Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] filtr oleju w automatycznej skrzyni biegów


bero84
24-05-2009, 17:26
Witam posiadam mondka z 94r 1.8 benz. w automacie i mam problem ze skrzynia mianowicie szarpie przy zmianie biegów z tego co sie zorientowałem przyczyną moze byc filtr oleju i moje pytanie jest takie ,gdzie znajduje sie ten filtr jeden szpec mowi ze pod miska olejowa zas drugi ze trzeba wymontowac skrzynie i ja rozpołowic moze ktos to juz robił i mnie uswiadomi czy jestem w stanie wymienic go sam czy trzeba oddac autko do warsztatu.
pozdrawiam i z góry wielkie dzieki za wskazówki

uro2
24-05-2009, 17:54
Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o filtrze oleju w skrzyni biegów,tym bardziej,że producent nie przewiduje wymiany oleju przez cały okres użytkowania.Zakłócenia w pracy skrzyni automatycznej mogą być spowodowane zbyt wysokim stanem oleju.

SteelRat
24-05-2009, 21:19
PRODUCENT tu dal skromnie mowiac, powaznie ciala. olej w skrzyni MUSI byc wymieniany.
serwis FORDa z blizej nieznanych przyczyn twierdzi inaczej, a bodajze Mitsubishi mialo te same skrzynie i olej nakazywalo zmieniac chyba co 60 tys km.

filtr, jesli dobrze pamietam, kosztuje okolo 100 pln, podobnie uszczelka, bo trzeba rozpolowic skrzynie, zeby sie do filtra dostac. zazwyczaj na to szarpanie wlasnie wymiana oleju i ewentualnie filtra (mozna sprawdzic, czy w oleju nie ma syfu, przesaczajac go przez bibulke, jak ktos na MKP zalecal, chyba Netoper), ja bym jednak zmienil wszystko, zreszta przy swapie silnika bede tez wlasnie skrzynie "poprawiac" wymiana filtra, uszczelki i oleju oczywiscie, z olejem to mysle o Valvoline MAX czy jakos tak, do skrzyn z duzym przebiegiem (ok 240k) cena oleju zreszta o polowe nizsza niz fordowskiego :)

w siorki MkIII tez wymiana oleju sie szykuje,bo skrzynia szarpiac zaczela jakis czas temu troche.

bero84
25-05-2009, 17:49
przebieg mojego mondka to 209 tys.dodam tez ze przy spokojnej jeździe na rozgrzanym silniku szarpanie jest prawie nieodczuwalne najbardziej czuc na zimno gdy wrzuca sie D lub R wtedy jest czarpnięcie i cos w stylu "skrzypnięcia" a moze ktos sie jeszcze orientuje jaki jest koszt robocizny za wymiane tego filtra w warsztacie. Pozdrawiam