Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Czy da się zatrzasnąć bagażnik?


Ataman101
15-06-2009, 22:04
J.w lub pytanie mam czy da się obejść wyciągając odpowiedni bezpiecznik czujnik ruchu kiedy alarm jest uzbrojony?

Szykuje mi się spanie w aucie a niestety mój centralny nie zamyka się od środka dla tego jestem w stanie zamknąć wszystkie drzwi wciskając klamkę, ale zostaje bagażnik... lub opcja nr. 2 czyli zamkniecie auta kluczem kiedy będę znajdował się w środku, tylko przeszkadzać będzie czujnik ruchu.

Pozdrawiam

siacho
15-06-2009, 22:59
Nie napisałeś jaki masz alarm. Generalnie żeby "obejść" czujnik ruchu trzeba mu odciąć zasilanie ale raczej nie ma w linii zasilania bezpiecznika. Jeśli jest to czujnik ultradźwiękowy możesz zakleić lub zakryć czujniki na noc. Jeśli jest to mikrofala ten manewr się nie uda. Sporo auto alarmów ma możliwość podczas uzbrojenia wyłączenie czujników. Ale to zgadywanka, nie podałeś nazwy i typu autoalarmu.

Ataman101
16-06-2009, 07:29
Wszystko oryginalne, centralny + czujnik ruchu tylko tyle wiem

Klaif
16-06-2009, 12:55
raczej nie bo nie zamkniesz centralnego gdy nie są zamoknięte drzwi....

n owicjusz
16-06-2009, 14:56
Kolega nie pamieta o blokadzie w czasie jazdy (nie morzna otworzyc bagaznika na swiatlach),poszedl bym w tym kierunku.A jesli zamykasz jedna klamka od srodka wszystkie drzw to bagaznik tez.Sprawdz i chyba po klopocie.

Taayo
16-06-2009, 16:46
U mnie to jest inaczej, a mianowicie klapa tylna jest na centralu oczywiście i przekręcając w klapie kluczyk mogę otworzyć i zamknąć wszystkie drzwi, ale z tą zasadniczą różnicą, że jeśli zatrzasnę klapę i nie przekręcę kluczyka to klapy nie otworzę. Wszystkie drzwi mogą byc otwarte, a klapę moge otworzyc nadal tylko kluczykiem. W tym wypadku zamykając sie od środka klapa zawsze będzie zablokowana. To jest coś na wzór zamka zatrzaskowego w drzwiach mieszkania czyli braku klamki po prostu. Do tej pory wydawało mi sie to utrudnieniem (każdorazowe otwieranie klapy kluczykiem), ale teraz kolega otworzył mi oczy i już doceniam moja wersję zamka.

n owicjusz
16-06-2009, 21:01
Taayo zdejmij tapicerke z klapy i zerknij na maly wwlacznik przy zamku(taka blaszka ktora pracuje z klamka)to twoj problem.Wystarczy ja podgiac i wszystko dziala(uwaga na palce przy majstrowaniu moze zamek zdrowo przycisnac).
A kolega niech odegnie ta blaszke i wtedy otwieranie tylko kluczykiem.

mekess
18-06-2009, 00:31
Panowie, wystarczy, że zamknie kluczykiem bez ryglowania, czyli przekręcić dwa razy w stronę zamykania i po sprawie.

Ataman101
18-06-2009, 22:43
Problem rozwiązałem stając 2cm od ogrodzenia tyłem:D

Dzięki za podpowiedzi:)

mekess
18-06-2009, 23:37
Tylko żebyś komuś bramy nie zastawił ;)