Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Chromowane listwy szyb


Polarny
26-05-2009, 18:36
Od dawna chciałbym by mój MK3 miał chromowane listwy przy szybach (uszczelki). Niestety okazuje się, że nie jest to łatwe. Większość osób twierdzi, że nie istnieją takowe w oryginale - wielu właścicieli szrotów daje sobie rękę obciąć (-:

W każdym razie są (a raczej ja znam) trzy sposoby na uzyskanie chromowanych listew:
1. znalezienie oryginału, który stosowany był w przypadku gdy ktoś miał jakiśtam pakiet,
2. zakupienie samych lister o odpowiedniej szerokości i przyklejenie ich,
3. zakupienie naklejanych listew.

Ad 1.
Szukanie igły w stogu siana. Szukam i szukam i szukam i szukam i szukam ...

Ad 2.
Na ten temat mam najmniej informacji. Ktoś próbował coś takiego wykonać u siebie? Jakieś namiary na listwy, szerokość, gdzie w ogóle kupić, czym ciąć, czym kleić i jaki efekt?

Ad 3.
Widziałem to w jednym Mondeo. Z daleka jeszcze w miarę OK, ale z bliska to rozwiązanie mnie niesatysfakcjonuje.


Tak więc interesują mnie opcja 1 i 2, z czego opcja 1 jest trudna, a o opcji 2 niewiele wiem. Widziałem jednak, że jest kilka osób tutaj na forum, które mają takowe listwy. Pochwalcie się swoimi rozwiązaniami.

przemekmondeo
26-05-2009, 18:41
Czytałem posta gdzie chłopaki rozmawiali o takich listwach tylko, że w najnowszym mondeo. Doczytałem też że te listwy kupowali na allegro, jak znajdę posta to wkleję

MAXIMUS_00
26-05-2009, 19:16
Fajnie by wyglądał Mondeusz z takimi listwami. Jak byście mieli namiar to ja chętnie też w nie zainwestuje.

przemekmondeo
26-05-2009, 19:22
znalazłem posta http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70205&highlight=uszczelki możesz poczytać i zdecydujesz sam, na fotach wygląda na bardzo dobra robotę

Kusek
26-05-2009, 19:36
zapytaj Kol Woojo- kiedys wymienialismysie informacjami na ten temat, te listwy sa do zdobycia, ale jest trudne, musisz wertowac ogloszenia z Allego, tam na 100% znajdziesz cos, ale to jest kwesti czasu i cierpliwosci, jest trudno dostac te liswy w komplecie, sam montaz jest banalnie prosty.
kiedys pytalem o te listweki w ASO w DE jedna sztuka kosztuje 70 €

arturek
27-05-2009, 11:01
Witam
Chyba wersja ghia miała takie listwy w standardzie - mówimy o MK III.
Dolna framuga okna bocznego czy jak kto woli góra drzwi.

[...]
Sprawdziłem w prospekcie Forda.
Od 2003 chromik koło szyb to standard w wersji ghia i wyższej.

pozdrawiam
Arturek

Lord665
27-05-2009, 11:37
Witam
Chyba wersja ghia miała takie listwy w standardzie - mówimy o MK III.
Dolna framuga okna bocznego czy jak kto woli góra drzwi.

Arturek

Na pewno występują takie listwy choc nie każda ghia takie miała. W każdym Titanium jest.

kordyl
27-05-2009, 14:42
kiedys pytalem o te listweki w ASO w DE jedna sztuka kosztuje 70 €

U mnie wystepują te listewki, ale nie przygladałem się jak się je montuje. Jeśli to taki deficytowy i drogi towar, to może będę je na noc zabierał do domu ;)
Pozdr i powodzenia w szukaniu (tylko nie na parkingach ;))

eng
27-05-2009, 16:01
Oczywiście, że są takie listwy. Ja sobie takie sprawiłem za ok 200 zł za komplet. Montuje się je banalnie prosto. Co do naklejania czegoś na auto to może nie ta marka nie ten dział i nie to forum? Nie można nakleić listwy pseudo chromowanej kupionej za 17 zł na allegro i uważać, że jest ok spoko. Nie nie jest ok i spoko. Agro tuningowi mówimy STOP. Uderz do Wojoo. Może Ci pomoże. Ew szukaj na allegro rozbitych Tytnium. Swego czasu gość sprzedawał takie listwy.

maestro06
27-05-2009, 19:56
Co do naklejania czegoś na auto to może nie ta marka nie ten dział i nie to forum? Nie można nakleić listwy pseudo chromowanej kupionej za 17 zł na allegro i uważać, że jest ok spoko. Nie nie jest ok i spoko. Agro tuningowi mówimy STOP.

Tu się z Tobą eng nie zgodzę ;P wieś tuning to jak ktoś nie ma umiaru w "chromie", bo ja naklejałem to co na allegro i wiele osób Ci to powie, które widziały na żywo mojego mondka,że wygląda ładnie. Po pierwsze nie mieszkam na wsi ;) i nie zwieśniaczyłem auta, poza tym co masz do ludzi ze wsi? ;P a poza tym nie wszyscy będą inwestować w oryginalne listwy 200pln jeśli ich na to nie stać, skoro mogą osiągnąć podobny efekt za 5x niższą cenę.

eng
27-05-2009, 20:42
poza tym co masz do ludzi ze wsi? ;P

Stary a gdzie napiałem, że mam coś do ludzi ze wsi? Sam mieszkam w niewielkiej mieścinie więc nie mogę mówić cośo ludziach ze wsi. A dwa jeśli coś robić z części ogólno dostepnych to lepiej wogóle nie robić. Jeśli Cię stać na MK3 to napewno stać Cię też na listwy za 200 zł.

jvc
28-05-2009, 07:42
Stary a gdzie napiałem, że mam coś do ludzi ze wsi? Sam mieszkam w niewielkiej mieścinie więc nie mogę mówić cośo ludziach ze wsi. A dwa jeśli coś robić z części ogólno dostepnych to lepiej wogóle nie robić. Jeśli Cię stać na MK3 to napewno stać Cię też na listwy za 200 zł.
No pojechałeś równo :D
To że mnie na przykład stać na nowe mk4 nie znaczy że ma zamiar wywalić na listwy z 1 tyś zł. Wiem wiem rozmawiacie o mk3 , ja przylepiłem i jest okej, jeżeli komuś nie powiedziałem to nie ma szans się zorientować, no chyba że wiesz to zawsze się czegoś dopatrzysz, w serwisie też się nie skapnęli , więc chyba tak źle nie jest. Niestety w mk4 wiąże się to z wymianą uszczelek i dwóch tylnych małych szybek z tyłu

eng
28-05-2009, 07:45
Niestety w mk4 wiąże się to z wymianą uszczelek i dwóch tylnych małych szybek z tyłu

To samo jest w MK3 jvc ;)

maestro06
28-05-2009, 07:56
Jeśli Cię stać na MK3 to napewno stać Cię też na listwy za 200 zł.

Dobrze wiesz eng, że teraz pakuje wszystkie oszczędności w zderzaczki z rs ;) więc listwy poszły tańszym kosztem, z resztą sam kombinowałeś z kratką do zderzaka z rs ;) więc tak na prawde każdy w jakimś stopniu coś kombinuje, żeby wszystko miało ręce i nogi ;)

Mariusz
28-05-2009, 08:58
Maestro06, jakiej szerokości kupowałeś listwy, czy 30mm, bo tak mi wychodzi mierząc tą gumową listwę? Daj namiary gdzie kupiłeś, bo za czorta nie mogę znależć!

