Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] wibracje przy chamowaniu


radekg32
27-05-2009, 19:13
Podczas chamowania przy jezdzie powyzej około 60 km/h nastepują dosyc spore wibracje całej
deski rozdzielczej,kierownica jakby minimalnie drży przy normalnej jezdzie na rownej nawierzchni,ale juz przy chamowaniu duzo bardziej.Nie jest to chyba tylko wynikiem działania ABS......Najbardziej denerwujace jest drżenie deski i wszystkich plastykow.Czy moga to byc krzywe lub juz zuzyte tarcze ? Co do zbieznosci to jest zrobiona i ustawiona idealnie,wymienione obydwa wahacze,łaczniki stabilizatorow.
Prosze o jakies Wasze sugestie.

ChrisB
27-05-2009, 19:20
Moze naiwne pytanie ale czy kola sa dobrze wywazone?

radekg32
27-05-2009, 19:29
Moze naiwne pytanie ale czy kola sa dobrze wywazone?

szczerze mowiac,wszystko zaczelo sie jak zmienilem stalowki na alusy i wymienilem z przodu 2 opony,wiec albo jakis zbieg okolicznosci albo cos nie jest tak

ChrisB
27-05-2009, 19:32
No to juz wiesz od czego mozesz zaczac :)

radekg32
27-05-2009, 19:35
No to juz wiesz od czego mozesz zaczac :)

felgi byly wywazone,wiec czy to moze byc wina opon ?jesli tak to jaka ?

kordyl
27-05-2009, 19:39
Podczas chamowania przy jezdzie powyzej około 60 km/h nastepują dosyc spore wibracje całej
deski rozdzielczej,kierownica jakby minimalnie drży przy normalnej jezdzie na rownej nawierzchni,ale juz przy chamowaniu duzo bardziej.Nie jest to chyba tylko wynikiem działania ABS......Najbardziej denerwujace jest drżenie deski i wszystkich plastykow.Czy moga to byc krzywe lub juz zuzyte tarcze ? Co do zbieznosci to jest zrobiona i ustawiona idealnie,wymienione obydwa wahacze,łaczniki stabilizatorow.
Prosze o jakies Wasze sugestie.

Według mnie to na pewno masz tarcze hamulcowe do wymiany. ABS działa jak koła łapią poślizg, przy normalnym hamowaniu ABS nie uruchamia się i nie ma nic do rzeczy. Pozdr

ChrisB
27-05-2009, 19:41
Na to pytanie nie potrafie odpowiedziec. Ale zanim zaczniesz cokolwiek wymieniac chyba dobrze by bylo sprawdzic czy na innych koleczkach bedzie sie dzialo to samo. Zwlaszcza ze jak twierdzisz przy normalnej jezdzie czuc drgania na kierownicy. Moze tez byc tak ze przyczyna tkwi w 2 miejscach: w felgach/oponach i tarczach.

artur1234
27-05-2009, 19:41
Witam... Jesli chodzi o opne to jak wczesniej jezdziles bez zbierznosci to opona mogla nierowno sie zuzyc i od tego moga byc bicia ale skoro chodzi o hamowanie to sprawa jest prosta a raczej krzywa:) Czyli do wymiany tarcze + klocki... Polecam tarcxze BREMBO+klocki Ferodo
P.S Twoj temat sie powatarz jhuz chyba 100raz polecam na przyszlosc skorzystanie z wyszukiwarki pozdro

radekg32
27-05-2009, 20:15
Witam... Jesli chodzi o opne to jak wczesniej jezdziles bez zbierznosci to opona mogla nierowno sie zuzyc i od tego moga byc bicia ale skoro chodzi o hamowanie to sprawa jest prosta a raczej krzywa:) Czyli do wymiany tarcze + klocki... Polecam tarcxze BREMBO+klocki Ferodo
P.S Twoj temat sie powatarz jhuz chyba 100raz polecam na przyszlosc skorzystanie z wyszukiwarki pozdro

a czym sie roznia zwykłe od tych wentylowanych ?

Piotrus123
27-05-2009, 20:20
Ja wymieniłem płyn hamulcowy z jednoczesny odpowietrzeniem- mi pomogło.

artur1234
27-05-2009, 20:40
a czym sie roznia zwykłe od tych wentylowanych ?
Mowiac prostym jezykiem to sa jakby podwojne tacze polaczone zeberkami przez ktore przelatuje powietrze i tak sie chlodza.... masz linka(pewnie jeszce taniej znajdziesz bo ja za bardzo bie szukalem)
http://www.allegro.pl/item638236125_tarcze_brembo_klocki_a_b_s_ford_mond eo_93_96.html