Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Dmuchawa


Bakis
21-05-2009, 02:32
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z moim mondkiem, mianowicie: kiedy dodaję gazu to zwiększają się obroty dmuchawy. Wiem jak to brzmi bo sam z tego boki rwałem. Niestety tak jest. Nie znalazłem podobnej sytuacji na forum. Pomijam fakt, że mam też coś z mocą ale znalazłem coś o intercooler więc popróbuję.
Ale z dmuchawą nie mam pojęcia co się może dziać.
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
Pozdrawiam.

Mariusz
21-05-2009, 05:13
A jak ze światłami, nie zmieniają intensywności świecenia? Może to regulator napięcia walnął?

Bakis
21-05-2009, 06:41
Ze światłami wszystko w porządku.

Mariusz
21-05-2009, 06:50
Sprawdź miernikiem jaka jest wartość napięcia na akku po odpaleniu i czy wartość ta jest stabilna w granicach ~0,5V przy zmianie obrotów silnika. Jeśli radykalnie się zmienia to regulator napięcia bądź któraś z diod w alternatorze jest walnięta!

arturxx
21-05-2009, 07:22
Bakis
jesli mogę doradzić to sprawdz dokładnie wszystkie rury gumowe miedzy turbo a kolektorem ssącym. Najprawdopodobniej to pękniecie któreś powoduje efekty które słyszysz. Ja miałem u siebie taki przypadek. Peknięta była ta co wchodzi na intercooler. Duże cisnienie które wylatuje pęknieciem powoduje takie efekty dzwiękowe. Ja najpierw myślałem że dmuchawa, potem że uszczelka na drzwiach gdzieś się rozerwała. A okazało się że to było pekniecie. Świadczy tez o tym fakt że "coś masz z mocą" poprostu silnikowi brakuje powietrza.

Pozdrawiam
Arturxx

Bakis
08-06-2009, 21:06
Witam
Dopiero dziś mam znów dostęp do sieci.
Arturxx miałeś rację. Pęknięta rura do intercoolera. Wymiana w serwisie diesla 750 zeta i po krzyku.
Pozdrowionkahttp://forum.fordclubpolska.org/images/icons/icon5.gif