pasowe)

andrzeej68
18-05-2009, 14:46
Witam
ja też mam takie buczenie po prawej stronie (jak siedzę w kabinie)dodaje gazu i wszystko cichnie.U mnie to jest koło dwumasowe małe (koło pasowe)

Ok.Tylko że ja mam koło pasowe wymienione razem z rolkami.I co ciekawe że w ciągy tygodnia słyszłem to tylko dwa razy przy odpalaniu,przygazuje do 2 tyś i jest spokój.CZy to może coś być z pompką od wspomagania bo akurat jest po prawej stronie:?:

Lord665
18-05-2009, 16:02
U mnie buczał napinacz. Wymienilem wraz z rolka gorna gładka oraz paskiem. Cisza jak makiem zasiał. Koszt napinacza 550 zł rolka 90 zł pasek 90 zł. Zamiennik napinacza można dostac za ok 300 zł.

andrzeej68
19-05-2009, 18:06
U mnie buczał napinacz. Wymienilem wraz z rolka gorna gładka oraz paskiem. Cisza jak makiem zasiał. Koszt napinacza 550 zł rolka 90 zł pasek 90 zł. Zamiennik napinacza można dostac za ok 300 zł.

Ok,ale buczał cały czas czy tylko raz na jakiś czas.Bo u mnie teraz przez 2 tygodnie cisza.

SrebnaStrzała
19-05-2009, 19:20
Na 1000% napinacz ;) Miałem IDENTYCZNIE!! czasem wystarczyło włączyć ogrzewanie tylnej szyby i przechodziło na jakiś czas:) Napinacz na Allegro dostaniesz za nie duże pieniądze i to w dobrym stanie z jakiegoś powypadkowego nowego auta z angli czy innego państwa;)

andrzeej68
19-05-2009, 20:16
Na 1000% napinacz ;) Miałem IDENTYCZNIE!! czasem wystarczyło włączyć ogrzewanie tylnej szyby i przechodziło na jakiś czas:) Napinacz na Allegro dostaniesz za nie duże pieniądze i to w dobrym stanie z jakiegoś powypadkowego nowego auta z angli czy innego państwa;)

ok,tylko wymieniałem ostatnio koło pasowe i rolki ,mechanik mi mówił że napinacz jest dobry,ja chciałem wymienic ale on powiedział ze nie ma sensu. Co prawda wpakowałem w niego 3,5 tyś,bo wymieniłem całe sprzegło koło zamachowe,łożysko oporowe wysprzęglik no i koło pasowe z rolkami więc nie zbawiło by mnie jeszcze pare stówek ale mechanik[mój kolega]powiedział że nie bo jest dobre.I co mam teraz zrobić:?: