Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] Kłopot uruchomieniem 1,8 TD


c-zar
26-05-2009, 19:25
Witam,
doświadczyłem dzisiaj mało zadowalającego przeżycia. Mój Mondeo nie chciał odpalić! Do tej pory tylko raz miałem podobny problem ale to było zimą i wydaje mi się że to miało zwi,ązek z niską temperaturą. Najpierw jeździłem nim po mieście, następnie na około 2 godz go odstawiłem i gdy chciałem odpalić silnik on nie chciał się załączyć. Rzęził i rzęził a odpalić nie chciał. Jakby nie mógł "zaskoczyć". Problem raczej nie we świecach ponieważ jakieś 3 miesiące temu je wymieniałem i nie było problemów z odpalaniem, poza tym silnik był jeszcze ciepły. Szukałem na forum i znalazłem coś o filtrze paliwa - filtr ten był również wymieniany zimą tego roku. Pomóżcie proszę. Z góry dziękuję.

motorek26
26-05-2009, 20:02
z tego co opisujesz to nasuwa mnie sie tylko jedno do głowy elektrozawór pompy wtryskowej poszukaj było opisywane niedawno

c-zar
27-05-2009, 06:58
jeszcze jedno dzisiaj rano odpalił normalnie jakby nigdy nic - trochę to dziwne...

Kawa
27-05-2009, 09:42
Mam podobnie ze swoim - odkryłem, że paliwo ucieka mi z filtra paliwa. Przy filtrze jest taka pompka, więc jak nie możesz odpalić, to spróbuj podpomopować trochę. Nie wiem co jest przyczyną tego - różni mechanicy patrzyli i nie wiedzieli co zrobić. Zaczęło się tak robić po wymianie właśnie filtra paliwa. Jeden z lepszych sposobów by odpalał - parkować tak, by tył był wyżej niż przód. Przy odpalaniu wciśnij jeszcze gaz - jak załapie, to pozbędzie się powietrza.

c-zar
12-06-2009, 12:51
Witam,
po pewnym czasie znowu problem z uruchomieniem mondka się pojawił - tym razem w ogóle się nie odpalił. Próbowałem pompką ręczną coś zdziałać ale nic to nie dawało. Więc zmuszony byłem odholować auto do mechanika. Następnego dnia mechanik oznajmił że problem tkwił w nieszczelnym zaworze paliwa. Po wymianie tego zaworu problem zniknął i się do tej pory nie pojawił.
Dzięki za odzew. Pozdrawiam.

robsoniccc
15-06-2009, 14:59
c-zar dałbyś radę cyknąć jakąś fote tego elektrozaworka? Mam podobny problem i do tego nie jestem pewien jak on wygląda, z góry dzięki.

Marasss_w
15-06-2009, 21:13
Miałem podobną sytuacje z moim mondziakiem też nie odpalał jak odpalił to skakał na obrotach, więc co kupiłem nową ręczną pompkę membranową, niestety też źle
cóż robić? Założyłem przezroczyste przewody i prosze na chodzie powietrze z pompki ręcznej do pompy paliwa a po zgaszeniu do zbiornika sobie szło , szczelnie podokręcałem wszystko i dalej to samo więc dalej wyeliminowałem podgrzewacz paliwa bo to on był powodem lewego powietrza. Tak wiec u jednych jest to membrana w pompce ręcznej a jeszcze u innych podgrzewacz paliwa. Mam nadzieje że moglem pomóc.teraz mam drugie mondeo zobaczymy jak to sie spisze :)

c-zar
16-06-2009, 19:58
Witam,
poniżej zdjęcia:

http://www.breakin.pl/foto/auto/p6160436.jpg

zawór który był zepsuty + pudełko po nowym zaworze

http://www.breakin.pl/foto/auto/p6160435.jpg

jeszcze raz zawór

http://www.breakin.pl/foto/auto/p6160441.jpg

i jeszcze raz pudełko (może komuś pomoże) :-)

Mam nadzieję że pomogłem.
Pozdrawiam.

Marasss_w
16-06-2009, 20:51
To samo mi mówili mechanicy że zaworek zwrotny (to jest ten zawór na fot. i mieści się w pompie wtryskowej) jest uszkodzony ale okazało sie że to właśnie ten nieszczęsny podgrzewacz. Jednak mój przypadek nie jest wyznacznikiem awarii.

robsoniccc
16-06-2009, 21:24
Dzięki wielkie kolego! Też już się z tym uporałem, zaworek wyglądał nieco inaczej, ale pocieszające jest to że dostałem się do niego kluczem nasadowym bo inaczej byłoby ciężko. co prawda jeszcze nie wymieniłem zaworka bo dostępny był tylko na zamówienie ale niewielka, wręcz nadszarpana dziurka na dole gumy wskazuje że to jednak on nawalił. Tak czy inaczej dzięki za foty!

Jarunia
25-08-2009, 14:18
Mam identyczny problem, a mianowicie tez zostawiłem na jakiś czas autko i później nie zapalił, jedni mówili, że to rozrząd przeskoczył ale znajomy mechanik stwierdził, że to raczej nie możliwe żeby w Fordzie przeskoczył rozrząd bo to bardzo żadki przypadek, c-zar jakbyś mógł to napisz ile Cie to kosztowało, sprawdzałem nawet zaworek zwrotny pompy ale działa jak należy, wszystko wskazuje właśnie na ten nieszczęsny elektro zawór pompy :(

daman0629
01-01-2011, 10:38
witam.od wczoraj w moim mondku pojawil sie problem z elektrozaworem,otóz ,podchodze do utka chce odpalic a tu kreci na sucho jak by zadnej dawki paliwa nie dostawal,wziolem kabalek kabla przylozylem da elktrozaworu na pompie pompa lucas i drugi koniec da aku pod plusa kilka razy dotknalem .zamknalem maske krece auto odpala jak nowe ,i tak sie dzieje jakies raz na 10 odpalen jest to nie regularne czy cieply czy zimny poprostu nie wiadomo kiedy nie zalapie,i teraz pytanie do forumowiczów,czy ten elektrozawór juz jest do wymianny czy moze jakis przekaznik czy bezpiecznik jest od tego czy moze mona go naprawic ten elektrozawór??? z gory wielkie dzieki:)

daman0629
02-01-2011, 20:24
panowie pomoze ktos?

PaBlLoO90
02-01-2011, 20:33
witam.od wczoraj w moim mondku pojawil sie problem z elektrozaworem,otóz ,podchodze do utka chce odpalic a tu kreci na sucho jak by zadnej dawki paliwa nie dostawal,wziolem kabalek kabla przylozylem da elktrozaworu na pompie pompa lucas i drugi koniec da aku pod plusa kilka razy dotknalem .zamknalem maske krece auto odpala jak nowe ,i tak sie dzieje jakies raz na 10 odpalen jest to nie regularne czy cieply czy zimny poprostu nie wiadomo kiedy nie zalapie,i teraz pytanie do forumowiczów,czy ten elektrozawór juz jest do wymianny czy moze jakis przekaznik czy bezpiecznik jest od tego czy moze mona go naprawic ten elektrozawór??? z gory wielkie dzieki:)

Skoro po daniu napięcia z aku elektrozawór działa, to raczej nie wina zaworu tylko instalacji. Może gdzieś kabel jest przełamany , i nie ma dobrego styku.

daman0629
03-01-2011, 14:40
dzieki kolego moze masz racje musze posprawdzac instalacje bop wczesniej nic sie takiego nie dzialo