eng
28-05-2009, 11:22
Koledzy mówię z doświadczenia. Te listwy nie chcą się trzymać tej gumy przy szybach. Też na początku probowałem tego, ale po czasie okazał się to nie trafiony pomysł. Zdaje się, że klej na listwach jest zbyt słaby i po prostu nie chce to trzymać(odtłuściłem bardzo dokłądnie gumy żeby nie było). Może można się posiłkować innym klejem dodatkowo, ale wiąże się to ze zniszczeniem orginalnych listew. Zresztą zapytajcie Recondo on ma tak całe auto zrobione tymi listwami.

maestro06
28-05-2009, 23:32
super glue czyni cuda a uszczelki nie zniszczysz bo ktoś kiedyś wymyślił nitro itp rozpuszczalniki ;)

maestro06
28-05-2009, 23:35
Maestro06, jakiej szerokości kupowałeś listwy, czy 30mm, bo tak mi wychodzi mierząc tą gumową listwę? Daj namiary gdzie kupiłeś, bo za czorta nie mogę znależć!

9mm ale 12mm są idealne, 30mm nie wstawiaj bo będą za szerokie pod względem estetycznym ;) a znajdziesz je bez problemu w sklepach z akcesoriami do tuningu i na alledrogo ;)

Polarny
07-06-2009, 19:49
eng - jeżeli masz gdzieś jakiś namiar na te listwy, to daj znać (w sensie oryginalne). Ja niestety takowych nie mogę namierzyć.

Jeżeli chodzi o te naklejane, to o ile dobrze kojarzę, to są one plastikowe. U mniepod blokiem stoi Mondeo z takimi naklejonymi listwami a niestety efekt mi się nie podoba. Z odległości 300 metrów faktycznie nie widać różnicy (300 metrów), ale im bliżej tym wg mnie jest gorzej. Z odległości kilku metrów widać, że są to wypukłe naklejki, a z odległości 1 metra wiadać, jak lakier schodzi już z tego plastiku. Więc nie jest to rozwiązanie które mnie satysfakcjonuje.

Wpadłem jeszcze na inny pomysł - zakup listew z innego auta i przeszczepienie samego chromowanego elementu do swojego. Trochę zabawy jest, ale być może efekt będzie dobry. Niestety koszt tego będzie podobny jak zakup oryginału, więc póki co nie czynie żadnych kroków w tym kierunku.

maestro06
07-06-2009, 19:53
to Twój sąsiad spod bloku musiał kupić na prawdę kiepskiej jakości te listwy skoro już się niszczą, auta nie garażuje i jakoś się nic nie psuje ;)

eng
07-06-2009, 20:19
maestro06 proszę Cię zamieść fotke Twoich listw. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda z bliska.

maestro06
13-06-2009, 09:33
ok, dzis zrobie fotki i wrzuce, żeby nie było, że tylko się przechwalam ;)
P.S dzięki Eng za pomoc ze zderzakiem (dobrze, że mi nie mówiłeś, o dojściu do śrub mocujących zderzaka, bo bym się za to nie brał, a tak przynajmniej jest satysfakcja ;) powiedz mi jeszcze czy tylni z ST podchodzi normalnie?)

eng
13-06-2009, 11:11
Tak tylni zderzak podchodzi normalnie do zwykłego mondka. Wrzuć fotki Twojego autka.

maestro06
13-06-2009, 21:02
Tak tylni zderzak podchodzi normalnie do zwykłego mondka. Wrzuć fotki Twojego autka.

specjalnie dla Ciebie Eng ;) dzięki jeszcze raz za pomoc odn zderzaka, jakbys mógł mi na pw napisać ile męki jest z tyłem ;) pozdr dla Ciebie

eng
13-06-2009, 21:22
Witam. Koniecznie wrzuć fotki wnętrza. Widzę tam jakieś listwy na drzwiach...;>? hmm A co do Twoich listw wyglądają nawet dobrze, ale koledzy na osiedlu zabiliby mnie za te listwy na drzwiach ;) hehe. Ja wogóle przymierzam się do wywalenia tych listew z drzwi. St nie miały ich więc skoro mój ma być ala ST to trzeba o tym pomyśleć.