Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2006-2015] Śmierdzi od czasu do czasu


Dejwid
03-06-2009, 08:59
Witam wszystkich , jestem nowym użytkownikiem forum więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość... to tak na początek.
A teraz do rzeczy.... posiadam Galaxy MK3 rocznik 2008 silnik 2.2 TDCi jak widać w profilu. Jeden z problemów które zaobserwowałem to że czasami z otworów wentylacyjnych gdzie powinno napływać w miarę czyste powietrze(oczywiście jak nie stoimy w korku za Tirem) wydobywa się smród i nie jest to na moje zapach spalin tylko jakby spalonego oleju czy coś takiego.To co zaobserwowałem jeszcze to to że co jakiś czas i wtedy najbardziej śmierdzi samochodem delikatnie częsie...takie wibracje można je odczuć jak sie stoi na światłach i wtedy śmierdzi niemiłośiernie.Pojechałem do serwisu ...zgłoszone ... przy odbiorze mówią że cały układ wydechowy jest szczelny i jest okey.Powiedzmy że wierze bo objaw nie jest ciągły tylko występuje co jakiś czas więc mogło być tak że nic nie wyczuli.No to tyle czekam na jakieś pomysły... sugestie.

marprzy
03-06-2009, 18:58
A może jest to zapach lekko kwaśny? i jak otworzysz maskę to wydobywa się jakby z przedniej części spod wiatraka.
Ja coś takiego miałem i odpowiedź serwisu brzmiała - przypieczone sprzęgło na dotarciu.
Płynnie pracowałem sprzęgłem i póki co temat zapachu juz nie powrócił.

cowboy
03-06-2009, 22:58
Witam wszystkich , jestem nowym użytkownikiem forum więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość... to tak na początek.
A teraz do rzeczy.... posiadam Galaxy MK3 rocznik 2008 silnik 2.2 TDCi jak widać w profilu. Jeden z problemów które zaobserwowałem to że czasami z otworów wentylacyjnych gdzie powinno napływać w miarę czyste powietrze(oczywiście jak nie stoimy w korku za Tirem) wydobywa się smród i nie jest to na moje zapach spalin tylko jakby spalonego oleju czy coś takiego.To co zaobserwowałem jeszcze to to że co jakiś czas i wtedy najbardziej śmierdzi samochodem delikatnie częsie...takie wibracje można je odczuć jak sie stoi na światłach i wtedy śmierdzi niemiłośiernie.Pojechałem do serwisu ...zgłoszone ... przy odbiorze mówią że cały układ wydechowy jest szczelny i jest okey.Powiedzmy że wierze bo objaw nie jest ciągły tylko występuje co jakiś czas więc mogło być tak że nic nie wyczuli.No to tyle czekam na jakieś pomysły... sugestie.

A nie masz wycieku jakiegoś płynu, oleju? Czasem lubi sobie kapnąć na gorący wydech raz na jakiś czas- np. stojąc w korku i poleci trochę smrodku.
Na zimnym silniku tak samo?

Dejwid
04-06-2009, 06:59
Też tak myślałem i w miarę możliwości ,, prześwietliłem,, silnik i na moje jest suchy nawet od spodu jak się osłonę ściągnie to jest sucho.Auto kupione w zimie... myślałem że moze tylko jak jest włączone grzanie ale niestety nie ten smród dostaje sie nawet z zimnym powietrzem a teraz jak włącze klime to jest mniej wyczuwalne alewydaje mi sie że dlatego bo chodzi wentylator i wywala to ciepłe powietrze na zewnątrz ... wiadomo to od chłodnicy i tutaj czuć ten smrodek


Hmmm nie raczej nie zapach a raczej smród przypomina przepalony czy raczej spalony olej lub topiony jakiś plastik,a co do skrzyni to też dziwna sprawa sprawdz proszę mój inny temat może poznasz objawy.

Dejwid
08-06-2009, 14:00
coraz bardziej jestem przekonany że chodzi tutaj o tzw filtr cząsteczek stałych i jego pracę czyli ,,dopalanie,, ale dlaczego to się dostaje do kabiny?? no i oczywiście nie wiem czy ja mam ten filtr czy ktoś wie gdzie to jest jak to sprawdzić ?? może naocznie będe widział że coś się tam dymi lub jakoś tak??
no i oczywiście jak jest obieg zamknięty w kabinie to smrodu nie ma.