Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Silnik 2.8 v6


kuras47
23-05-2009, 18:23
Witam wszystkich forumowiczów
Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość
Wiec zaczynamy. Dołączyłem niedawno (2 tyg. temu) do grona szczęśliwych posiadaczy forda galaxy, silnik jak w temacie rok 2000 (mk1). Auto zostało odkupione od firmy w której jeżdził nim jakiś przedstawiciel, i niesety silnik nie jest w najlepszym stanie (w odróżnieniu od całej reszty). Jest bardzo duża rozbieżnośc ciśnienia na cylindrach począwszy od 6,5 do 11 co zonajmia się starsznym kołysaniem się silnika i wiadomo nie równą pracą. Mam zamiar wymienić silnik ponieważ boje się że remont bedzie mnie drożej kosztował. Dodam tylko że auto ma przejechane juz 150 tyś km na gazie i tak jak zdiagnozował mechanik moze miec juz powypalane zawory, ale do rzeczy problem mój polega na tym, że bardzo dużo tych silników jest ale z oznaczeniem AAA a u mnie jest AMY. Czy ktos moze mi wyjaśnić czym one się różnią. Czy mogę wstawić do siebie AAA i czy bedzie dobrze działać?
Z góry dzieki

Przemek_PC
23-05-2009, 18:42
Odnośnie gazu w tych silnikach to dość często spotykaną opinią jest to, że właśnie zawory padają. Oczywiście nie po 40 czy 50kkm ale właśnie 100-150kkm.