Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Brak wstecznego


piszczel
17-05-2009, 08:59
Witam mój problem jest taki jak w temacie z tego co poczytałem wynika ze do skrzyni wchodza dwie linki ??? i jedna z nich moze odpadła od skrzyni i to moze byc przyczyna ??
czy ktos już miał taki problem i jak sie zabrac do usuniecia tej usterki co i jak najlepiej odkręcić i jak najlepiej dojść do owej cześci w samochodzie .

Z góry dziekuje za podpowiedzi

byłem właśnie w samochodzie i wygląda na to ze linki są oki ,ale lewarek od zmiany biegów tak jak by troche lużniej latał :-( wszystkie biegi wchodzą normalnie a wstecznego brak :-( miał ktoś może taki problem ???

dami17
17-05-2009, 14:12
Ja mam problem z wstecznym od ponad roku , tylko u mnie wystarczy wrzucić inny bieg a później wsteczny no i można jeździć ;)

Próbowałeś wrzucać na wyłączonym silniku , albo najpierw inny bieg a później wsteczny ??


P.S: Przy lewarku masz regulację linek , można by się też tym spróbować pobawić .

piszczel
17-05-2009, 14:26
Linkami sie bawiłem i nic :-( wstecznego nie ma na wyłączonym jak i włączonym silniku :-( Ciekawy jestem jeszcze ile w serwisie biorą za taka naprawe :-(

dajwolker
14-10-2009, 23:57
Ja borykam się z tym samym problemem od 3 miesięcy (w sumie to od zakupu galaxa). Jeżeli wrzucę jedynkę i auto się mi delikatnie cofnie (np. z górki) to wsteczny wchodzi bezproblemowo. Na zgaszonym silniku też wchodzi wsteczny, reszta biegów działa bezproblemowo. Wymieniałem już linki, regulowałem je, zmieniałem łożysko na lewarku i w dalszym ciągu nie mam wstecznego:(

... hmmmm ma może ktoś jakieś sugestie albo rady co jeszcze może być przyczyną braku wstecznego

pozdrawiam i proszę o pomoc!!!

tomi98
15-10-2009, 22:49
może to wam coś pomoże http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77169

dajwolker
16-10-2009, 22:21
hmmmmmm niestety już to przerabiałem :( - będę szukał dalej jak znajdę to napisze co było nie tak

pozdro

czanga
13-10-2010, 16:17
Bieg wsteczny nie zawsze chce wejść , opiszę co zostało sprawdzone : obydwa cięgna , połączenie cięgien z wybierakiem przy skrzyni , połączenie ciengien z dzwignią zmiany biegów , brak jakichkolwiek luzów , pozostałe biegi wchodzą super a ten wsteczny nie za każdym razem żeby go wbić to albo trzeba stanąć kołami przednimi wyżej np. na krawężniku i wtedy wchodzi jak w masło , albo kombinować np. z 2 szybko na wsteczny , albo na niezapalonym silniku wbić wsteczny .
Gdzie szukać ewentualnych uszkodzeń ,czy może to być jedna z poduszek z góry dzięki

DDiablo
13-10-2010, 16:24
Ja wymieniłem u siebie ostatnio wybierak, jest w nim taka blokada od wstecznego, może wypadła w niej sprężynka, jak wszystko z linkami jest ok to zainteresujcie się wybierakiem. Chociaż nie jestem pewien czy to ma akurat z tym związek. A jak rusza się ten wałek na wybieraku góra, dół? Ruszasz nim machając lewarkiem na boki a on wtedy się podnosi i opada, może się blokuje i jak wrzucasz wsteczny nie do końca dochodzi.

czanga
13-10-2010, 16:27
Witam sprężynka jest ok sprawdzane było :(

DDiablo
13-10-2010, 16:47
Ale mówisz o sprężynce w wybieraku? http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/61/11/03/1261110358_2 o ten mi chodzi.

czanga
13-10-2010, 17:06
Ups..... tego nie sprawdzałem :( ale dlaczego jak przednie koła są wyżej niż tylnie to wchodzi jak w masełko?

galax25
10-11-2010, 13:15
brak wstecznego
wybierak skrzynie koszt 250zl
linki kompl. 100zl
jezeli nie -skrzynia

alcoo
13-11-2010, 19:14
Mam ten sam problem.. Objawy są takie, że jak przewody przy wtyczce żeńskiej delikatnie podniosę do góry to wsteczny działa (dwa przewody jeśli dobrze pamiętam przy skrzyni biegów nad akumulatorem -dawno tam ręki nie wkładałem). W trakcie jazdy pokołysze i raz jest, raz nie ma wstecznego. Elektryk (przy okazji) sprawdzał i stwierdził, że to czujnik wstecznego do wymiany i odesłał do mechanika.

Nie zagłębiałem się w temacie może to jakaś drobnostka. Dni coraz krótsze to pewnie mnie zmusi do naprawienia usterki.

PS. nie na temat u mnie nie świecą światła od wstecznego.

tonik071
04-06-2015, 21:19
Witam wszystkich,
wczoraj zniknął mi wsteczny bieg (Galaxy 1.9 tdi, 90KM, manual, silnik AHU)

Jako, że zbierałem się do wymiany sprzęgła to akurat przyspieszyło ten proces i wytargałem skrzynię.

Po zdemontowaniu skrzyni okazało się, że zmęczyła się sprężynka przy wybieraku odblokowująca wsteczny bieg (załączyłem zdjęcia)

62842

62843

62844

W ASO Forda nie mają tego w systemie jako część zamienna (schemat przełącznika biegów ręcznej skrzyni Sekcja N01.040).

Proszę o informację jeśli ktoś już przerobił ten temat: :pomysl: skąd wykombinować tą sprężynkę, bo jak mam kupić używany cały mechanizm dla sprężynki to słabo mi się robi (aukcje to koszt 200 - 300zł) :(

Może ktoś ma dostęp do schematów (ETKA) i zerknie dokładniej, bo może gość w ASO coś pominął i ta sprężynka jest na innym schemacie (proszę o numer części).

z góry dzięki Wszystkim za pomoc i sorewicz za odgrzebanie kotleta, ale nic świeższego nie znalazłem w tym temacie.