Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Problem ze smrodem


pagger
21-05-2009, 22:38
Witam
Od pewnego czasu mam problem ze smrodem w aucie. Jak zapomnę wyłączyć nawiewy ( obojętnie czy będzie leciało ciepłe czy zimne powietrze ) przez chwilę czuć jest smród jakby spalonego oleju.Nie dzieje się tak za każym razem.Nie ma też jakiś znaczących ubytków oleju. W czym może tkwić problem.Czyżby gdzieś turo pusczało olej.Silnik jaki posiadam to 1,8 td z roku 2000.Jeżeli już zaskoczy smrodem i wyłącze nawiewy na chwilkę to po pownym czasie smród znika.Proszę o pomoc

cosmo80
21-05-2009, 22:52
Na poczatek proponowal byl uzycie preparatu np takiego ----> http://www.autokosmetyki.pl/plak_czysci_i_odswieza_nawiewy,p120.html

stasio392
22-05-2009, 08:30
może sprawdź w czasie jak czujesz smród w aucie czy to samo poczujesz pod maską silnika, jeśli nie to odgrzybianie nawiewów i wymiana filtra kabinowego (polecam węglowy)

MAXIMUS_00
22-05-2009, 08:33
Coś mi przyszło do głowy... nie masz nieszczelności na przewodach olejowych? może olej leci ci na gorąca turbinę lub kolektor? Jeżeli zapach jest głównie na postoju lub podczas wolnej jazdy to może sprawdź szczelność wydechu, szczególnie plecionki...

MAXIMUS_00
22-05-2009, 08:36
może sprawdź w czasie jak czujesz smród w aucie czy to samo poczujesz pod maską silnika, jeśli nie to odgrzybianie nawiewów i wymiana filtra kabinowego (polecam węglowy)

Tylko czy jakby była to wina filtra kabinowego lub zagrzybienia klimy to wtedy nie powinien być zupełnie inny nieprzyjemny zapach coś jak mokra leżąca parę dni szmata ?????????????

stasio392
22-05-2009, 08:41
Tylko czy jakby była to wina filtra kabinowego lub zagrzybienia klimy to wtedy nie powinien być zupełnie inny nieprzyjemny zapach coś jak mokra leżąca parę dni szmata ?????????????

ja w moim czułem wszystko od szamba po perfumy a filtr był chyba od nowości

sharkys
22-05-2009, 08:42
moze wezyki przelewowe puscily i leci smrod oparow oleju napedowego?

ddzidekk
22-05-2009, 09:10
Nie wiem czy ci cos to pomoże ale w moim zetecu, smierdzialo olejem w aucie(szczególnie w korku) gdy miałem nieszczelnosc czujnika oleju. Olej kapał na łacznik elastyczny i smierdziało u aucie. Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy, tylko olejowa konserwacja podwozoa zostala:)

pagger
22-05-2009, 11:15
witam
Klima jest odgrzybiona a ten smordek nie jest cały czas tylko pojaiwa się i znika.Czuć jakby spalony olej ale ni widzę ubytku oleju.Może potrzeba dokręcic turbinę?