Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Przednia szyba :-(


dzieglas
22-05-2009, 08:56
Czesc Wszystkim,

To moj pierwszy post na tym forum - szkoda, ze w takiej tonacji.
Zamiast sie pochwalic zakupem musze osiagnieciami a sa one malo pocieszne ;-)

Otoz przy probie wymiany filtra kabinowego pekla w lewym, dolnym rogu przednia szyba (uszkodzenie w ksztalcie pajeczyny na pow. +/- 5cm kwadr).

Podejrzewam, ze jest to nie do naprawy przez wzglad na rozmiar. Cena w autoryzowanym serwisie brrrrrrr... nawet nie wspomne. Pytanie zatem do Was gdzie najlepiej, w sesnownej cenie i fachowo moge zalatwic te wymiane. czy kupic uzywana szybe, nowa oryginalna czy innego producenta. Byc moze ktos z Was mial podobna przygode - moja naprawa byla pierwsza i ostatnia ;-)

Ford Mondeo MKIII 2002 (hatchback, szyba ogrzewana) - POZNAŃ

Z gory dzieki za wszelka pomoc.
POZDRAWIAM

MAXIMUS_00
22-05-2009, 09:18
Szkoda że Ci się tak niefartownie zaczęła przygoda z Fordem niestety przy wymianie trzeba bardzo uważać, każde "podginanie" podszybia powoduje mikrouszkodzenia szyby (piasek, plus miejscowe naprężenie) i po pewnym czasie szyba może od tego miejsca pękać.
Wyjęcie podszybia jest tak proste jak otwarcie maski silnika, wystarczy płaskim wkrętakiem rozchylić początek prowadnicy, w którą wciskany (na "klik") jest klin podszybia. Jak początek się wysunie (do góry) to potem całość wychodzi bez problemu (podobnie jak zamknięcie "strunowe" woreczków foliowych).
Jeżeli chodzi o szybę to albo poszukaj na Allegro.pl używki cena ok. 350 zł i zakładu blisko miejsca zamieszkania (chodź nie wiem czy to się opłaca ((materiał+ przesyłka+ robocizna)) albo jakiś zamiennik np .

http://www.markoweszyby.pl/

Niektórzy twierdzą że jeszcze lepiej grzeje niż oryginał cena z montażem to chyba ok. 500- 600 zł

maku123
22-05-2009, 09:50
Witam, ja wymieniałem swoją szybę w marcu tego roku w firmie JURPOL we wrześni. Koszt 500zł (szyba - bez podgrzewania Pilkington 380zł, klej 20zł i montaż 100zł). Firma bardzo konkretna i rzeczowa, montaż bez żadnych zastrzeżen - jak dla mnie pełen profesjonalizm. Mają również swój oddział w Poznaniu ale mi było bliżej do Swarzędza. Sprawdż na stronie www.jurpol.pl.

sw132y
22-05-2009, 10:12
Witam,

niestety moja przygoda z moim Mondeo również zaczęła się dokładnie od tego samego :(

Szybę wymieniałem (w połowie kwietnia) tutaj: http://www.szybykoberski.pl/ za 650+100 zł za: czołowa podgrzewana bez czujników deszczu (zwykła, nie przyciemniana). Dwie godzinki i po sprawie, jednak troszkę się zawiodłem bo małą ryskę zakleili taśmą która dopiero po dwóch dniach się ściąga :( - Warunki tego warsztatu trochę przerażają, ale efekt był zadowalający. Szyba tej samej firmy co oryginalna (tylko bez znaczka Forda).

W ASO chcieli za to ok. 2500zł.

Adam

dzieglas
22-05-2009, 10:31
Wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Koniec koncow umowilem sie na wymiane w firmie Auto Szyby na ul. Czarnkowskiej w Poznaniu.

Cena za ogrzewana szybe SECURITY (ponoc najwysza polka) 680zl + wymiana 100. Ta sama szyba nieogrzewana z przyciemnianym pasem 340zl bez pasa 300zl. Brzmi milo po kwocie z autoryzowanego serwisu :)

W wspomnianej firmie Jurpol koszt podobny tyle, ze termin na Poniedzialek.

Pan sensownie i uprzejmie doradzil, za 2h jade na wymiane. Jesli nie bedzie mojego update'u znaczy, ze jestem z niej zadowolony.

Watek mozna zamknac zatem z kolejnym zapisem do kart hostorii samodzielnych napraw ;-) POZDRAWIAM